Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara Xl-7 2.7 2003/2004 въпрос относно смяна на автоматична скоростна кутия и мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Vitara Xl-7 2.7 2003/2004 въпрос относно смяна на автоматична скоростна кутия и мотор

    Здравейте колеги, пускам тази тема понеже не успях да намеря много информация по въпроса..... Става въпрос за 2003 година, модела с малкия фар и с новото табло. Някой от вас дали може да ми даде информация относно това дали при този модел Grand Xl-7 2.7 двата варианта автоматични скоростни кутии (4 и 5 степенна) са взаимо заменянеми и дали важи същото за двигателя 184 коньовия, възможно ли е да се замени с по-стария без големи драми? Електрониката една и съща ли е и въобще всякаква информация би ми била полезна...

    Предварително се извинявам ако темата не е в правилния раздел!

  • #2
    Мотора можеш да го замениш дори и с този от 2.5 ,но трябва да сложиш твоите колектори и датчици за да работи с твоята инсталация. Скоростните кутии са едни и същи, разликата е в лоста за включване.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      Ванка, писал е че е с новото табло, лостовете при двата 2,7 са еднакви, при 2,5 е старата визия, там ще трябва да смени и средната конзола около лоста и ще стане бая грозно.
      Ако за това говориш в последният ред:
      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
      .., разликата е в лоста за включване.
      Иначе аз обмислям смяната на кутията с 5-степенната, че сега съм с 4-та и не съм много доволен от разхода, но преди това ще пооправя това-онова и тогава ще го мисля.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от lordcho Преглед на мнение
        Здравейте колеги, пускам тази тема понеже не успях да намеря много информация по въпроса..... Става въпрос за 2003 година, модела с малкия фар и с новото табло. Някой от вас дали може да ми даде информация относно това дали при този модел Grand Xl-7 2.7 двата варианта автоматични скоростни кутии (4 и 5 степенна) са взаимо заменянеми и дали важи същото за двигателя 184 коньовия, възможно ли е да се замени с по-стария без големи драми? Електрониката една и съща ли е и въобще всякаква информация би ми била полезна...

        Предварително се извинявам ако темата не е в правилния раздел!
        Колега, убеден ли си че си с големият двигател и 5-степенната, виждал съм го веднъж и то на американка?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение

          Колега, убеден ли си че си с големият двигател и 5-степенната, виждал съм го веднъж и то на американка?
          Със 4 степенна съм но искам да мина на 5 степенна

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
            Скоростните кутии са едни и същи, разликата е в лоста за включване.
            А фейсовия лост които е за 4 и 5 степенна кутия има ли друга разлика освен това, че на едната конзола пише 2 а на другата 3... Тоест с лоста от 4 степенния автомат(новия лост) мога ли да управлявам 5 степенния и примерно когато го дръпна на позиция 2 дефакто ще бъде на 3 или има и други разлики

            Коментар


            • #7
              Ванка, компа не управлява и кутията?
              Ком автора, колега явно сте със старият двигател 173коня. Малко не разбирам идеята. Може ли малко инфо за наличният автомобил от снимката.

              Коментар


              • #8
                Ами поне по талон колата е 184 коня което и за мен е малко странно, та за това питам дали мога да присадя 173 или ако моя е такъв 184 просто защото тези мотори ги няма във всяка морга и идеята да намеря читав без значение дали е 173 или 184 които да замени моя без да влизам в излишни филми с подмяна на електрониката и т.н за това питах дали са взаимо заменянеми дали има съществени разлики... А относно кутията искам да я заменя с 5 степенна понеже с тази разхода е леко завишен а и мисля, че динамиката ще се подобри малко с по-късите предавки общо взето това е.
                А иначе идеята на автомобила е да го ползвам за леко планински преходи с жената и кучетата, като той да има възможност да поеме цялото къмпинг уборудване + това да се спи в него или върху него... Общо взето един вид евтин автомобил с лек експедиционен характер (разходкаджийски).

                ​​​​
                ​​​​

                Коментар


                • #9
                  Може ли налично ВИНа на колата и кода на двигателят, но по документи.
                  Доколкото знам 173/4степенна акутия
                  184/5 степенна акутия
                  По кв ли сметнахте мощността.
                  Отделно всички с фейстлифта на маската и фаровете са с 184 коня и 5 степенна кутия.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X