Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    зарежи Лукойл...след бодливата тел с ток, инвестират в ПВО (идеята да проникнеш по въздух отпада).
    дай да покараме из сметището напред...и само нагоре

    Коментар


    • #62
      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
      Най-накрая да прочета нещо конкретно по темата, благодаря колега.В град Кубрат има завод за кардани и даже там намерихме връзки.Посъветваха ме да взема направо готова шлицова двойка и да простържа детайла според необходимите ми размери, даже ще я изпратят "сурова" без никаква термична обработка.Относно вилката, в нашия проект тя няма да е такава и принципа на задвижване ще е по-различен за да се избегне рязането на ръкава на дифа и монтирането на такава голяма кутия.
      Пожелавам успех и ще следя темата. Пускай по някоя информация как се развиват нещата
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #63
        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        И още нещо. Вилката да не седнеш да я ковеш.
        Кажи причина да не я кове, моля?
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #64
          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Колега, говорим за съвсем различно приложение на блокажа, със сигурност не влизаш в калта с автомобила си.Не помня какво съм те критикувал, но със сигурност нещо ме е подразнило за да го направя.

          Да се върнем с темата за блокажите.Днес говорих с директора на Спартак и ... лоши вести.Машините от "секретното производство" били още там, но няма кой да работи на тях . Разбрахме се да му изпратя проекта и да задвижим нещата в Казанлък, където има негови хора които ще свършат работа.
          Освен шлиците, има и друг вариант който не сме обсъждали.Ето снимка на блокажа на Мерцедес G ,който се зацепва с няколко големи зъба, по опростена и лесна за направа конструкция.

          Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 06-11-08, 15:49.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #65
            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            Подобен на този е и блокажа на Suzuki LJ80, но е по-опростен и според мен, доста по-читав.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #66
              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Подобен на този е и блокажа на Suzuki LJ80, но е по-опростен и според мен, доста по-читав.
              Снимки ?
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #67
                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                Снимки ?
                Ей за това говоря от самото начало... не ти трябват снимки, става дума за машиниостроене, не за свалка... Трябват ти чертежи...
                Пак ме прати да композирам... с тези снимки...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #68
                  До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Ей за това говоря от самото начало... не ти трябват снимки, става дума за машиниостроене, не за свалка... Трябват ти чертежи...
                  Пак ме прати да композирам... с тези снимки...
                  Чертеж не ми върши работа, на LJ и на Витара размерите са различни.Като видя снимката ще се направи чертеж съобразен с размерите на Витарата.Чертежа също би бил полезен, ама едва ли имаш такъв
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #69
                    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    Кажи причина да не я кове, моля?
                    Незнам какво имаш предвид, ако мислиш, че кованите са по-здрави всичко зависи от избора на материал. Правят се ковани и от отливка защото при едросерийното производство, каквото е автомобилното не е рентабилно да се изрязват от листов материал поради простата причина, че конфигурацията им е такава, че отпадъка е 70%, а това не рентабилно. При коването и леенето рандемана е точно обратен.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #70
                      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение

                      Да се върнем с темата за блокажите.Днес говорих с директора на Спартак и ... лоши вести.Машините от "секретното производство" били още там, но няма кой да работи на тях . Разбрахме се да му изпратя проекта и да задвижим нещата в Казанлък, където има негови хора които ще свършат работа.
                      Освен шлиците, има и друг вариант който не сме обсъждали.Ето снимка на блокажа на Мерцедес G ,който се зацепва с няколко големи зъба, по опростена и лесна за направа конструкция.
                      Този вариянт ми мина и на мен снощи (Вярвай ми сънувах го) Има го на италиянските сенокосачки за отцепването на колелетата при завой. Даже е с два зъба само. С тези челни зъби е много по-просто за изпълнение. Пак ще са необходими шлицов вал и втулка за да предава движението на полуоската, но те лесно могат да се намерят готови.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #71
                        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                        Чертеж не ми върши работа, на LJ и на Витара размерите са различни.Като видя снимката ще се направи чертеж съобразен с размерите на Витарата.Чертежа също би бил полезен, ама едва ли имаш такъв
                        ами Ванка..седни и си направи чертеж..а после има с кого да го съгласуваш ..все пак..колега с когото водите дискусията е доста много навътре в нещата...наистина е спец в тази област.. и ти и аз има много неща да научим от него аз бих се включил в това как да го измислим правилно...но не само да го измислим ами и да го направим. поздрави )) знам че е малко брутално да мига мигач на Чероки във форума на Сузуки ама не се обиждаите
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • #72
                          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          гледам че мигача е ляв, но въпреки него си кривнал във вярната посока
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #73
                            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            Голямо БРАВО за ентусиазма на адаша . Съжалявам да ти го кажа , но топлата вода тече от другото кранче . Преди пет , шест години стигнах до тази дилема и резултата ми беше същият . За съжаление единствената алтернатива е ARB , но за Витара се оказа по-скъп от всички други модели , а гаранция нямат - поръчваш , плащаш , търсиш майстори за монтаж и пак плащащ и ако се счупи . Лично на мен този вариант не ми допада . Пробвах с постоянен блокаж и за в гората и за състезания става и държи , но това е друга тема !
                            За идеята с която се нагърбваш и мислиш ,че е постижима мога да ти осигуря цял заден мост за проба / безплатно и перфектен /но :
                            - ще кажеш срок не по-голям от шест месеца .
                            - ще ми дадеш да го пробвам за един час
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #74
                              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                              - ще ми дадеш да го пробвам за един час
                              Много оптимистично от твоя страна
                              Дано се съгласи Ванката
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #75
                                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                                Честито, проекта започва
                                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X