Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    Добре щом е преминал първите тестове.
    А джипа с какви гуми е, с какъв двигател?

    Ако не ти се занимава мен ме интересува полуоската, частта от касетата и муфата кой и къде я прават, управлението не с вилка а с допълнителна муфа и с жило мисля че е по лесния и сиромашки вариянт?

    Мерси
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      Някакво развитие ?
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        Засега блокажа работи безотказно. Витарата е с 7,50 тракторки.
        888131021

        Коментар


        • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          А колко пари излезе блокажа?
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Над 1000лв. Като пояснявам пак, че труда на Павле, по него, не е смятан.
            888131021

            Коментар


            • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5369754
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                Их!!! От кога го чакам този момент!!!

                А калта къде е?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Айде сега 4 дена да се скъсаш да го тестваш!
                  Честито със здраве да си го ползваш изцяло новия заден мост. Не се и съмнявам, че ще е сполучливо!
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Сега си представям какъв трън в петата ти е предния диференциал,на фона на такава витара.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Както беше тръгнало май нямаше да пробвам скоро този мост, но на стария му се налагаше да се ремонтират спирачките и като се замислих, че сложих този с блокажа, защото той е оборудван с дискови спирачки. Тук обаче се оказа проблема, защото великия гений (аз), за да не пречат апаратите на пружините ги врътнах леко назад, но нали съм умен не прецених, че отвора за обезвъздушаване не е в най горна точка. Опитахме се да завъртим цялата кола, но не бе достатъчно и ще трябва да развия единия болт на апарата, за да го завъртя за обезвъздушаване. Дано това да е само проблема, но поне като завъртяхме колата започна да втвърдява педала още от втория път, а преди това 4-5пъти трябваще да се помпи. За съжаление по колата ще можем да работим в сряда.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5369869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5369870
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Като видях, че според поста с монтирания мост са минали почти 2 години направо изтръпнах. Не толкова, че е минало бързо времето, а защото две години не съм намерил време да сложа една дръжка, за да задействам този блокаж. Тази седмица обаче това е факт. Наложи се да подбера прецизно мястото на дръжката, защото си бях купил вече такава от ръчна спирачка:



                        наложи се да направя и някой елементарни датайлчета за пригаждане



                        Следващите снимки са да покажа как се мъчих, защото бях сам и нямаше кой да държи контра:







                        това е отдолу:





                        а това отгоре:







                        наложи се да отворя ревизионния отвор на дифа, за да настроя жилото, за да включва сигнализацията за напълно включен и не напълно изключен блокаж



                        поработих малко и върху интериора:





                        Малко повечко са дръжките, но се получи удобно за боравене. Включва и изключва добре, но иска малко примърдване, за да се напаснат зъбите и тогава щраква от раз. Не знам как е при щатните такива, но сигурно пак ще искат да застанат зъбите един срещу друг. Нямах възможност за тестове, но на мокрия асфалт направих няколко включвания и изключвания, включително завъртях малко ляво и дясно при включен блокаж. Усети се затрудненото маневриране и приплъзване на гумите, но нищо не прещрака вътре, което ме кара да си мисля, че щом на твърда настилка устиска би трябвало да издържи на кал. Друг е въпроса, че при динамично натоварване може друго да се получи.
                        Мога да кажа, че този продължителен проект е вече реалност!
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          Ако искаш пробвай с това дали ще стане, ако все още ти се занимава да го правиш електрически.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tk01kit-a.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5568897Това е ел магнитен соленоид/клапан .. всеки го нарича както си иска. Отваря преден капак без проблем. Има сила и не е скъп за пробване щото не съм сигурен колко време може да работи под напрежение.

                          Коментар


                          • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Виж механизма на минибусчетата Subaru Libero включват предния мост по този начин копчето е в топката на скоростния лост ще ти свърши прекрасна работа

                            Коментар


                            • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Може някой да качи чертежа на фланеца за задните апарати,че нещо не го намирам.
                              Благодаря предварително!!

                              Коментар


                              • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Знам, че ще ме линчувате но все пак ще питам - някой заварявал ли е преден диференциал на Витара? Колко ще се влоши завиването? Ще се натоварят ли драстично каретата? Целта е - на асвалт на задно. В гората преден и среден блокиран и винаги три гуми в играта. ЗНАМ че по принцип предния се блокира след средния и задния, ама все пак...

                                Карал съм в гората с три блокирани дифа, нямах оплаквания за завиването, ама беше Г-класа. С витарата ще стане ли смехурия?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X