Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това звучи като неадекватна ламбда-сонда.
    И аз има такива съмнения,но няма друга с която да пробвам.Някакви идей
    как мога да се уверя в това??
    Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

    Коментар


    • #17
      До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

      Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
      И аз има такива съмнения,но няма друга с която да пробвам.Някакви идей
      как мога да се уверя в това??
      Пробвай да я изключиш - ако изчезне колебанието, или е ламбда, или неплътност по ауспуха между ламбда и двигателя.

      Коментар


      • #18
        До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ........или неплътност по ауспуха между ламбда и двигателя.
        Имаше , и то даже никак малко,но не знаех,че може да от това.След като я оправих не съм пробвал
        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

        Коментар


        • #19
          До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

          Ами може. Освен че излизат газове и звук, влиза въздух и обърква сондата.

          Коментар


          • #20
            До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

            Абе, като се замисля той проблема с уплътнението на "комина" беше след ламбда сондата...
            А днес покарах известно време в града на бензи ни ми направи друг номер държи се все едно и свършва бензина , а има половин резеруар......
            Като отпусна педала на газта придърпва,та чак присвирват гумие при 50км/ч!!!!! Иначе върви идеално ама.........
            Почва вече да ме дразни , не че я карам на безин ,ама като има нещо дето се е***ва така........
            Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

            Коментар


            • #21
              До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
              Много ценна информация, но на мен не ми помага особенно.
              Минах по тоя път, проблема не ми го разрешиха, а той е, че мени обороти при студен двигател на празен ход от 2000 до 500 и така 2-3минути. Уж специалисти, компютри, убедиха ме, че нямало стъпково моторче /1.6 моно 8клапана/.
              Сега, ако може да ми разясните по подробно как става реглажа или как да познавам кой е читав майстор. Според мен с първото ще се справите по лесно
              Благодаря предварително!
              Все още не съм намерил решение на проблема си. Лятото го бях занемарил, че почти не ми правеше впечатление, дори на моменти изчезваше, но сега в тая зима, ако не подавам газ се опитва и да гасне. В движение е като спънато магаре, подам ли газ, търси къде да умре, а разхода е над 16 само градско каране. Нямам газ, двигателя е G16A CFI.
              По препоръка на kamcho съм изтеглил ръководството, но все отнякъде трябва да се почне. Диагностичния код е 12, следователно няма проблеми, а оттук накъде. Давайте идеи

              Коментар


              • #22
                До: Защо не е добра идея да се пипа навсякъде

                Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                Все още не съм намерил решение на проблема си. Лятото го бях занемарил, че почти не ми правеше впечатление, дори на моменти изчезваше, но сега в тая зима, ако не подавам газ се опитва и да гасне. В движение е като спънато магаре, подам ли газ, търси къде да умре, а разхода е над 16 само градско каране. Нямам газ, двигателя е G16A CFI.
                По препоръка на kamcho съм изтеглил ръководството, но все отнякъде трябва да се почне. Диагностичния код е 12, следователно няма проблеми, а оттук накъде. Давайте идеи
                Хм, не знам колко ти е тежък крака, но 16/100 ми се вижда множко, дори и за софийско градско, та не знам дали е само от ТПС-а. Иначе в момента и моя не е в ред и на бензин се държи отчайващо - не пали, оборотите играят, при подаване на газ се чуди дали да не спре... благинки. Ама ми е студено, а и без това карам на газ, та засега съм го обавил "за на пролет".

                Не мога да си спомня, а нямам достъп до документацията, на тия мотори не се ли споменаваше нещо за външна вакуум-помпа за нагласяне на ТПС-а?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X