Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателя на Витарата претриса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Двигателя на Витарата претриса

    Благодаря на Ivan_J че ми отвори очите за Аутодатата
    Намерих точно това което ме итерсуваше.Но силно ме впечатли начина по който е направена с тези активни схеми и как програмата сама те води.Ето я и ел.схемата окло компа на Витара моноинжекцион до '93.
    Но вътре могат да се намерят още куп полезни и интересни неща.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      До: Двигателя на Витарата претриса

      Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
      До колкото не ме лъже паметтна в първата тема спомена, че тези претрисания са най-силни докато ти се студен двигателя. Значи палиш на студено двг, отваряш капака, снимаш, докладваш и така

      Успех
      Докладвам-това е при студен двигател:
      http://vbox7.com/play:3dca3685
      Николай Папазов

      Коментар


      • #48
        До: Двигателя на Витарата претриса

        При мен не претриса , а си мени оборотите.Преди два месеца ми регулираха клапаните и оборотите бяха ок/сменяха ми гумички на клапаните/,но сега отново се менят.Чудя се дали няма да е необходимо още едно регулиране на клапаните и тогава да да се настрои на бензин и после на газ.
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #49
          До: Двигателя на Витарата претриса

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          При мен не претриса , а си мени оборотите.Преди два месеца ми регулираха клапаните и оборотите бяха ок/сменяха ми гумички на клапаните/,но сега отново се менят.Чудя се дали няма да е необходимо още едно регулиране на клапаните и тогава да да се настрои на бензин и после на газ.
          здравей колега карам трета кола на газ .сложиш ли газово забрави за обороти .имам един приятел газов инженер който ми каза че не е ли заложено фабрично в компа на колата работа на газ всичко друго е ала бала.не си хаби парите по шарлатани
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #50
            До: Двигателя на Витарата претриса

            Нов проблем-след първия гърмеж на Витарата е излязъл маркуча на възд.филтър,имам "кихалка".Нагласих го на мястото му,огледах за други поразии и запалих.На бензин работи,но не държи обороти,на газ-перфектна работа.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #51
              До: Двигателя на Витарата претриса

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Нов проблем-след първия гърмеж на Витарата е излязъл маркуча на възд.филтър,имам "кихалка".Нагласих го на мястото му,огледах за други поразии и запалих.На бензин работи,но не държи обороти,на газ-перфектна работа.
              Може да е гръмнал МАР сензора.
              Николай Папазов

              Коментар


              • #52
                До: Двигателя на Витарата претриса

                Къде се на мира и как да го проверя дали е гръмнал?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #53
                  До: Двигателя на Витарата претриса

                  Ако си с дебитомер от старите типове - тип Яйце и нямаш предпазна клапа на маркуча, а само кихалка на филтърната кутия, гаранция си оснатал без дебитомер. Някъде из темите се споменаваха едни 1000лв.
                  Айде да не говоря пак против газаджиите, ама всеки полуграмотен като разгледа системата, ще разбере че трябва предпазна клапа, блокираща тръбата, а кихалка на кутията не върши никаква работа.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Двигателя на Витарата претриса

                    Много често проблема е в клапаните. Проверете компресията при студен и при топъл двигател.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Двигателя на Витарата претриса

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Къде се на мира и как да го проверя дали е гръмнал?
                      На тръбата след филтъра.В него влиза кабел,като откачиш кабела при ра ботещ двигател ако няма промяна значи е от него.
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #56
                        До: Двигателя на Витарата претриса

                        Оказа се една голяма глупост!При гърмежа кихалката леко се е изкривила и не уплътнява добре,изправих я да легне добре на гуменото уплътнение,притегнах скобите на маркуча на филтъра и регулирах оборотите на бензин от винта/преди това не можех/.След това ги регулирах и на газ от изпарителя.В момента имам 800 об. на бензин и газ и двигателя е "часовник".Моят съвет е преди да започнете ремонти,уплътнете добре пътя на въздуха от филтъра към смук.колектор,имайте предвид ,че "КАЧЕСТВЕНАТА" кихалка струваше 35лв,при условие,че иначе е 15лв!
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X