Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
    Моята витара вече има и боди лифт и изглежда много добре според мен ПО късно и снимки и някой разяснение...
    Честито! ...Давай да и се радваме! ....Чакаме доказателствата!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
      Фланци бях питам Явор за 30мм и беше казал ,че има...Писах му лично сутринта вчера и чакам отговор...А иначе не става без боди лифт защото ще опират 31" отзад ,а не ми се реже...За броните не ме бърка и без това исках малко да ги променя (те и сега са тръбни) Да се надяваме ,че ще мине без много драма
      Дано не съм прав но пак ще опират.Без рязане няма да стане

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Прав си отвсякъде!31-ците опират дори с лифт на окачването и бодилифт 50 мм.
        Ако си с плюсови джанти опират отпред на рамата,минусовите опират отзад на калника.
        Истината за 31-ците е лифт ,бодилифт минимум 50 мм,минусови джанти и рязане.Евентуално подлагане на тампона на пружините,което пък ограничава хода.
        При по малко от това опират или джипа няма ходове,или не я разкършвате достатъчно
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Ейсега сложих и фланците и стана от ет0 на ет 38 доколкото разбирам...И всичко хубаво докато не завих пълен ляв ...И чудо.... Опира ми гумата в калника (с два човека вътре) веднага ми светна защо ,но викам с 29" това не трябва да става и изправям волана и отивам от другата страна...И какво да видя....То дясно от калника до гумата има повече разстояние от колкото от ляво....Удряна е в левия носач и е леко мръднал назад ,но явно осезаемо...
          Сега се чудя какво да правя...Нещо съм болнав и както ме мързи в момента ми се въртят мисли да свалям бодилифта и фланците...Да ги продавам и да си свиркам...И досега си бях добре...Те не един ми каза ,че досега съм в златната среда ама аз нали съм овне викам -ще пробвам! Е това ми струва 2 дена и към 300 лв Ама айде първо да ми мине температурата и пак ще мисля....
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Я не се излагай! ...Взимай един носач....или направо цял мост,както си я подкарал и си карай джипката!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Имам въпросче относно лифта и размерае на гумите (без боди лифт). Частите ползвани са стандарните за нашия (сиромашкият) лифт. 235/75/R15 ще се съберат ли ако се ореже купето и ако да - джанти с какво ЕТ им трябват?

              В момента съм със регенерат 215/75/R15 и са на косъм да опрат отзад в калника. При качване на неравности ако повдигна едната гума даже опират (но леко). Джантите са с ЕТ около -10 до -15.

              Та гледам коментара по-нагоре - джанти с малък офсет - ще опира в шасито, джанти с голям офсет - ще опира във купето. Мисля си, че джантите с най-малък офсет (най-прибрани) при който не опира в шасито са най-правилното решение. Защото се запазва кривата по която се върти гумата в завой. От друга страна по-изнесените джанти дават стабилност при страничен наклон която с тия поведигнати витари хич не е за пренебрегване...

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Зависи какво гониш,ако ти трябва да пази гуми,лагери,икономия на 2-3%гориво,карай с плюсови. Ако караш по смеличко в гората минусовите са за теб но забравяш за по-горе изброените.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                  Опира ми гумата в калника
                  Това да ти е проблема. Колко опира? С малко изрязване трябва да стане леко и безболезнено. Не вярвам да трябва да се изрежат повече от 15-20 мм. Ако е долу в ъгълчето-това си е стандарт за повдигната витара, всички сме рязали там. Е, някой сме рязали и доста повече де
                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  235/75/R15 ще се съберат ли ако се ореже купето и ако да - джанти с какво ЕТ им трябват?
                  Аз съм с такива. Диаметъра е 74 см. Стандартните витарски джанти, с фланци 38мм. Отзад имам бодилифт, и съм го правил именно заради опирането на гумата при голямо разчекване на задния мост. А калниците бяха поизрязани. Е, можеше още малко да се махне, но ми се струваше, че пак ще има проблем, и реших да вдигна купето.
                  Отпред, ако е с оригиналните чаркалаци не опира в калниците, но опираше в рамата-затова и сложих фланците. Според мен най-правилно е да не се повдига купето, а колкото може да се изрежат калниците. С повдигането се отварят доста други проблемчета-кормилния прът идва къс, маншоните на лостовете не са си на мястото, при мен спирачната тръбичка от помпата до предно ляво колело дойде къса и се наложи да я сменям, някой май се оплака, че маркучите на хидравликата му дошли къси... Все дреболии, но си искат пипането. И накрая не става толкова добре колкото заводското изпълнение. Затова бодилифта трябва да се прави само ако няма никакво друго решение.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Да и аз имам подобни проблеми...Хидравликата маркучите идват къси...За лоста на кормилната уредба чак ме е страх като гледам колко укъся честно казано...това което казва Кольо го изпитах днес...Наистина по-добре просто да се посреже...И без това само се събира кал там
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Удължавайте си кормилния прът. На състезанието в Трявна ми излезе пръта от кормилната кутия и останах без кормуване. Сещате се какво се получава нали...
                      Сваля се, реже се, подострят се краищата, реже се подходяща по дължина наставка, подостря се и тя, и се заварява с хубав електрод от добър заварчик.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        а той всъщност как се сваля?Питам тей като бях само развил болта от към сектора и бях извадил пръта от там без да го разхлабвам от другата страна(смисъл като почнах да дигам купето и той си излезе ,а после като пусках го вкарах и така....)?Като се развие и от другата страна има ли ход за да излезе или има някакъв чалъм?
                        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Трябва да се развие и да се махне стопорния болт. Той ограничава пръта да не може да излезе от вала който идва откъм купето. После дърпаш. Е, понякога трябва и с чука. А понякога и с по-големия чук
                          И към кутията би трябвало да е така, ама и при мен се изважда без някакъв особен зор.
                          После слагането-навираш колкото може да влезе навътре в пръта който идва от купето, после се нахлузва върху вала на кутията, наместват се болтовете, стягат се и това е.
                          Не забравяй да си бележиш в какво положение е кормилото, за да не се получи така,че да караш направо, а кормилото да гледа на майната си.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Трябва да се развие и да се махне стопорния болт. Той ограничава пръта да не може да излезе от вала който идва откъм купето. После дърпаш. Е, понякога трябва и с чука. А понякога и с по-големия чук
                            И към кутията би трябвало да е така, ама и при мен се изважда без някакъв особен зор.
                            После слагането-навираш колкото може да влезе навътре в пръта който идва от купето, после се нахлузва върху вала на кутията, наместват се болтовете, стягат се и това е.
                            Не забравяй да си бележиш в какво положение е кормилото, за да не се получи така,че да караш направо, а кормилото да гледа на майната си.
                            Благодарности за разяснението!
                            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Бе както ти бях казал преди няколко време(като се бяхме сдърпали за нещо си)-хващаш ключовете и започваш да разглобяваш. И всичко се вижда кое къде и за какво е. Поне е чиста механика, не е електроника да се пулиш в платката, и да гадаеш кое аджеба си е променило параметрите и подава грешен сигнал на базата на мощния транзистор в крайното стъпало...
                              Железата са честни-или са прави и работят, или се кривят и трошат. И в повечето случаи повредата се вижда с просто око, а и понякога се оправя с чук
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Не издържах! Свалих фланците и махнах боди лифта Истината е ,че така по си я харесвам на този етап...когато взема по-големи гуми ще я дигна пак ,но за сега няма нужда....Нито от боди лифта нито от фланците...
                                Иначе стругаря ми чакаше да му нося кормилния прът днес да го удължава
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X