Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

    Аз не съм Off road запалянко. Задавам въпросите си от чисто финансова гледна точка.
    1.Възможно ли е се сложат джанти от Лада Нива на Сузуки Витара 1.6 къса база 94г. - съответно и гуми от Нива.Този вариянт удачен ли е от техническа гледна точка- ще има ли вредни последствия за Витарата. Разбирам от техника , колкото да видя ,че трябва да се разшири отвора на джантата на Нивата.Мисля че дупките за болтовте ще съвпаднат, след като обратния вариянт толкова популярен сред ниваджиите
    2.Прочетох някъде във форума ,че има могат да се използват амортисиори от Волга или Лада за Витара- вярно ли е това и ако да првят ли се някакви модификации на амортисиорите.
    От въпросите ми се вижда , че не ми се дават много пари в момента.
    Благодаря предварително на всички ,които биха ми отговорили и се извинявам ако съм създал някое повторение с моите свидливи въпроси

  • #2
    До: Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

    Колега,както сам си видял,центарлният отвор на Нивата е по-малък от на Витарата,също мисля,че офсета на Ладата е доста по-голям от на Витарата.А от това,може джантата да опира в спирачния апарат,амортисьора или носача.И трябва да се правят фланци за да изкарат джантата навън.В крайна сметка не съм убеден,че цялата тая разправия си заслужава,дори да са ти подарък тия джанти.Ама ако някой го е правил,нека да сподели.
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #3
      До: Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

      Колега аз съм с джанти от Витара на Нивата (15ки). Оригиналните на Нивата са 16ки, и нищо не съм преправял. Оригиналните са ми на терасата, ела да пробваш ако искаш. В София съм, кв. Гоце Делчев. Имам и нови задни амортисьори за Нивата, може да си измериш напасваш или квото ти душа иска.

      Коментар


      • #4
        До: Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

        Дам,така става ама колегата иска да направи обратното,да сложи Нивови джанти на Витарата.После пък,ще трябва да купува и по-скъпите 16" гуми,апък идеята му е да пести пари...
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          До: Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

          много работа за нищо,пък и няма да легне по евтино с преправянето.купи си витарови
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: Джанти от Лада Нива да се слжат на Сузуки Витара1.6 къса база

            Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
            Дам,така става ама колегата иска да направи обратното,да сложи Нивови джанти на Витарата.После пък,ще трябва да купува и по-скъпите 16" гуми,апък идеята му е да пести пари...

            На сузуки самурай стават!Спорет мен и на Витара ще станат.
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X