Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от Йосиф-Варна Преглед на мнение
    Колега имам един въпрос.във згънато положение както е на снимката дясното колело ,ударния танпон който е вътре във пружината стига ли до петата на моста преди да свърши хода на амортесьора ?
    Не обърнах внимание, но от снимките, които съм направил се вижда, че пружината не се свива до край, амортисьора също, а проверих и гумата, че не закача в калника. Явно просто пружината неможе да се свие повече, че да опре в тампона.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #92
      До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Понеже забелязах следния проблем, за който Павле обърна внимание още в началото и съм му много благодарен. Пружината отива да се измъква



      Правилните амортисьори са не от Вектра коби, а от СЕДАН. Днес си купих такива.



      Разстоянието от центъра на ухото до между гумените подложки е около 60см. Като ги сменя пак ще я разчекна за да видя резултата, но съм сигурен, че това е правилното решение.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #93
        До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Някой може ли да каже какво е необходимо за демонтаж на предните пружини , че утре май ще я почвам - как излизат най-лесно с най-малко разглабяне .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #94
          До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          Понеже забелязах следния проблем, за който Павле обърна внимание още в началото и съм му много благодарен. Пружината отива да се измъква



          Правилните амортисьори са не от Вектра коби, а от СЕДАН. Днес си купих такива.

          Разстоянието от центъра на ухото до между гумените подложки е около 60см. Като ги сменя пак ще я разчекна за да видя резултата, но съм сигурен, че това е правилното решение.
          А старите ще ги продаваш ли ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #95
            До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Някой може ли да каже какво е необходимо за демонтаж на предните пружини , че утре май ще я почвам - как излизат най-лесно с най-малко разглабяне .
            Здр колега първо отвиваш гаиките на стабилизиращата щанга после отвърташ и шарнира буташ носача надолу и би трябвало да излезе без проблем.Успех
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #96
              До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Разстоянието от центъра на ухото до между гумените подложки е около 60см. Като ги сменя пак ще я разчекна за да видя резултата, но съм сигурен, че това е правилното решение.[/QUOTE]

              С тия няма да имаш проблеми.
              Пиша ти от опит аз съм с точно такива.

              Коментар


              • #97
                До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Някой може ли да каже какво е необходимо за демонтаж на предните пружини , че утре май ще я почвам - как излизат най-лесно с най-малко разглабяне .
                Аз махнах само амортисьора, но ми трябваше още един човек.
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • #98
                  До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Някой може ли да каже какво е необходимо за демонтаж на предните пружини , че утре май ще я почвам - как излизат най-лесно с най-малко разглабяне .
                  Значи едно на ръка е стабилизиращата щанга.Аз работех сам.
                  От ляво се наложи и освобождаване на полуоската от фланеца с трите болта.
                  От дясно може да се освободят трите болта закрепящи кожуха на дифа.
                  Това при положение, че не се стегнат пружините. Стандартни скоби за пружини е почти невъзможно да се ползват.Възможно е да се вържат с тел,но има рискове.Слагането е по-проблемно в зависимост от дебелината на подложките.Особено от дясно.Но според мен пробвай да свиеш малко пружината на криво от едната страна(вътрешната) и я вържи.Така влиза по лесно.Поне аз така постъпих.
                  А и не забравяй да разпилиш горните дупки на амоветеНо и тук е добре да се знае че започва да опира тялото на шенкела в цилиндричната част на аморисьора м-у ушите,така че може да се наложи и малко препилване и там при по-голям лифт,за да се компенсират наклоните.
                  Днес тъкмо бях на регулиране на предницата.За лифт само с гумената подложка беше достатъчно разпилване на дупката с 2 мм.- докато опре шенкела в ама.Ъгъла се беше получил около 30'.
                  Успех!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Благодаря за съветите спестявате ми много главоблъскания .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      А старите ще ги продаваш ли ?
                      Като ги сменя, но ще е най рано седмица след изборите ще ти се обадя да ти ги дам.

                      Що се отнася до пружините, въпреки че е опасно само с тел.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Ок аз не бързам , а за телта и аз съм на това мнение .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Телта, за по-голяма сигурност, между две съседни навивки, по цялата дължина на пружината, че някои ги гледам практикуват с едно парче тел за цялата дължина на пружината.
                          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                            Телта, за по-голяма сигурност, между две съседни навивки, по цялата дължина на пружината, че някои ги гледам практикуват с едно парче тел за цялата дължина на пружината.
                            Аз на мойта на едната пружина я правих с тел а др я вкарах само с ръцете без никакви приспособления всичко си има пениз но трябва да го откриеш.
                            Бялото BUZUKI 1.6 8в
                            0899368772 ;) 0897229322

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Днес си взех пружини от Мерцедес 124. Ще паснат по добре по гнездата от Вартбурговите и са с 2см по-къси, което би трябвало да изравни наддигнатата задница. Малко по-корави ми се струват и не знам дали ще запазя ходовете, но съм ги взел за проба, ще тествам и ще споделя.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Опитаите да стегнете с колани,има едни тесни, става бързо и много по безопасно от тела.Използвал съм го много пъти.Колега,всичките подложки не е ли възможно да се изработят от технологични пластмаси с висока якост та да си спестим малко от ръждите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X