Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздуховод за Самурай - подмяна / възстановяване?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздуховод за Самурай - подмяна / възстановяване?!

    Колеги, ст.д. за въздуховода от кутия за въздушния филтър към карбуратура - на Самурай с двигател 1.3 / 70 к.с., модел с окачване на пружини. Въздуховода на моето Самурайче е доооста опечен от годините, има видими пукнатини които за сега съм замазал външно с нещо като "сликон", а след това съм подсилил самия маркуч с термоустойчива лента.
    Проблема - от някъде двигателя засмуква въздух, не по правилата, от което светна "чека". Трябва да реша проблема, но моя въздуховод е в лошо състояние, особено отвора за връзка с нещото което ми обясниха, че е вакуумен регулатор. Както писах, моя Самурай е на пружини и кутията за въздушния филтър се намира малко на по-различно място от това на моделите на ресьори. Това води до проблема - не мога да намеря подходящия въздуховод. Имам вече два от моделите на ресьори, но не пасват - с малко, но достатъчно, за да не е възможно поставянто им.
    Въпроса: Някой имал ли е подобен проблем и ако да, как го е решил? Обмислям варианти за използване на въздуховодите които имам (от Самурай с ресьорно окачване) - след изместване на кутията за възд.филтър чрез някакви планки. Или чрез направа на нещо като "муфа" от друг въздуховод, което да захвана за изхода от кутията на възд.филтър и на него да монтирам някой от въздуховодите които има ("ресьорните..").
    На снимките които прилагам, моя въздуховод е обвит с термоустойчива лента, а до него са тези които съм намерил ( за модел с окачване на ресьори). Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210227_143850.jpg
Прегледи:240
Размер:980.2 КБ
ID:6717308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210227_143908.jpg
Прегледи:216
Размер:940.4 КБ
ID:6717311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210227_144052.jpg
Прегледи:228
Размер:664.9 КБ
ID:6717312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210307_093830.jpg
Прегледи:221
Размер:952.8 КБ
ID:6717313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210307_093904.jpg
Прегледи:222
Размер:942.9 КБ
ID:6717314
    Прикачени файлове

  • #2
    Не ти свети чека от това.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      О'к, конкретизирам въпроса - как да се реши проблема със самия въздуховод ( нови не се предлагат по магазините, а не съм открил ползван, който да е в добро състояние!)? С изместване на кутията за филтъра, с използване на въздуховод за друг модел / автомобил, по друг начин...?
      Дали "чека" е светнал заради самия въздуховод, или поради дриги причини, ще се мисли при самия ремонт. Но, за да почне ремонта, трябва да се набавят части за подмяна, а въздуховод, за сега нямам. Не можеше да се направи и тест за грешка, за да се получи насочваща информация.

      Коментар


      • #4
        Дай да ти го направят на 3Д принтер.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          Колко гъвкав трябва да е? С епоксидна смола и плат се кърпят относително твърди неща. За по-гъвкави може с ацетатен силикон (най-обикновения) и отново стъклоплат.

          Коментар


          • #6
            0883483161 - Борис
            звънни ми
            Suzuki Samurai SJ80
            Suzuki Samurai SJ80
            Toyota LC 70

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X