Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ъпгрейд на Витара

    Колеги, вече съм в правото да ви наричам колеги, тъй акто вчера се сдобих с една Гранд Витара, 2000 година, дизел 2.0, двигател на Пежо, запазенка. В понеделник влиза за смяна на ремъци, масло и каквито други дреболийки има. Падна търсене, доста време не бях писал тук. Последно се включих с една тема в която ми препоръчвахте какво да си взема. Съветите бяха много оплезни. Най-вече ми помогнаха при избора да изберо good look-ing паркетник или нещо малко по-здравичко и с две ръчки .

    Както и да имам няколко питания и ще се радвам на всяко мнение и съвет.

    Първо утре при майстора, който не е специалист, а по принцип поддържа семейния автопарки, но сме доволни, та като ходя при него за традиционните неща трябва ли да гледаме/сменяме/проверяваме нещо специфиично за този джип конкретно.

    Второ, както може би виждате от аватара ако съм го качил успешно, джипката ми е "голичка". Тоест няма никакви външни offroad ъпгрейди. Чел съм за железата , лебедките, отдолу обшивки правят някои. Та идеята ми е ако може да ми препоръчате offroad тунинг, който и тича специално на тая гранд витара. В Пловдив съм, така, че гардските ако може да ме светнат къде има магазин в който да се снабдя с капак, кожа за гумата, че ми е без нищо и т.н. В общи линиии се нуждая от всякакви съвети за постепенно ъпгрейдване на джипката която съм взел.

    Освен това ми я дадоха с нови зимни гуми. Обаче ми препоръчаха да си взема летни,з а да не захабявам тези зимни. Само, че офертите ми се струват скъпички. Къде могат да се намерят на свястна цена в Пловдив джиповски гуми?

    Следващата задача която съм си поставил е освобождаване на някой уикенд, за да се присъединя към пловдивската група при някой от походите и.
    Последно редактирано от kirilnaldjiev; 08-08-09, 14:29.

  • #2
    До: Ъпгрейд на Витара

    Никой ли не ги е чувал тея кошници. С какво съм се набутал? Уж ги хвалихте тук във форума Витарите.

    Коментар


    • #3
      До: Ъпгрейд на Витара

      Те Витараджите ги нямаше по форума по това време когато си пуснал темата, бяха на http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59312 ако си пропуснал
      [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
      [B]If you want, you can![/B]

      Коментар


      • #4
        До: Ъпгрейд на Витара

        Kолега първо да ти е честита безаварийно да се слушате.
        1.Гуми аз си взех генерал грабер ат2 от дианата на бул. България цената е добра за гуми които не са регенерат а и шарката е добра на кал се даржат отлично на сняг са провани но ще ги тествам и аз лично имат добри отзиви.
        2.Лифт виж тук http://suzukilift.blogspot.com/ има и чертежи и всичко.
        И успех в начинанието и забравих добре дошъл в дружината на зукитата.
        Бялото BUZUKI 1.6 8в
        0899368772 ;) 0897229322

        Коментар


        • #5
          До: Ъпгрейд на Витара

          Мерси колега. По стечение на обстоятелствата вечра взех нови галоши точно от където споменаваш. Дадоха най-добрата оферта и беше без предвартелна заявка. Обадих се, казаха карай я и след 30 мин имах нови гуми на джипа. В Медина мед дадоха същата оферта, но щели да зареждат в петък, пък капаро и.... така се губят клиенти.

          Коментар


          • #6
            До: Ъпгрейд на Витара

            Какви галоши му сложи дай и снимки ако може да видим.
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #7
              До: Ъпгрейд на Витара

              И аз се интересувам от гуметки за Гранд Витарката , моля качи снимки да ги видим, стандартен размер ли и сложи и разбира се колко ти излязоха като парички
              [LEFT][B][COLOR=Blue][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic7072_2.gif[/IMG][/COLOR][/B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue][B]Следвайте мечтите си![/B][/COLOR][/SIZE][/LEFT]

              Коментар


              • #8
                До: Ъпгрейд на Витара

                Честито и от мен колега Kirilnaldjiev....! Радвам се ,че се увеличават колегите във форума със GRAND VITARA-2...Искам да ти задам няколко въпроса:1.Сигурен ли си че двигателя е на Пежо? 2.След като ще я лифтваш(повдигаш),новите зимни гуми с които си я купил,няма ли да ти умалеят,ако са стандартни за модела? 3.Дали, случайно няма да ги продаваш и на каква цена ??
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #9
                  До: Ъпгрейд на Витара

                  Честито колега ,много безаварийни километри и да ти служи вярно
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ъпгрейд на Витара

                    Почвам по ред. За двигател на Пежо съм сигурен.

                    Купих и летни гуми. Барумки. 175 лева бройката, 700 за четерите. Джипката ми я продадоха с чисто нови зимни гуми Бриджстоун и ми препоръчаха да си взема летни,з а да не търкам зимните. Размера на гумата е 235/60/16.

                    Иначе под лифтиране нямах в предвид повдигане. Явно трябва д авнимавам с изразите във форума. Моля да ме извините, но още съм много бос в терминологията.

                    Имах в предвид ролбари (или железа както им викам аз, а сигурно правилната версия е трета ) степенки, гумата отзад мие голичка и искам да я облека, ноо всичко лека полека.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ъпгрейд на Витара

                      Първоначално публикуван от kirilnaldjiev Преглед на мнение
                      ...Имах в предвид ролбари (или железа както им викам аз, а сигурно правилната версия е трета ) ...
                      Булбар
                      Не бой се, терминологията се учи. И аз до скоро се чудех какво, по дяволите са "амове", хем не е като да не съм виждал амортисьор

                      Не знам в какви условия смяташ да ползуваш Витарата, но ако ще е предимно асфалт - не забравяй, че всяка външна железария при скорост над 70-80км/ч вдига разхода на гориво. Сякаш най-много "плюскат" таванните багажници и рейките с фарове на покрива.

                      Все пак най-важното е колата да ти носи удоволствие, така, че ти си решаваш. Да ти е честита и много безаварийни!
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ъпгрейд на Витара

                        Незнам Kirilnaldjiev !?! Дано да си прав за двигателя и да не са те преметнали(търговците де).Понеже,ако това е ВИТАРАТА на аватара ти,то се вижда ,че е" старата маска"(преди фейслифта-2001г.) и по документацията във форума ,"старите" са с двигател на МАЗДА-87к.с...Двг. на Пежо започват да слагат от 2001г. и е HDI-109к.с..И стария двг. не е лош,но новия на Пежо-мноо добър.Успех в "ъпгрейдването" и... ако имаш финансова възможност,не е лошо да я повдигнеш малко !?! ,че мойта закача навсякъде(особено задния номер).
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ъпгрейд на Витара

                          Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                          Незнам Kirilnaldjiev !?! Дано да си прав за двигателя и да не са те преметнали(търговците де).Понеже,ако това е ВИТАРАТА на аватара ти,то се вижда ,че е" старата маска"(преди фейслифта-2001г.) и по документацията във форума ,"старите" са с двигател на МАЗДА-87к.с...Двг. на Пежо започват да слагат от 2001г. и е HDI-109к.с..И стария двг. не е лош,но новия на Пежо-мноо добър.Успех в "ъпгрейдването" и... ако имаш финансова възможност,не е лошо да я повдигнеш малко !?! ,че мойта закача навсякъде(особено задния номер).
                          Между другото все повече почвам да се съмнявам мамка му за тоя двигател. Неска ща се поровя да видя какво ша излезе из под капака . Начи търговеца изобщо не ми е казвал за двигателя. По простата причина, че познат ми я внася с автовоз. Търсихме доста време. Изпадна тази и им казах да я карат. Иначе за конските сили знам съсс сигурност, че са над 100 и няколко тва вече е гаранция . Баси мистерията с тоя двигател.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ъпгрейд на Витара

                            Ако никъде не пише в документацията,и ако нямаш друга база за сравнение,просто влез в мобилето и там ще намериш снимки на двата двигатела и по тях можеш да определиш какъв е твоя...И... ако е от "старите",не бързай да съжаляваш ,понеже това може да се окаже и в твой плюс...1.По -малък данък.2.По- евтина подръжка.3.Може би по-здрав и надежден(все пак е японски).Единствената положителна черта на френския двг.е,че е малко по-пъргав и по-икономичен(това второто не е много сигурно).Така че...успех !
                            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ъпгрейд на Витара

                              Ако ти е с френския двигател сменяй каналния ремак по често от предписаното -конструктивен недостатък им и и демпферната шайба.А правят големи бели.
                              По номер на двигател можеш да определиш типа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X