Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Баси, а аз себе си имах за откачен...
    Имало и по!
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      При 5см според мен няма нужда да удължаваш кормилния прът.
      При Кольо май е повече и затова му окъсява.
      Отляво окъсява спирачния маркуч и не може да се застопори пластината.

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        4см беше при мен,но стопорните болтове идваха на косъм и от двете страни(на края на освободената част от шлиците идваха) ...Нз защо се получи така ,но така е Е аз подложките и фланците си ги имам ,а вече съм спец ...Днес я върнах в оригинално положение за около час В гаражчето с три крика и лягам,търкалям се,гъна се насам натам и си бутам Та ако ме засърби пак за 2 часа съм я дигнал
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Така и не пусна снимки, та да видим какво не ти хареса.
          Яд ме е само, че не подложих още 4бр тампони под задните седалки, но в последствие ги забелязах. Сега трябва наново да развивам и да подлагам, но това на пролет, пък дотогава няма да я товаря.

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Ето я с боди лифта (4см) така е висока от задната вежда до земята 94см(оригинално като я взех беше 76-78(не помня точно) ...Много съм си доволен и така...Днеска покарахме с брат и на Витарката (едно самурайче) и попързаляхме...Седи си стабилно и няма грижи
            Прикачени файлове
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Здравейте и Весела Коледа. Не карам Витара, но бих желал да си повдигна малко окачването на автомобила ми. С такива фланци по амортисьорите и пружините ще бъде ли възможно и с колко максимално може да се повдигне. Автомобила е Ниссан Микра, отпред е Макферсон, а отзад е цял мост с 4 надлъжни лоста (като на Лада и Нива), не зная как точно се казва вида окачване. Виждал съм гумени подложки, които се монтират на пружините, но колко ще бъде ефективно това и най-вече приложимо не зная. Ако някой може да изкаже мнение и препоръка, ще му бъда много благодарен.
              Благодаря предварително за съдействието.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                Здравейте и Весела Коледа. Не карам Витара, но бих желал да си повдигна малко окачването на автомобила ми. С такива фланци по амортисьорите и пружините ще бъде ли възможно и с колко максимално може да се повдигне. Автомобила е Ниссан Микра, отпред е Макферсон, а отзад е цял мост с 4 надлъжни лоста (като на Лада и Нива), не зная как точно се казва вида окачване. Виждал съм гумени подложки, които се монтират на пружините, но колко ще бъде ефективно това и най-вече приложимо не зная. Ако някой може да изкаже мнение и препоръка, ще му бъда много благодарен.
                Благодаря предварително за съдействието.
                Полегнала ли е или искаш да я повдигнеш над стандартната височина? Ако е първото може да минеш с подложки на пружините, но ако е второто се гледат по-сериозно нещата.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                  Полегнала ли е или искаш да я повдигнеш над стандартната височина? Ако е първото може да минеш с подложки на пружините, но ако е второто се гледат по-сериозно нещата.
                  Не е полегнала, защото не съм я товарил. Даже на скоро смених и задните амортисьори, че беше като лодка. Иска ми се да увелича с 3-5 см, ако е възможно просвета. Това да става само за зимния период, когато има сняг. Че когато набере или полегне на сняг, почти няма измъкване, без чужда помощ. Виждал съм из "нетя", гумени подложки, които се слагат между видките на пружините и по този начин се повдигал автомобила. Но колко е приложимо за този модел и колко ще бъде ефективно не зная.
                  Днес си гледах макферсоните отпред, където е пружината от страната на шасито има максимум 12-15 мм. И се замислям за такива тампони отпред, за да не опре някъде при въртенето и да се натрупат на едната страна и да се изкриви пружината и да стане нещо по-сериозно и проблемно със сигурността.

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                    Не е полегнала, защото не съм я товарил. Даже на скоро смених и задните амортисьори, че беше като лодка. Иска ми се да увелича с 3-5 см, ако е възможно просвета. Това да става само за зимния период, когато има сняг. Че когато набере или полегне на сняг, почти няма измъкване, без чужда помощ. Виждал съм из "нетя", гумени подложки, които се слагат между видките на пружините и по този начин се повдигал автомобила. Но колко е приложимо за този модел и колко ще бъде ефективно не зная.
                    Днес си гледах макферсоните отпред, където е пружината от страната на шасито има максимум 12-15 мм. И се замислям за такива тампони отпред, за да не опре някъде при въртенето и да се натрупат на едната страна и да се изкриви пружината и да стане нещо по-сериозно и проблемно със сигурността.
                    тия подложки между видки са най-сигурния начин да счупиш прижина
                    Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                      Не е полегнала, защото не съм я товарил. Даже на скоро смених и задните амортисьори, че беше като лодка. Иска ми се да увелича с 3-5 см, ако е възможно просвета. Това да става само за зимния период, когато има сняг. Че когато набере или полегне на сняг, почти няма измъкване, без чужда помощ. Виждал съм из "нетя", гумени подложки, които се слагат между видките на пружините и по този начин се повдигал автомобила. Но колко е приложимо за този модел и колко ще бъде ефективно не зная.
                      Днес си гледах макферсоните отпред, където е пружината от страната на шасито има максимум 12-15 мм. И се замислям за такива тампони отпред, за да не опре някъде при въртенето и да се натрупат на едната страна и да се изкриви пружината и да стане нещо по-сериозно и проблемно със сигурността.
                      Отделно, че с повдигане няма да увеличиш просвета. В същност ще го увеличиш, но само отпред, а задния мост отново ще рие! Трябват ти по-високи гуми. Или слагаш максимално високите, които можеш да побереш сега или пък правиш лифта и пак слагаш по-високи гуми. Ако направиш лифта и останеш със старите гуми ефект ще има някакъв, но не нещо осезаемо
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Стояне, Микрата ще се повдигне и отзад, защото няма мост, но наистина ще е добре да се сложат и по-големи гуми. Въпроса е, че с носачите пак ще се променят ъглите, а трябва да се провери има ли възможност за корекция или пак да се прави някаква операция с разстъргване на отвори...
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Благодаря за съветите, за да не спамя излишно за следващата зима ще зная, чисто зимни гуми с 80 профил. По-голям едва ли има, а и гума с по-голям диаметър може да не се събере в калника. Да си призная и аз си мислих, че с тези гумени тампони на пружините може да се изкривят или счупят, с което се потвърди съмнението ми.
                          Живи, здрави всички

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                            Стояне, Микрата ще се повдигне и отзад, защото няма мост, но наистина ще е добре да се сложат и по-големи гуми. Въпроса е, че с носачите пак ще се променят ъглите, а трябва да се провери има ли възможност за корекция или пак да се прави някаква операция с разстъргване на отвори...
                            Не съм запознат с окачването на Микрата, но от написано от nakatasan:
                            Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                            ...Автомобила е Ниссан Микра, отпред е Макферсон, а отзад е цял мост с 4 надлъжни лоста (като на Лада и Нива), не зная как точно се казва вида окачване...
                            Т.е. ще се висне една тЪрба отзад и толкоз. Най-добре според мен ще е някакво наистина минимално повдигане, колкото да се възстанови оригиналната височина и съвсем малко отгоре. Отзад примерно с гумени подложки, а отпред едни метални фланци над макферсъна. И слагане на максимално високи гуми с някаква малко от малко по зъбата шарка. Преди време тук имаше едни момчета дето активно практикуваха офроуд с една лада 5ца и една самара. Виждал едни "регулируеми подложки" за макферсона, с което регулират ъгъла.(нещо не мога да намеря снимка сега) П.С: Нека някой модератор премести тези постове в отделна тема, че тази взе да става манджа с грозде и ако на някой му потрябва инфо...

                            П.С.2: Намерих снимката Снимката е от FB на Urban Drift Team.

                            Последно редактирано от stojan_defender-a; 27-12-11, 09:35. Причина: снимка
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Ами почвайте със сравненията :

                              сега като гледам тоя комплект та да споделя и аз една идея която имам от както съм взел витарата
                              гледам ,че А-рамото не е с шарнир а явно е с болт та аз отдавна си мисля да направя моето така + една щанга на 90 градуса към шасито за клатенето настрани .Искам да помоля някой колега който е карал с А-рамо калмини (или поне направено по тоя начин) дали захващане само в една точка е достатъчно или трябва да добавя и още едно на 90 градуса към шасито
                              Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Унибала не е подходящ за ежедневно каране, калта и водата му разказват играта , трябва да се смазва редовно . Някой беше успял да счупи такова А-рамо. Според мен трябва да е или само А-рамо или само панхард, ако е с двете ще има моменти на затягане .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X