Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

    Колеги тая витарка ми къса нервите, ще обясня подробно какво е положението да поумуваме къде е проблема .
    Витарата е 93г 1.6 16в
    Гумите са ми 235/80/16 чисто асфалтови много леки . Газовото е Ланди Ренцо . Виското на перката се скапа и я заварих, сега е твърдо зацепена, към края на седмицата ще я сменям . Предварението на запалването е 20 градуса аванса не се чува да трака .
    Проблема е че няма мощност ... над 3-4000 оборота ускорява много бавно, други витари дето съм карал ускоряват много добре в по високите обороти . Трудно поддръжа 120 км/ч и разхода ми е около 20-22 /100 газ . Махнал съм резервоара за бензин, когато го сложа ще пиша и на бензин как е . Газовото го регулирахме 20ина пъти, повече, по малко газ, клапани чистих, карантиите в изпарителя са нови и това е положението . Когато намалят газта разхода пада до към 16/100 но тогава пък над 3000 оборота няма никаква мощност . Някакви идеи ?
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

    Идея 1-катализатор запушен
    2-20гр. е голямо предварение дори и за газ ако това е основното предварение де
    3- неправилно зацепен ангренажен ремък в което много се съмнявам.
    4-гадна газова уредба или менте газова плочка с много малък въздушен отвор.По пронцип всеки автомобил е редно да се направи да върви нормално на бензин и после да му се доизкусурява газта не съди по вървене и разход на газ за цялостната механика или електроника!
    Последно редактирано от evgeniml; 15-04-09, 18:46. Причина: добавяне
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
      Идея 1-катализатор запушен
      2-20гр. е голямо предварение дори и за газ ако това е основното предварение де
      3- неправилно зацепен ангренажен ремък в което много се съмнявам.
      4-гадна газова уредба или менте газова плочка с много малък въздушен отвор.По пронцип всеки автомобил е редно да се направи да върви нормално на бензин и после да му се доизкусурява газта не съди по вървене и разход на газ за цялостната механика или електроника!
      1 - Витарата е 93г - не знам дали има катализатор
      2 - Когато я врътнахме на 20 градуса започна да върви по добре и за това я оставихме така .
      3 - Проверих ангренажния ремък, правилно е зацепен .
      4 - Газовата уредба е Ланди Ренцо, поставяна е в италия, ако това има значение ....
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

        Здравей колега и моята по едно време гореше 12-13 причините бяха:
        1.Пробвай да смениш мястото от което зареждаш
        2.На моята като я закарах на газанализатор на изходния тръбопровод на изпарителя имаше ел.клапан които се беше развалил(постоянно отворен) след смяната му с обикновен разхода ми падна на 9 газ.
        Последно редактирано от vitarrra; 15-04-09, 19:14.
        Бялото BUZUKI 1.6 8в
        0899368772 ;) 0897229322

        Коментар


        • #5
          До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

          няма значение къде зареждам, от всички газстанции ми дава 20-22 не 10-12, 20-22 на 100 . Тоя клапан го сменях и него
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            1 - Витарата е 93г - не знам дали има катализатор
            Има
            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            2 - Когато я врътнахме на 20 градуса започна да върви по добре и за това я оставихме така.
            ??? Щота не так
            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            4 - Газовата уредба е Ланди Ренцо, поставяна е в италия, ако това има значение ....
            На ситроенчето ми беше такава. Имаше "нещо" като компютърче не газта, въпреки че не е инжекцион (харчеше по-малко на газ, отколкото на бензин). Когато това "нещо" се прецака, тук "майсторите" го махнаха щото било излишно и след това "махане", симптомите на ситроенчето бяха точно като тези, който разказваш. Решихме проблема с изцяло нова газова уредба. Така и не можахме да намерим колая на старата.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              Има

              ??? Щота не так

              На ситроенчето ми беше такава. Имаше "нещо" като компютърче не газта, въпреки че не е инжекцион (харчеше по-малко на газ, отколкото на бензин). Когато това "нещо" се прецака, тук "майсторите" го махнаха щото било излишно и след това "махане", симптомите на ситроенчето бяха точно като тези, който разказваш. Решихме проблема с изцяло нова газова уредба. Така и не можахме да намерим колая на старата.
              Тва компютърче мойто май работи обаче не е свързано, май наистина само това оставя да направя ...
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #8
                До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                Колега обърни на бензин и виж разликата,според мен газовата уредба ти е прецакана.
                [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

                Коментар


                • #9
                  До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                  Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                  Тва компютърче мойто май работи обаче не е свързано, май наистина само това оставя да направя ...
                  Да не става дума за ламбда контрол? При тази система (ако някой не знае де) притока на газ се регулира според показанията на ламбда сондата.Ако системата е изключена и вентила е отворен докрай.....сещаш се какво става.
                  Ама и 20 градуса предварение ми се вижда много.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                    Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                    Да не става дума за ламбда контрол? При тази система (ако някой не знае де) притока на газ се регулира според показанията на ламбда сондата.Ако системата е изключена и вентила е отворен докрай.....сещаш се какво става.
                    Ама и 20 градуса предварение ми се вижда много.
                    Газаджиите са сложили едно такова ръчно кранче вместо стъпков мотор, който се свързва към това компютърче . Мога да намаля предварението но това ще намали ли разхода ? И освен това възможно ли е предварението наистина да е 20 градуса без аванса да чука ?
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                      Октановото число на газта е мин. 112 октана, така че чукане не може да има. А газта можеш и сам да я регулираш, ама за 5лв. не си струва тепърва да се обучаваш. Закарай я и на центровка на запалването, там ще ти кажат и дали имаш свещи, кабели, капачка или палец за смяна.Почти сигурен съм, че проблема е комплексен - газификация+запалване. Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                        Само да ти поясня,че от повечето реномирани газови уредби тази дава най-голям разход на газ а най малко дава ловато това си е лично мнение но както и да го погледнеш 20-си е много и поне да вървеше ама и щом не върви си е проблем сваляй катализатора
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                          Това със заварената перка има също принос за по-малката мощност и не малък! Перката при постоянно зацепване сериозно товари двигателя, може би колкото компресор на климатик.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                            Ами днес ще сменя изпарителя и перката и довечера ще пиша пак .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              До: Не ми харесва как върви витарата и разхода е много голям ..

                              Повечето предварение ти трябва предполагам защото имаш много богата смес. Според мен почни първо с изпарителя. И когато сложиш новия си направи нормална центровка и тогава настройвай изпарителя. Центровката ти на газ трябва да е 2-5 градуса повече предварение от на бензин. Не повече.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X