Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обороти витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: обороти витара

    Това за придърпването да не би е защото ти е студен двигателя? Остави го 1 минута да върти на режим P и после си сменяй. И аз карам автоматик, но е от '89 година. За Check engine и аз го имам това да ми мига постоянно, но не ми е направило проблем. Газта е с по-ниско октаново число отколкото е бензина, затова компютъра отчита че има проблем. Обаче интересното е, че мигането си остава даже и когато караш на бензин. Тук вече някой по-компетентен от мен ще ти обясни защо е така, но на мен не ми пречи.

    Успех

    П.П Моля да бъда извинен, ако съм изказал някакви глупости
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

    Коментар


    • #17
      До: обороти витара

      Ами положението с придърпването е същото и при загрял двигател.
      Предполагам, че е от високите обороти.
      Но незнам те защо са такива и как да се намалят.

      Коментар


      • #18
        До: обороти витара

        Първоначално публикуван от imortisha Преглед на мнение
        Гранда Витара 2000година V6 2500
        има газова уредба инжекцион
        и на топъл, и на студен мотор ги държи
        нямам спомен в някой от сервизите да са ми казали код на грешката
        Май ситуацията е наистина за компетентен специалист (това не винаги означава сервиз за съжаление). Това, че свети чека и дава грешка на ламбдата и tps-а, може и да е вярно, може и да не е. Много зависи как точно е монтирана и настроена газовата. Напълно възможно е да няма истински проблем и пак да отчита грешка. От там и оборотите, от там и придърпването - мисля, че автоматика е вързан за ECU и при евентуална грешка също може да се пошашави.

        Нека някой от колегите в София да каже кой се е занимавал с такива работи и да ти помогне.

        Другия вариан (ако ти е скучно и имаш нужната техническа грамотност) е да възстановиш всички връзки на ECU в заводския им вид, да ресетнеш компа и да видиш какво ще стане. Ако проблема изчезне (дори и да не е веднага, но след не-повече от час каране), значи опираме до некадърен монтаж/настройка на газовия комп.
        Ако проблема не изчезне, нулираш, караш 15 минути, четеш грешките и казваш какви са да помагаме нататък.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          До: обороти витара

          Nik, газта не е с по-ниско октаново число от бензина,напротив.
          Взеха ли пари за тази диагностика? Ако закачат кабели за диагностика, би трябвало проблема да е ясен, а не да се налучква. Не знам тоя двигател дали има самодиагностика.
          "Надо читать!"

          Коментар


          • #20
            До: обороти витара

            Благодаря за корекцията! Ще го запомня
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #21
              До: обороти витара

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Nik, газта не е с по-ниско октаново число от бензина,напротив.
              Взеха ли пари за тази диагностика? Ако закачат кабели за диагностика, би трябвало проблема да е ясен, а не да се налучква. Не знам тоя двигател дали има самодиагностика.
              "Надо читать!"
              Да, взеха разбира се и в Миркат (които смятат, че е датчика на дроселовата клапа) и в другия (които смятат, че е ламбда сондата). Останалите не ги споменавам, защото те така и не успяха да влязат в компютъра и гадаеха на око.

              Коментар


              • #22
                До: обороти витара

                Първоначално публикуван от boby2 Преглед на мнение
                колеги днес реших да покарам на газ че ми писна от тия обо роти.на газ са си добре.Та карам си ас вгората малко офроад и БУУМ кихна.Запалих ими светна чекина.ТА се чудя дали ми езаминал дебитомера.Прехвьрлих на бензин пали си и вьрви добре ама лампата свети.Дали е дебитомера.
                В Миркат бяха категорични, че на газ 16 клапановите 1,6 л. двигатели веднага им се ПОВРЕЖДА дебитомера (1300 кинта нов). Аз се пулих много време и питах 3 пъти да не съм разбрал грешно. 8 клапановите носели на газ. Аз толкова време ровя за Витара и не бях срещал подобно твърдение. Вярвам на Миркат и засега няма да посмея да газифицирам.
                п.с. офтопик:
                Гледах преди време един Sidekick 1,6 ,но май беше 8 клапанов, не помня със сигурност. Газова уредба. Държеше нестабилно обороти над 1100 (на газ и бензин - празен ход), едва си влачеше рамката. Оказа се дебитомер.
                Последно редактирано от Rabin; 08-07-09, 11:41.

                Коментар


                • #23
                  До: обороти витара

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Май ситуацията е наистина за компетентен специалист (това не винаги означава сервиз за съжаление). Това, че свети чека и дава грешка на ламбдата и tps-а, може и да е вярно, може и да не е. Много зависи как точно е монтирана и настроена газовата. Напълно възможно е да няма истински проблем и пак да отчита грешка. От там и оборотите, от там и придърпването - мисля, че автоматика е вързан за ECU и при евентуална грешка също може да се пошашави.

                  Нека някой от колегите в София да каже кой се е занимавал с такива работи и да ти помогне.
                  Много благодаря на всеки, който ме ориентира към добър специалист в София. Определено не съм наясно технически.

                  Коментар


                  • #24
                    До: обороти витара

                    Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                    В Миркат бяха категорични, че на газ 16 клапановите 1,6 л. двигатели веднага им се ПОВРЕЖДА дебитомера (1300 кинта нов).
                    Който идиот ти го е казал това, му кажи да се застреля! Или да вземе, като е толкова умен да го обясни тук как точно газовата, особено пък газовата инжекция, поврежда дебитомера. Ей, аман от тъпанари с претенции за майстори...

                    Това, дали газовата уредба (независимо каква) по някакъв начин ще нанесе преки щети по мотора, зависи само и единствено от кадърността на този, който монтира и настройва газовата уредба.
                    Единствените бензинови мотори, на които газовата НАИСТИНА прецаква сериозно ситуацията са GDI, но доколкото знам това си е патент на Мицубиши и на Витара не се среща.

                    Сори за спама, но побеснявам, когато някой мазен дебил надуши, че клиента не е в час и започне да му пълни главата с глупости


                    ... чудя се дали да не отворим една тема с малко обяснения по възлите и агрегатите на съвременните автомобили, ей така за обща култура?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      До: обороти витара

                      Принципно на Витара 1,6 - 8 клапановия е най надеждния мотор,но няма връзка с случващото се при тебе,щом се газифицира колата,въпрос на време е да светне лампата чек енджен,проблема би трябвало да изчезне моментно като махнеш клеймата едната на акумулатора,а инак се слага нещо като реле или датчик който лъже електрониката да не трупа грешки и по този начин да не светва лампата и се решава проблема во веки,на мене си ми мигаше нон стоп лампата докато не и сложих черна лепенка и вече не ме дразнеше
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #26
                        До: обороти витара

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Който идиот ти го е казал това, му кажи да се застреля! Или да вземе, като е толкова умен да го обясни тук как точно газовата, особено пък газовата инжекция, поврежда дебитомера. Ей, аман от тъпанари с претенции за майстори...

                        Това, дали газовата уредба (независимо каква) по някакъв начин ще нанесе преки щети по мотора, зависи само и единствено от кадърността на този, който монтира и настройва газовата уредба.
                        Единствените бензинови мотори, на които газовата НАИСТИНА прецаква сериозно ситуацията са GDI, но доколкото знам това си е патент на Мицубиши и на Витара не се среща.

                        Сори за спама, но побеснявам, когато някой мазен дебил надуши, че клиента не е в час и започне да му пълни главата с глупости


                        ... чудя се дали да не отворим една тема с малко обяснения по възлите и агрегатите на съвременните автомобили, ей така за обща култура?
                        В София, магазина на Миркат на Тимок - 8. Тел. 02/8312143. Искрено моля съфорумците да не подхождат грубо към продавача. Аз лично уважавам съветите, които той ми даде, вкл. и коментирания "проблем" с газификацията. Както и информацията от този форум, беше незаменима при избора ми на джипка.
                        Ще проверя допълнително, ако трябва ще изрина всичката инжекция, тъй като мисля и за газ. Дал съм координати, вярвайки че няма да се злоупотеребява. Лично съм виждал повреден дебитомер на Витара на газ. Човекът цитира една камара сервизи, чак до Плевен, и засега съм му благодарен за времето, което ми отдели. Не се сещам за причина да ме лъже, разбира се, че може да не е прав.
                        Офтопик - доколкото разбирам принципът на мерене на дебита на газовете е чрез нагрята тънка жичка. Колко му е да се скъса ако ...
                        Последно редактирано от Rabin; 09-07-09, 15:45. Причина: витара газ дебитомер

                        Коментар


                        • #27
                          До: обороти витара

                          Здравейте отново от мен!
                          Аз све още не мога да си намеря координати на сервиз в София, на който да се доверя за диагностиката.
                          Има ли кой да ми помогне, да ме насочи към такъв изпробван.

                          Изключителни благодарности предварително!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: обороти витара

                            Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                            В София, магазина на Миркат на Тимок - 8. Тел. 02/8312143. Искрено моля съфорумците да не подхождат грубо към продавача. Аз лично уважавам съветите, които той ми даде, вкл. и коментирания "проблем" с газификацията. Както и информацията от този форум, беше незаменима при избора ми на джипка.
                            Ще проверя допълнително, ако трябва ще изрина всичката инжекция, тъй като мисля и за газ. Дал съм координати, вярвайки че няма да се злоупотеребява. Лично съм виждал повреден дебитомер на Витара на газ. Човекът цитира една камара сервизи, чак до Плевен, и засега съм му благодарен за времето, което ми отдели. Не се сещам за причина да ме лъже, разбира се, че може да не е прав.
                            Офтопик - доколкото разбирам принципът на мерене на дебита на газовете е чрез нагрята тънка жичка. Колко му е да се скъса ако ...
                            Колега, със сигурност няма да се емна до София да се заяждам с някого Нека не разводняваме повече темата на колежката, а тя наистина има нужда от малко съдействие! Хайде бе хора, сигурен съм, че половината от пишещите тук са Софиянци.

                            Пускам отедлна тема по въпроса с дебитомерите и газовите.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              До: обороти витара

                              Първоначално публикуван от imortisha Преглед на мнение
                              Здравейте отново от мен!
                              Аз све още не мога да си намеря координати на сервиз в София, на който да се доверя за диагностиката.
                              Има ли кой да ми помогне, да ме насочи към такъв изпробван.

                              Изключителни благодарности предварително!!!
                              На моята Витара не и се наложи да правя диагностика, въпреки че сменях мотора и двата работеха перфектно - може би съм късметлия, а може би защото газта не е моето гориво?! Иначе винаги ходя при Росен /9441808/ - Бош сервиз след Сточна гара към моста Чавдар, вдясно преди пешеходния светофар. По-принцип прави всякакви коли, не вярвам да му се опъне една Витара, но обикновено става с записване за след седмица. Ако нещо ти трябва по инжекциона имам точно този с който си и ти, от стария мотор които си работеше перфектно - и аз бях с автоматик, по-принцип в дросела има някаква разлика между автомат и ръчни скорости - каталожните номера са различни.
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #30
                                До: обороти витара

                                Първоначално публикуван от tef4o

                                Пускам отедлна тема по въпроса с дебитомерите и газовите.
                                Добра идея! Ето я темата:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%EE%EC%E5%F0
                                Последно редактирано от Rabin; 15-07-09, 12:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X