Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар Suzuki Jimny - алтернативи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервоар Suzuki Jimny - алтернативи?

    Привет, на всички, от няколко месеца тече мъчителна реставрация на Джимни 2001г.,двигател М13А,... Но докато ръждата по купе и шаси лека полека се отстранява се натъкнахме на... Изгнил резервоар...
    По автоморгите състоянието на наличните не е цветущо, а за съжаление нов резервоар за джимни не намирам никъде...
    Прави ми впечатление, че има достъпни нови 42литрови за старите къси витари 1.6,та конкретният ми въпрос е, някой има ли престава възможен ли ще емонтаж на нов резервоар за витара къса база на джимни? Горивният филтър на джимнито е вътре в резервоара при помпата... Така ли стоят нещата и при витарките?
    Всякакви идеи и мнения са добре дошли, по-късно ще имам възможност да снимам и самият резервоар... Ако на някой му се намира пък сравнително запазен бензинов резервоар за джимни - да обажда 0887027500
    Благодаря предварително на всички 😊 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210305_165211_3.jpg
Прегледи:444
Размер:737.6 КБ
ID:6717540

  • #2
    Мога да ти подаря от къса Витара 1,6 моно от 96г.
    Не е същия,но може да ти хрумнат идеи за преправяне,правене на нов,ползване на гърловини ...
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      Ехеее, благодаря за готовността! Проблемът ми е, че не си правя аз нещата и трябва да съгласувам с човека, когото съм ангажирал... Не съм наясно до колко са заменяеми и до колко подлежат на преправяне и т. н. А от отношението на някои автоморги към клиентите съм меко казано потресен 😂

      Коментар


      • ognqn
        ognqn коментира
        Редактиране на коментар
        Ха,градски!
        Миро ли прави Джимнито?

    • #4
      Миро само като чу "Сузуки..." не дочака "джимни" и каза "мньее нищъ сузукита"
      Станчо в Руен... Но резервоарът не ще да го прави и съм се хванал в чудо... След малко ще го снимам да се види за какво иде реч...

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        пусни снимки от всички страни, ако можеш, напиши размерите

      • rashkov.m
        rashkov.m коментира
        Редактиране на коментар
        Снимки качих по-долу, но май сгреших, че са в отделен пост, а не в отговор и стана накъсано...
        Утре ще направя нови мащабни.
        Лошото е, че от старите къси витарки няма да стане, поради специфичната форма - резервоарът на джимнито е извит и позволява карданът да мине от дясната му страна. На този етап ще ми е полезно някой ако знае дали има разлика в резервоарите в зависимост от дирекцията... Има блъснати англичанки по моргите, които се надявам не са в толкова окаяно състояние...

      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        имах предвид Мицубиши Пинин. Дори най-изгнилите често са с резервоари като нови. Казаните са от двете страни на задния кардан, но може да се ползва само тоя към гърлото

    • #5
      На втората снимка се вижда как снадката е "цъфнала"...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #6
        Надявам се някому някога да бъде полезна темата, ако не с друго то поне с представата за размерите на резервоара на джимни.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #7
          Колега, смених си металният резервоар с пластмасов, а старият е здрав, щото е от дизел, и е подходящ за проект.
          Входящата и изходящата тръба са прави и еднакви навътре, като на мястото си е и работещият нивомер.
          Цената ще е символична.

          Ако имаш интерес ми звънни на 0898 82 ОI 82, но да е след 11:00.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #8
            Много благодаря на всички за отзивите и готовността за помощ!
            Накратко - поради ред обстоятелства (основно липсата на база и кадри за изработка на нещо ново /приспособяване на алтернатива от друго возило) проблемът е решен с намирането на относително запазен резервоар.
            Съжалявам, че май темата няма да допринесе особено за качеството на информацията във форума...нека модераторите преценят.
            Сега следва събиране на пари от закуски за някои части, къде належащи, къде глезотии, за които ще се радвам ако някой сподели има ли опит с тях. А именно:

            https://www.jimnybits.com/trail-safe...per-seals.html
            Въпросът ми към имащите опит с тази глезотийка е - на мен ли ми се струва или отворите за болтовете са различно разположени от тези на оригиналната фабрична част? Има ли нужда от допълнително разпробиване при монтажа и по силите ли е на работещите в обикновен сервиз, неспециализиран с ремонт и поддръжка на 4х4 автомобили?
            Ако автомобилът няма да се ползва за тежък офроуф, а по-скоро за една идея по-често каране по тежки пътища това ли би бил по-удачният вариант за ремонт на преден мост:
            https://www.jimnybits.com/suzuki-jim...joint-kit.html
            И не на последно място - ако някой има опит с горепосочената фирма предлагаща части за джимни, ще се радвам да сподели отзиви и мнения.
            Поздрави и пожелания за приятни и безаварийни спомени на всички джимни-фенове 😊

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X