Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    за разпределител ако ще ползваш въздух може да ползваш газов клапан от газова уредба или подобен.
    най-ми харесва идеята с ел.матнит.но ще е трудно намирането на подходящ.
    това с жилото ми се струва малко първобитно и лесно за повреда,скъсване на жило,запълване с кала или вода и през зимата-замръзване.
    според мен най добре с ел.магнит или въздух.
    някъде по тавана имах малко въздушно цилиндърче от трактор май,ще го потърся и ако става за целта е твое.,с обещанието да ме повозиш.

    Коментар


    • #62
      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      Има едни рейки с моторчета за въртене на сателитните чинии , но са по-дълги и незнам на колко волта са .
      Може да пробваш и с машинки за заключване на врати има на въздух с малка помпичка има и електрически .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #63
        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        С ел.магнит май ще стане най-лесно и с най-малко допълнителни устройства.Даже ако може и да се затвори в кожуха и да се избегнат всякакви проблеми с течове.

        Коментар


        • #64
          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          С ел.магнит май ще стане най-лесно и с най-малко допълнителни устройства.Даже ако може и да се затвори в кожуха и да се избегнат всякакви проблеми с течове.
          Съгласен съм, но какъв ел. магнит?
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #65
            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Може да се пробва да се пренавие бендикс с повече и по-тънък проводник,щом са успели да го направят така.Че тия 45А ми се виждат много.Тя самата бобина няма да издържи дълго включена.С какво са измерени?

            Коментар


            • #66
              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Пропускаш една ултраважна подробност - тока на сработване на бобината не е същия, като тока на удържане на бобината в сработило положение!

              Ако тока на сработване е примерно 45А, то тока на удържане е макс 2-3 ампера. Освен това повечето бобини от бендикси са с две намотки - една с малко съпротивление и с голям ток, която е за първоначално сработване и бачка за 0.1-0.5 секунди и друга, за удържане, с по-тънка жица и по-голямо съпротивление, която консумира в пъти по-малко и е за удържане.

              Ако бобината, с която разполагаш има само един извод (два с масата), може да се направи ограничение по ток и при включено положение да ти консумира много по-малко и нищо да не грее ужасно.

              Провери колко ток е достатъчен за да удържи бобината на необходимото усилие.

              Ако бобината е с три извода, значи проблема ти се решава от самосебе си.

              При двата случая се наемам да ти направя необходимия електронен превключвател и да ти гарантирам, че ще работи. Единственото условие е да не го искаш за утре (мога да го направя най-рано след 8-9 дена).

              П.П. Я кажи какво точно усилие ти е нужно? Имам и разни други идеи.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #67
                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                Съгласен съм, но какъв ел. магнит?
                Смукателна бобина от стартер
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #68
                  До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Пробвах няколко бобини, но всичките даваха голяма сила на тока. Третия извод е от диска, който затваря веригата за стартера. Аз имам бобинажно, но не съм мислил за пренавиване - става ли? Усилието, което ми трябва е 8-10кг и виждам, че идеите започват да се изчистват нещо...
                  Помагайте
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #69
                    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                    Смукателна бобина от стартер
                    Това не е ли същото, за което говорим?
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #70
                      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Майтапа на страна,това с двойната бобина трябва да се обмисли и пробва.Лаковете на проводниците издържат на масло и всичко може да е в маслена баня само евентуално залято леко със смола.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Ако чак толкова държиш на копчето има начин за го комбинираме с жило и ел моторче от механизъм за чистачки например с необходимото рамо , тези моторчета имат червячен механизъм с много голяма мощност а жилото ще ти позволи минимален като размер привод в диференциала .
                        Може също да се използва и моторче от ел.стъкло което да ти опъва жилото то също ползва червячен механизъм и има голяма мощност.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                          ...Може също да се използва и моторче от ел.стъкло което да ти опъва жилото то също ползва червячен механизъм и има голяма мощност.
                          Да, да! Барабар в управлението. То е обикновено по ток, и при натоварване над определена стойност, като опре в крайните точки - изключва.

                          Май това е едно от достъпните и не лоши решения.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                            Пробвах няколко бобини, но всичките даваха голяма сила на тока...
                            Все ми се струва, че бъркаш нещо (ако говорим за стартерна бобина). Жицата, която идва от контактния ключ по никой начин не може да прекара повече от 5А.

                            Те тая същата намотка издърпва сърцевината донякъде, и се включва нискоомната. Която вече лапа много ток (пак ме съмнява да е повече от 20А, освен ако не е от КРАЗ), но за сметка на това доиздърпва сърдечника много бързо, за да се избегне максимално искренето при включване на контактора на стартера.

                            В твоя случай лесното решение е да се задйстват двете намотки за 0.5 секунди например, после да се остави тока само на високоомната, колкото да държи бобината да не се върне.

                            Е сега се сещам и още нещо: на Хайлукса, дето го домъкнах оня ден, си има заводска електромагнитна муфа на предния мост. Все ще има някоя потрошена Тойота, а там електромагнита със сигурност си е сметнат за целта, че може и някоя вилка да ти влезе в работа.

                            Има и още един вариант - моторче от чистачки на някоя по-дребна кола с една макаричка (не е нужно да е голяма) и със стоманено въже 1.5-2мм. Наскоро правих управление за един стационарен дизел с такова нещо, стана перфектно. ... току що видях, че колегата Павле се е сетил преди мен
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Вакуум или компресор е най-добре по-добре според мен. А клапанче можеш да ползваш от заваръчна машина, или от газова уредба. Има 12 волтови.
                              Въздуха ,който се подава към блокажа ,може да се пуска и спира без ток,с ръчен разпределител/не си спомням точното му наименование/.Ако решиш имам такъв,само ,че трябвада се реши компресора постоянно ли ще работи/ако е от онези малките в Кауфланд са много ментеливи и работят 10-15мин./или ще се пуска когато се наближи проблемният участък.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #75
                                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Най подходящо ще е да монтираш механизъм близък по функция на това което правиш. На Паджеро има такъв механизъм на предния мост при супер селект отцепва по абсолютно същия начин ендата полуоска от дифа. Представлява въздушна мембрана с лост и вилка която влиза в ръкава на моста. Доста Паджерота се продават на части из нета, разрови се из твоя район и ще откриеш, като видиш за какво ти говоря ще разбереш че е това което ще ти свърши работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X