Обява

Свий
Няма добавени обяви.

карбУратор на sj413

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • карбУратор на sj413

    Проблема е там че сузукито не даржи ниските обороти гасне като е стоден и е на смукач негасне карборатора е смногото вакуми ставали от лада и ако да много лисе преправя.

    Проблемът е че сузукито не държи ниските обороти, гасне. Като е студен и е на смукач не гасне. Карбуратора е с многото вакууми. Става ли от лада и ако да много ли се преправя?
    Последно редактирано от Ясен; 08-04-09, 14:43. Причина: Ужасен правопис, моля уважавайте българския език!

  • #2
    До: карбУратор на sj413

    става със сигурност от Лада, на брат ми Самурая е с такъв, а моят Самурай е с оригиналния карб, като твоя. И дете джипчета са 1,3 и са на газ.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • #3
      До: карбУратор на sj413

      Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
      става със сигурност от Лада, на брат ми Самурая е с такъв, а моят Самурай е с оригиналния карб, като твоя. И дете джипчета са 1,3 и са на газ.
      Първо провери да не ти смуче въздух от някъде! Един съвет запалваш двигателя , пръскаш с дезодорант около смукателните колектори, аз съм пробвал така.
      Ако увеличи оборотите значи смуче въздух!
      Второ за карб. от лада? ДА става с преправяне, доста е за обяснение , но се разрови(в темите) има и снимки. Аз карам с такъв от лада 21083 и много добре върви самурая.
      [SIGPIC][/SIGPIC]
      SJ 413

      Коментар


      • #4
        До: карбУратор на sj413

        Аз също съм с ладин карбуратор (озонов) много съм доволен от него а и за 30 лева му смених всичките чаркалъци и стана като нов
        „глупава глава на краката почивка не дава”

        Коментар


        • #5
          До: карбУратор на sj413

          Първоначално публикуван от marta Преглед на мнение
          Проблемът е че сузукито не държи ниските обороти, гасне. Като е студен и е на смукач не гасне.
          При мене е същият случай. Веднъж го водих на доктор, почисти го и се оправи. Системата за празен ход на всеки карбуратор е с най-малките отвори защото най-малко бензин е нужен на празен ход - следователно и най-лесно се запушва. А когато двигателя е студен и на смукач - горивото минава през основните жигльори (главно дозиращо устройство) и си работи. Като загрее изгасва.
          Всичко това ми е известно, но пак ще търся човек, на който това му е работата, защото е много сложен карбуратова на Самурая и ако го почна аз, сигурно ще завърша с някоя трансформация от ВАЗ.
          Ако търсиш услуга/човек, който да свърши работата, пиши в кой град си и вероятно ще получиш конкретна информация от колегите по место.
          По-добре късно, отколкото по-късно.

          Коментар


          • #6
            До: карбУратор на sj413

            Ускорителната клапа(помпа) е с кожена мембрана и с годините се спича. Трябва да се смени. Моят карб. имаше и друг проблем, смучеше въздух от втулките на оста на дроселната клапа. Като краен вариант-смених с двукамерен "Вебер"...
            Малко се вдигна разхода, но и малко мощност в плюс.
            Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
            Стефан, 0888851800

            Коментар


            • #7
              До: карбУратор на sj413

              Може да си поиграеш малко с нивото в поплавковата камера(ако не си го направил вече и ако караш на бензин разбира се)

              Коментар


              • #8
                До: карбУратор на sj413

                Благодаря много за саветите.

                Коментар


                • #9
                  До: карбУратор на sj413

                  Мой приятел със същия проблем ,го реши като сложи "ПРОСТ" карборатор (без никакви жици и вакуми) от опел кадет 1.3 За поставенето му направи само една плочка между карба и смукатела. Успех
                  0887632135-Краси

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X