Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Samurai 1.3 бензин моноинжекцион 1998

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Samurai 1.3 бензин моноинжекцион 1998

    Колеги, харесал съл доста едно Самурайче и ще ходя да го гледам неделя, нищо че е скъпо. Но не мога да го разбера кой модел е.
    Това, което знам от собственика и от обявата е, че е произведен 1998 година, двигателят е 1.3 бензин моноинжекцион.
    След много търсене намерих моделите SQ416, SQ420 и SQ625, прозивеждани от 1998 до 2005, но по снимките моя не е от тях.
    Най-много информация има за модел, прозивеждан от 1985 до 1996 и той прилича малко повече на моя, но пак не съвсем.

    Ето ги на снимки, за сравнение. Първия е моя от обявата.
    Моя Самурай от 1998 1985-1996 1998-2005
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_902698.jpg Прегледи:3 Размер:186.0 КБ ID:6621325 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_902701.jpg Прегледи:3 Размер:72.4 КБ ID:6621328 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1998-2005.jpg Прегледи:0 Размер:76.9 КБ ID:6621327
    Можете да кликате върху снимките, за да се отворят големи.
    Предварителни благодарности ! Ако го взема, ще има още снимки и инфо за него. И повече въпроси, разбира се.
    Повече снимки и сега мога да сложа, де....
    Последно редактирано от Андрей Боянов; 08-07-20, 00:07.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    Има и испански самураи-сантана се водят, по номера на шасито ще го разбереш, японския започва с буквите SJ..

    казват че японския е по добър

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от silma Преглед на мнение
      Има и испански самураи-сантана се водят, по номера на шасито ще го разбереш, японския започва с буквите SJ..

      казват че японския е по добър
      Мисля, че тука в Белгия са испански повечето, прав си. Не ми се чака до неделя, когато ще мога да видя номера на шасито. Този номер къде трябва да го търся по колата?
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        В краката на пасажера в дясно на моя имаше занитена табела с VIN номера.

        Коментар


        • #5
          Бял кахър е точно кой модел е Самурая.
          Гледай основните неща да са ОК. Рамата по принцип при тях не страда от корозия., но при купето не е така, тъй че обърни внимание на това.
          Успех.!
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Бял кахър е точно кой модел е Самурая.
            Гледай основните неща да са ОК. Рамата по принцип при тях не страда от корозия., но при купето не е така, тъй че обърни внимание на това.
            Успех.!
            Благодаря ! Надявам се, че купето ще си е ОК, току-що е пребоядисана, а собственика изглеждам много съвестен фламандец и се надявам, че всичко е направил като хората. Ама ще видим, де - поне колкото се вижда
            Искам да знам модела на Самурайчето, за да гледам по-лесно за части. По сайтовете за повечето части ми пише, че са за Самурай модел между 1985 и 1996, та затова. Иначе от всички Самураи (а те вече станаха не малко), които съм гледал, тоя модел определено най-много ми харесва. Само да беше кабрио...
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #7
              За частите когато търсиш най-добре с VIN номера. Така грешки са почти изключени.
              Дано всичко по самурайчето е така както очакваш.
              И да се похвалиш , ако го вземеш...
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                Какво е това синьото, с което е уплътнявал чиляка и трябва ли да ме притеснява ?

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:109.6 КБ ID:6621552Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:119.4 КБ ID:6621553
                Последно редактирано от Андрей Боянов; 08-07-20, 22:55.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #9
                  Тази самурай е испанец и каретата стават от жигула на цена 6 лева при японеца са около 22 лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От това синьото не се притеснявай сенили са прахоуловители те

                    Коментар


                    • #11
                      От къде се купуват части онлайн за тия машини? Имам вече VIN-а, но на няколкото сайта за части, на които ходих, не го разпознават.

                      VSESJS00V00205217 - потвърдено испански Самурай
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        Колеги, ходих да гледам джипката и за годините си е в завидно добро състояние. Много пари иска човека, но се пазарим.

                        Единственият проблем, който се забелязва засега, е странното поведение на двигателя, след като загрее. Докато загрява си държи едни може би малко високи обороти, но си ги държи постоянно. Над 2000 об/минута.
                        Обаче като загрее и е на празен ход, оборотите мърдат постоянно между 1200 и 2000. Все едно някой келеш дава нервно газ, докато чака да светне зелено.
                        Човека е сменил MAP сензора с нов, но това не е решило проблема. Интересното е, че като махнеш тръбичката от MAP сензора, оборотите се стабилизират.

                        Та въпросът ми е дали ще бера големи ядове да го оправя тоя проблем, ако взема колата или все ще се намери лек ?

                        Ето малко сникми от двигателя - дето Венци вика, добре го е измил

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_86 (12).jpg
Прегледи:435
Размер:119.0 КБ
ID:6623467
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_86 (13).jpg
Прегледи:448
Размер:128.8 КБ
ID:6623468
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • bgvasilis
                          bgvasilis коментира
                          Редактиране на коментар
                          При мен беше PCV клапана. Скобичката със синьото на двете снимки.

                        • Иван Жоров
                          Иван Жоров коментира
                          Редактиране на коментар
                          И аз залагам да същия клапан. По принцип такова поведение се наблюдава като е откачен маркуча на клапана - колектора смучи въздух от другаде.

                      • #13
                        Мисля, че проблема ще се реши лесно. Имаше скоро, като че ли тема за нещо подобно.
                        Какви пари и иска ако не е тайна?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #14
                          Не смея да кажа, защото парите, които искат тука, в Белгия за тия Самураи са доста различни от тия в България Но ако обещаете да не се смеете, ще кажа. Иска 4500 евро, аз съм почти готов да му дам 4000.

                          Иначе мога да намеря със зор и за 2500 евро, но без технически преглед и със сигурност ще трябва да предвидя доста разправии, докато го пусна в движение.

                          Днес излезе една обява за едно, дето изглежда доста добре, но е с карбуратор. Струва ли си ?
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #15
                            Няма да се смеем. Тези цени на запад са нормални, който е гледал знае.
                            За карбуратора не мога да дам съвет за съжаление..
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X