Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко и какво масло...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко и какво масло...

    Здравейте колеги, сдобих се със Самурай преди дни и много му се кефя . Снимки за сега няма да слагам, защото ме е срам - външния вид не е добър...
    Налага се да сменям маслата навсякъде, защото колата само е експлоатирана с нула подръжка. Ще ме посъветвате ли колко и какво масло да сложа в раздатката и мостовете?

    И още едно въпросче - в коя позиция какво се включва с лоста на раздатката? Не мога да намеря схема, а топката на лостчето не е оригиналната.

  • #2
    До: Колко и какво масло...

    Първо честито!
    Един съвет.
    Щом казваш че колата не е поддържана,направи първо един обстоен преглед за течове на масла.Няма смисъл да бързаш да сменяш,ако гарнитури и семеринги текат.Също така услушай се за шумове които биха подсказвали скорошно отваряне на скорости,раздатки и т.н.
    И най-напред обърни внимание на агренажния ремък и семерингите около него.

    Коментар


    • #3
      До: Колко и какво масло...

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Първо честито!
      Един съвет.
      Щом казваш че колата не е поддържана,направи първо един обстоен преглед за течове на масла.Няма смисъл да бързаш да сменяш,ако гарнитури и семеринги текат.Също така услушай се за шумове които биха подсказвали скорошно отваряне на скорости,раздатки и т.н.
      И най-напред обърни внимание на агренажния ремък и семерингите около него.
      Първо мерси!
      Двигателя и скоростната кутия при моята кола са от Лада 1300 с верига..
      Раздатката и мостовете са абсолютно "сухи", но незнам дали има смазочни флуиди в тях

      Коментар


      • #4
        До: Колко и какво масло...

        Честито и от мен колега да си я каръш със здраве и без авърийно.А на двигатела няма ли да смениш масло и филтър.
        Константин Вълчанов.0888313247

        Коментар


        • #5
          До: Колко и какво масло...

          Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
          Честито и от мен колега да си я каръш със здраве и без авърийно.А на двигатела няма ли да смениш масло и филтър.

          Това е идея наистина!
          Между другото карал съм руска кола без смяна на маслото 60 000 км. - ако щете вярвайте, но е истина. Само по малко доливах, а като почна да го гори доливах повече още поне 15-20 000км..... след това не я карах, но е в движение.

          Но никой ли не знае за маслата за раздатка и мостове?

          Коментар


          • #6
            До: Колко и какво масло...

            Слагай 75w90,има доста писано по въпроса,ползвай търсачката
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              До: Колко и какво масло...

              Ако задния диф също е от Лада 1300 - значи НЕ Е "LSD"..... също 75W90...
              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X