Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
    Докато чакам и се надявам на чертежи или поне някакви размери на тези вилки си разсъждавам на следните няколко снимки:


    Аз поне не виждам голяма разлика, но пък и може да съм пристрастен
    Около 27градуса ми е наклона, но до колкото съм чувал могат да работят и до 50градуса.
    Споделете и вашите мнения.
    Така ми изглеждаше и на мен. Дори съм сигурен, че ако имаш ръчни хъбове и в основното време са изключени не би имал никакви проблеми. Аз лично така съм намотал около 2000км след лифта без никакви забележки, а аз нямам хъбове. Видях, че хората ги слагат и аз реших да си направя и има логика, защото при лифт 8см да компенсираш с 3см си е почти наполовина.
    Що се отнася до чертежите бих пуснал моите, но се различават доста от двата вида, които съм виждал и не искам после да ставам причина за проблеми както при спазване на моите чертежи се беше получил лифт 12см вместо 8см, а после незнайно как се оправиха нещата.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
      ...Аз поне не виждам голяма разлика, но пък и може да съм пристрастен
      Около 27градуса ми е наклона, но до колкото съм чувал могат да работят и до 50градуса.
      Споделете и вашите мнения.
      Работят си, въпроса е колко време ще работят. Просто колкото е по-голям ъгъла, толкова е по-голям шанса при голямо натоварване (заклинена гума между два камъка примерно) да се усуче полуоската или направо да се пръсне я каре, а корпус на диф. Когато натоварването на усукване започне да се превръща в натоварване на изкълчване (де да знам дали това е правилния термин, аз така съм го учил), износването се увеличава чувствително, както и шанса за тотално прецакване.

      При правилно и своевременно обслужване - не би трябвало да има проблем, а ако греша, поправете ме, преи да съм се набутал и аз
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        Така ми изглеждаше и на мен. Дори съм сигурен, че ако имаш ръчни хъбове и в основното време са изключени не би имал никакви проблеми. Аз лично така съм намотал около 2000км след лифта без никакви забележки, а аз нямам хъбове. Видях, че хората ги слагат и аз реших да си направя и има логика, защото при лифт 8см да компенсираш с 3см си е почти наполовина.
        Що се отнася до чертежите бих пуснал моите, но се различават доста от двата вида, които съм виждал и не искам после да ставам причина за проблеми както при спазване на моите чертежи се беше получил лифт 12см вместо 8см, а после незнайно как се оправиха нещата.
        Явно не си ме разбрал, не упреквах никого, просто се чудех защо при мен се получава малко по-високо отколкото при вас. Прилагам снимка, как изглеждаше като се монтираха подложките отпред.
        След повдигане отзад и след като я покарах няколко км по черно се смъкна с 4см. Нищо друго не сме правили. Все още не съм си обяснил как се оправиха нещата.
        tef4o, какво имаш предвид под "своевременно обслужване". Единствено маншоните от дъжд на вятър преглеждам да не са скъсани.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
          ...какво имаш предвид под "своевременно обслужване". Единствено маншоните от дъжд на вятър преглеждам да не са скъсани.
          Имам предвид поне да проверяваш луфтовете по каретата и на вътрешните и на външните. То е ясно, че няма да ги разглобяваш след всяко каране и да гледаш кое колко е износено, но и не трябва да чакаш съвсем да се разхлопат, преди да ги смениш. За маншоните си е ясно. Не знам пи по-сериозен лифт как се държи лагера на удължението на диференциала? На друга кола съм брал ядове с него, но на Витара нямам наблюдения.

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          ...Що се отнася до чертежите бих пуснал моите, но се различават доста от двата вида, които съм виждал и не искам после да ставам причина за проблеми както при спазване на моите чертежи се беше получил лифт 12см вместо 8см, а после незнайно как се оправиха нещата.
          Дори и да се получат разлики, според мен е по-добре да се обсъдят и да се види какви точно са причините, ще бъде полезно за всички, сигурен съм, че ще спести много нерви на много хора.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Просто не виждам логично обяснение да се получи различен лифт при еднакви коли с една и съща височина подложки.
            Единственото което ми идва на ум е ако пружините са престояли дълго време свалени от колата и да са "релаксирали",но от написаното не се разбира да са имали толкова време.

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Ако си стетнал болтовете на тампоните при вдигната кола те са останали под напрежение и от там идва разликата .
              Тампоните се стягат когато 4те гуми са стъпили на земята и преди да ги стегнеш нее лошо да избуташ жипа напред назад 1-2 метра за да няма напрежение в окачването .

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                След свалянето на предния диференциал не забелязах никакви проблеми за сега. Обещах и пускам чертежите. Моите вилки са предвидени с оригиналните тампони. При избиването им запомнете точно как са завъртяни спрямо вертикална или хоризонтална ос и отбележете колко се подават от двете страни втулките. Относно формата на контура може да се ползва и друга. Използвал съм 8мм ламарина.
                Прикачени файлове
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                  Ако си стетнал болтовете на тампоните при вдигната кола ....
                  Тая глупост прави ли се все още?
                  То ще си проличи бързо де
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    За слагане на подложките не се налага разхлабване на осите на носачите. Защо да го е правил?

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                      Явно не си ме разбрал, не упреквах никого, просто се чудех защо при мен се получава малко по-високо отколкото при вас. Прилагам снимка, как изглеждаше като се монтираха подложките отпред.
                      След повдигане отзад и след като я покарах няколко км по черно се смъкна с 4см. Нищо друго не сме правили. Все още не съм си обяснил как се оправиха нещата.
                      tef4o, какво имаш предвид под "своевременно обслужване". Единствено маншоните от дъжд на вятър преглеждам да не са скъсани.
                      Колеги не исках да давам мнение защото съм нов в форума, но както виждам въпроса все още е без отговор и ето моето мнение.
                      РАЗЛИКАТА СЕ ПОЛУЧАВА ОТ ТОВА ЧЕ Е ПОВДИГНАТА САМО ПРЕДНИЦАТА, ПРОМЕНЯ СЕ ЦЕНТЪРА НА ТЕЖЕСТТА НАЗАД И ПРЕДНИЦАТА Е ПО ВИСОКА, АКО СИ ВДИГНАЛ САМО ЗАДНИЦАТА БЕЗ ПРЕДНИЦАТА СЪЩО ЩЕ Е ПО ВИСОКА. Незнам дали го обясних правилно, дано сте ме разбрали.

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Колега, Славин, ако искаш дай си тел. да се видим.

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от KOSER Преглед на мнение
                          Колега, Славин, ако искаш дай си тел. да се видим.
                          Ще е след 10-ина дни, че утре съм на Онроуд за Италия
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Приятно прекарване там. Донеси снимки.

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Ако си стетнал болтовете на тампоните при вдигната кола те са останали под напрежение и от там идва разликата .
                              Тампоните се стягат когато 4те гуми са стъпили на земята и преди да ги стегнеш нее лошо да избуташ жипа напред назад 1-2 метра за да няма напрежение в окачването .
                              Не са бутани. Понеже малко зорлем влязоха пружините се наложи с помоща на лост да се напрегне носача надолу за да я напъхаме.
                              Днес вече лебедката е монтирана, остана само електрически да я подвържа.
                              За съжаление не мога да преценя точно, дали е слязла предницата надолу понеже смених и гумите с по-големи, и ми се позагуби мярката. Според мен въобще не и повлия.

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                                След свалянето на предния диференциал не забелязах никакви проблеми за сега. Обещах и пускам чертежите. Моите вилки са предвидени с оригиналните тампони. При избиването им запомнете точно как са завъртяни спрямо вертикална или хоризонтална ос и отбележете колко се подават от двете страни втулките. Относно формата на контура може да се ползва и друга. Използвал съм 8мм ламарина.
                                Колега Славин следя с интерес какво правиш за Витарата, понеже в Белоградчик където живея няма възможност да ми бъдат направени планките за сваляне на предния диф, искам да те помоля да ми направиш като твоите срещу заплащане разбира се.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X