Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фабрично стерео на Гранд Витара 2005 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фабрично стерео на Гранд Витара 2005 г.

    Имам проблем с фабричното стерео на Гранд Витара 2005г.
    Засега наблюденията ми са,че в топло време започва да се бъгва и изписва странни символи на дисплея или изобщо не тръгва.
    При пускане му святка осветлението,но до там.
    Веднъх тръгна и при неработещ дисплей.
    Някой сблюсквал ли се е с подобен проблем?

  • #2
    Мисля че проблема ти е лош контакт на дисплея с платката.
    Не знам точно на това радио как е направен - но обикновено дисплея контактува с някаква платка посредством едни проводими гумички.И седи постоянно натиснат- съответно и винаги контактуват.
    С течение на времето и от вибрациите постепенно този контакт изчезва и не светват всички сегменти на дисплея...

    Коментар


    • #3
      Имах такъв проблем.
      Работеше когато си поиска и показваше нечитаеми символи.
      Така и не намерих желаещи да го ремонтират, та се наложи да си купя друго радио, което засега работи, но пък на него на му бачка ЦД-то.
      Явно 15 годинки в сравнително тежките климатични условия на автомобилното купе се отразяват зле на аудиотехниката.
      Бих искал да му сложа някакво универсално, но не мога да намеря съответния адаптор за таблото, освен от Щатите, на цена надвишаваща цената на сносен плейър.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ivjordan Преглед на мнение
        Имах такъв проблем.
        Работеше когато си поиска и показваше нечитаеми символи.
        Така и не намерих желаещи да го ремонтират, та се наложи да си купя друго радио, което засега работи, но пък на него на му бачка ЦД-то.
        Явно 15 годинки в сравнително тежките климатични условия на автомобилното купе се отразяват зле на аудиотехниката.
        Бих искал да му сложа някакво универсално, но не мога да намеря съответния адаптор за таблото, освен от Щатите, на цена надвишаваща цената на сносен плейър.
        Преходник към single din има в България и се намират за около 18-20 лв., потърсете в интернет излизат. Аз вече проверих,за да знам,ако не се оправя с това.
        Другият вариант е някаква мултимедия,но пък ми се вижда,че отворът на таблото е с неправилна форма и ще стане гадно вероятно.

        Коментар


        • #5
          Може би аз не търся както трябва, но намирам преходници само за по-новата Витара, след 2005 г.

          По чуждите форуми видях, че режат леко таблото, общо взето за да стане правоъгълен отвора и слагат китайски мултимедии, но не ми се занимава чак с такива неща, а някъде бях чел за вариант към предусилвателя да се свърже входящ кабел, по който да се пуска музика от телефон, но не съм достатъчно технически грамотен, за да го направя, така че и това не е вариант. Пробвах и с адаптерна касета, но по някаква причина не иска да я подкара и дава грешка.

          Като цяло, голям проблем, още повече че и тунера явно не е от най-добрите и сравнително лесно губи сигнал, особено по горите.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ivjordan Преглед на мнение
            Може би аз не търся както трябва, но намирам преходници само за по-новата Витара, след 2005 г.

            По чуждите форуми видях, че режат леко таблото, общо взето за да стане правоъгълен отвора и слагат китайски мултимедии, но не ми се занимава чак с такива неща, а някъде бях чел за вариант към предусилвателя да се свърже входящ кабел, по който да се пуска музика от телефон, но не съм достатъчно технически грамотен, за да го направя, така че и това не е вариант. Пробвах и с адаптерна касета, но по някаква причина не иска да я подкара и дава грешка.

            Като цяло, голям проблем, още повече че и тунера явно не е от най-добрите и сравнително лесно губи сигнал, особено по горите.
            Аз съм си сложил т.нар. дигитален чейнджър ,за да използвам флашка и телефон. На мен също не ми се реже таблото за мултимедия.

            Коментар


            • #7
              Специално за вашата витара сте късметлия, тъй като два дина правоъгълна рамка в сиво има много втора употреба, нова също не е скъпа. След това си купувате един дин плейър и сте готов, при мен ситуацията е по-сложна, тъй като целият панел е махагон и съответно търся такъв с правоъгълна рамка, за втора употреба нашите джамбази искат по 100лв, нов е 170лв. Смятам да си го намеря от чужбина втора употреба и след това адапторна рамка за един дин с ДВД с дисплей на шейна, така хем не се вижда, хем ще имам джоб за дреболийки, че при автомата мястото си е кът.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Специално за вашата витара сте късметлия, тъй като два дина правоъгълна рамка в сиво има много втора употреба, нова също не е скъпа. След това си купувате един дин плейър и сте готов, при мен ситуацията е по-сложна, тъй като целият панел е махагон и съответно търся такъв с правоъгълна рамка, за втора употреба нашите джамбази искат по 100лв, нов е 170лв. Смятам да си го намеря от чужбина втора употреба и след това адапторна рамка за един дин с ДВД с дисплей на шейна, така хем не се вижда, хем ще имам джоб за дреболийки, че при автомата мястото си е кът.
                Има се предвид цялото сребристо табло с правоъгълен отвор ли? Ако да, къде мога да намеря такова? Нищо не намирам из нета, явно не знам как да търся.

                Коментар


                • #9
                  Всички гранд витари от 2002 до 2005 в сайтовете за продажби разгледайте, пробвайте първо в големите морги, например Царева ливада.
                  73821-50J00-ZS4
                  оригинален номер на частта по сузуки парт лист, питайте големите вносители, ако имате голяма отстъпка цената ще ви хареса.

                  Коментар


                  • #10
                    Мисля,че целия проблем идва от копчето за вкл./изкл. и усилване. Вероятно ще го сваля и ще напръскам със спрей за потенциометри и ще пробвам. Надявам се да помогне. Потърсих втора употреба,но или искат много пари или са твърде уклончиви,което за мен е знак,че самите продавачи не знаят състоянието на това,което продават.

                    Коментар


                    • #11
                      Проблема се оказа " разпоен процесор".
                      Ако някой се сблъска с подобен проблем да се знае.

                      Коментар


                      • #12
                        Като гледам, това ще да е вашето:
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X