Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Има лек , ако ти се занимава сменяш паразитните хебели с други по големи/яки/ или слагаш бронзови втулки задължително с гресьорки и по често гресиране.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
      Да. Това,което си писал колега , го научих по трудния начин (благодаря за отговора!). Точно това става. Че и гумите са ми над нормата за Витара. Идеята и въпроса ми е дали има начин да се избегне този ефект по някакъв начин - вероятно не може - и дали е всеобща болест на любимите ни Витари. Аз , понеже намам нищо общо с автомобилите ( освен , че ги карам ) , с удоволствие бих почерпил опит от знаещите - има ли лек за това , или просто да си знам - на година нов хебел.
      ПП - уважавам мнението ти, понеже много от нещата за Витара съм научил от твоите постове.
      Погледни тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97872 Описани са няколко варианта.
      Скоро говорих по този въпрос с Краси(travelling) - той е направил 1-2 витари с лагери вместо втулка. До тук впечатленията които е събрал са положителни, но нека той да се включи. Ще може да внесе повече конкретика - какво, как, защо, при кого и т.н.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        На мойта сложих полиамидна втулка, но вече повече от година тази кола само я карам и и сменям маслото, при тех. преглед март месец ми казаха, че хебела ми е разбит аз не съм го гледал след това и пак само карам. На един приятел сложих съчмени лагери в началото на лятото и след това и той само кара и не сме ги гледали. За мен също съм си приготвил лагери и вероятно скоро ще ги сложа .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Явно е обща болест при лифтнатите Витари! travelling, ще ми е интересно какво се е получило с лагерите! Ако пък има ефект (положителен) , ще съм благодарен да постнеш кое - как става с лагерите. Само ме притеснява , че при нормалните втулки (метал - гума - метал) частично "ударите" по хебела се поемат от гумата, а ако е "твърда връзка" - лагер - как ще се държи хебела. Изобщо ми стана много интересен този проблем при лифтнатите Витари.
          Стоян , май съм я пропуснал тази тема - ей сега ще я прочета! Благодаря за линка!
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            Да се върнем на темата, че много безполезен офтопик стана!
            При лифт се променя геометрията на кормилните щанги. В нормално положение трите щанги се движат най-общо казано в 1 равнина, а осите на връзките им може да ги приемем за перпендикулярни на тази равнина. Обаче след като повдигнем окачването нещата доста се променят. Двете щанги(лява и дясна) застават под ъгъл спрямо третата(тази между кормилния хебел и паразитния хебел). От тук пък следва, че силите не са в 1 равнина, а в общо положение. Това пък кара втулката на паразитния хебел да поема натоварвания в такава посока за каквито не е мислена. Оттук по-бързото и разбиване.
            Също така след лифта всички слагаме по-големи гуми. Те също оказват влияние.
            Дано да се разбира какво исках да обясня.

            Всяка промяна носи след себе си добри и лоши неща. Пълно щастие няма!
            Стабилизиращата щанга също идва "дълга" и биелетите са почти на края на своя ход.Когато гумите се движат надолу хода свършва и започват да се разбиват.Аз си "свих" стабилизиращата щанга с 2,5см(по 1.25 от страна) и сега биелетките са централизирано,както преди лифта.

            Надявам се,че е полезно.
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Да полезно е , а при Гранда хич не можеш да я сглобиш, ако не я свиеш .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Един малко лаишки въпрос, ако сложа двойни пружини на задната ос на витара дълга база ще се увеличи ли товароподемнстта или оста няма да издържи на по голяма тежест ?
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                  ... или оста няма да издържи на по голяма тежест ?
                  Колко по-голяма тежест?
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    За големи тежести си има пикапи, бусове, камиони...
                    А витарата има толкова малко място за багаж, че не виждам смисъла.
                    Иначе може да сложиш по-твърди пружини на мястото на оригиналните. Ама возенето ще стане като на каруца когато е празна, а натоварена надали ще я караш над 50% от времето, така, че не си заслужава.

                    Ама все пак кажи какво искаш да товариш.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Ами ще я ползвам предимно за ходене по нивите, а там все си излиза нещо за тварене .. да речем 700 - 800 кг товар да може да ги поема без да ме е страх, че ще ме остави на пътя с пълен багажник. За мястото като се махнат задните седалки мисля, че се освобождава доста пространство, говорим за дългата база все пак , спрял съм се на витарата заради по евтината подръжка отколкото големите пикапи. Тресенето не ме притеснява за асфалта си има други автомобили
                      gsm - 0899388807

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Като как ще го събере този товар освен ако не я товариш с олово
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                          Като как ще го събере този товар освен ако не я товариш с олово
                          Ми едни бали с тор примерно, мисля че и повече от 800кг ще събере ...
                          gsm - 0899388807

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Колега сложи предни от лада таман ще ти се повдигне и малко задницата а и мачкане няма. Пробвано

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Ще си я караш на тампони, ако не е изгнила няма да те остави на пътя заради товара .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Аз с варбурговите пружини отзад съм товарил 120 тухли огнеупорни еденички... Някъде 4-5 кг едната...Значи...500-600 кг ...клекна доста ,но не да опре ама вървеше тегаво
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X