Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
    Типично българска черта , когато някои се опитва да направи нещо другите да се опитват да му пречат с безмислени коментари което си е страх данеби някои да се окаже че е по умен или по находчив или недаи си боже по способен . Колега не им обръщаи никакво внимание , наи силния ти аргумунт че пишат никому ненужни коментари ще е готовия и работещ блокаж
    Подкрепям мнението на колегата! Осем страници лаене?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-11-08, 07:17. Причина: Корекция
    0888 69 88 72
    https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

    Коментар


    • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      А какво ще стане, когато това вместо да работи, изтрещи и спре? Ще се върнете ли да се извините на Джорджо за неговото загубено време?
      Машиностроенето все пак не е само геометрия, нито дори кинематика. И не се учи по анонимни снимки от интернет.
      От друга страна, по-общото и завършено твърдение в случая е "Джорджо, ти си глупак, не разбираш от машиностроене, ние разбираме". Което може да е вярно разбира се, но трябва да се докаже. Което пък от своя страна е трудна работа.
      Примерно така ...

      Коментар


      • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
        Типично българска черта , когато някои се опитва да направи нещо другите да се опитват да му пречат с безмислени коментари което си е страх данеби някои да се окаже че е по умен или по находчив или недаи си боже по способен . Колега не им обръщаи никакво внимание , наи силния ти аргумунт че пишат никому ненужни коментари ще е готовия и работещ блокаж
        колега , нищо лично не е вложено , ако си усетил несъгласие все пак знаеш то неможе да бъде забрана, нека опита колегата , но отрицателния коментар е че е бесмислено ще однеме страшни усиля , пари , нерви , а иначе всеки знае че няма невъзможни неща ,

        мнението ти е уместно и навреме за да поясним тези неща , с уважение
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
          Типично българска черта , когато някои се опитва да направи нещо другите да се опитват да му пречат с безмислени коментари което си е страх данеби някои да се окаже че е по умен или по находчив или недаи си боже по способен . Колега не им обръщаи никакво внимание , наи силния ти аргумунт че пишат никому ненужни коментари ще е готовия и работещ блокаж
          Темата става все по-интересна... От виртуални конструкции, преминахме към народопсихология... Сега да попитам специалистите, аджеба, типично за кой народ е, всеки да се занимава с това, което нито разбира, нито му е работа?
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            А какво ще стане, когато това вместо да работи, изтрещи и спре? Ще се върнете ли да се извините на Джорджо за неговото загубено време?
            Машиностроенето все пак не е само геометрия, нито дори кинематика. И не се учи по анонимни снимки от интернет.
            От друга страна, по-общото и завършено твърдение в случая е "Джорджо, ти си глупак, не разбираш от машиностроене, ние разбираме". Което може да е вярно разбира се, но трябва да се докаже. Което пък от своя страна е трудна работа.
            Примерно така ...
            Като изтрещи и спре ще спре моя джип, не вашите.Стефан, за какво да се извинявам на Джорджо, и какво изгубено време говорим ?!! Никой освен мен не е ангажиран по никакъв начин в проекта, това си е мое хрумване и аз си поемам рисковете и последствията. Бисер който малко по-нагоре е писал вече почти две години кара Уаз-а си с такъв ръчно направен блокаж без да е някакъв "Машиностроителен Гуру" и той (блокажа) работи успешно. Не мога да разбера защо една тема, която пуснах с доброто намерение да станете съпричастни с този експеримент, разбуни така духовете. За какво са тези безмислени спорове кой какво може, ще работи, няма да работи ? Колеги, аз съм решил да си направя експеримент за собствена сметка, ако е сполучлив може и Вие да се възползвате след това и то на готово.Помолих по-нагоре да пишем само конкретно за техническата страна по въпроса а безмислените споровете продължават...
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              Поръчай си това от Калмини и не се занимавай с глупости ! Струва 240$ и работи обади се на на Алекса от Варна той е карал 1 година в шампионата с такова.

              Коментар


              • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Преди години хванах бас с един професор по металознание в ХТМУ, че не мога да направя "многопластова стомана" от различни по структура и свойства и т.н. ... (парчета желязо и ниско и високо въглеродна стомана, легирана, неръждавейка и т.н.) в домашни условия (че даже може би в никакви условия). След като му занесох нещото и след болюк изследвания, които му направиха хората, човека ме води на ресторант и съвсем чистосърдечно ми призна, че Е БИЛ сигурен, че това "не може да стане".
                Давай Ванка - удоволствието си струва. Парите не са важни, стига да ги инвестираш в кеф и знания.

                П.П.
                Скоро ще пусна една тема за още едно "невъзможно" и "не си струва"що постижение на домашния майстор
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Няма безсмислени коментари. Има дълбоко невеж ентусиазъм.
                  Докато четете книги по технологията на заваряването, зъбонарязването, стругарството, все пак СТУДЕНОТО коване, което би било уместно в случая, за почивка може да се запознаете с разликата между обгонните муфи и диференциалите, купищата схеми за блокирането им, които са известни от десетилетия, другите устройства за изравняване на скорости и моменти. А че Джорджо и Иван Попов не разбират нищо, всеки знае, не губете време да го повтаряте.
                  Стефане, какво се палиш толкова, че някой върви по твоите стъпки
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                    Като изтрещи и спре ще спре моя джип, не вашите.Стефан, за какво да се извинявам на Джорджо, и какво изгубено време говорим ?!! Никой освен мен не е ангажиран по никакъв начин в проекта, това си е мое хрумване и аз си поемам рисковете и последствията. Бисер който малко по-нагоре е писал вече почти две години кара Уаз-а си с такъв ръчно направен блокаж без да е някакъв "Машиностроителен Гуру" и той (блокажа) работи успешно. Не мога да разбера защо една тема, която пуснах с доброто намерение да станете съпричастни с този експеримент, разбуни така духовете. За какво са тези безмислени спорове кой какво може, ще работи, няма да работи ? Колеги, аз съм решил да си направя експеримент за собствена сметка, ако е сполучлив може и Вие да се възползвате след това и то на готово.Помолих по-нагоре да пишем само конкретно за техническата страна по въпроса а безмислените споровете продължават...
                    Много се амбицирах вече, това което си намислил да стане. Ще направя всичко възможно да дойда в събота в Ямбол, ако не ще дойда после до Бургас или където кажеш. Ще го заснемем, ще обсъдим идеята ти и ще направим чертежи. После ще намерим кой да изработи частите. Познавам доста машиностроителни фирми и при мене има много машини. Щом е правено ще го направим и ние!
                    Ако знаеш колко пъти съм слушал, че това, което мисля няма да стане и все е ставало. Тук става дума за 5 кила желязо. Под достоинството ми е да споря за такава дреболия.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Защото изобретявам велосипеди, топли води и вятър не помня от кога. От тая работа света не е помръднал напред ни на йота, че и аз нямам какво да ям.
                      Когато ти трябва нещо, и не можеш да го купиш по каквато и да е причина, има два пътя. Измисляш ново, и го правиш. Това са хубавите постъпки, които движат техниката напред. Или разглеждаш какво къде има, и копираш някое от съществуващите изделия. Тогава обаче трябва да знаеш какво е реинженеринг, което пък е развлечение за такива като Джорджо и нагоре, не за неуки. Нещото може да е ембаргово например, затова да не ти го дават, тогава работата е една. Обикновено става дума за рядка и скъпа технология, или за крайно сложни и умни алгоритми, като в руските ракети да кажем. А може само да струва пари, които нямаш. Тогава трябва да се замислиш защо струва толкова. Съществуват машини и системи, в които със заместващи идеи и технологии, може и да свалиш цената, и да увеличиш възможностите дори в кухнята. Ако си достатъчно добър специалист. Но само ако те наистина имат потенциал за модернизация, или позволяват друг път на развитие. И други, в които не става нищо ново. Тоя случай е такъв. Примитивна система, в която няма алтернативи. Базови технологии, които са дотолкова първични, че също нямат алтернативи. В крайна сметка, няма как да свалиш цената под тази на предприятие, което вече е усвоило производството им отдавна. Разработката и внедряването на пирон с друга дължина, или с друга глава, вече струва неистови пари, ако ги броиш от джоба на частно лице. Копирането на едно, възможно най-просто зъбно колело, струваше например на колегата Йори три месеца, цистерна бензин, куп пари, и милион километри от единствените му нерви. Обиколи два пъти половината държава, само за да научиш че стругарят се е пенсионирал, термиста е умрял, голямата фреза е дадена за без пари в турция, какво да е друго, преброй колко вече си похарчил. А още не си започнал.
                      Работата не е в това кой какво бил правел, когато някой тръгне да прави нещо. В случая става точно обратното - дружелюбно бяха предложени важни, и главното - реални полезни съвети. В отговор - бегай бе, ти ли ше ми каеш. Не знам кой трябва да се обиди.

                      Коментар


                      • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        (Механичен Блокаж на заден мост !!!) Здравей приятелю,

                        Не бива да бъркаме понятието "блокаж на диференциалите на двигателните мостове" с "блокаж на раздатъчната кутия" Работата на раздатъчната кутия е да увеличи предавателното число на скоростите /бавни/, както и да изравни въртящия момент към предния мост спрямо задния - 50/50. Даже не е и правилно да се казва блокаж, но както и да е. В крайна сметка под блокаж се разбира блокирането на сателитното каре в диференциала, така че усилието от пиньона през короната директно да отива към двете колела. Е само за движение направо, доколкото при блокиране на сателитките, вече не може да се променя ъгловата скорост на въртене. При включване на т.н. лост на раздатъчната кутия просто към двата моста чрез карданите отива еднакъв въртящ момент ! Няма кръстосано ляво или дясно колело !
                        Изводите си правете сами.

                        С наи-добри пожелания.
                        sigpic

                        Коментар


                        • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
                          (Механичен Блокаж на заден мост !!!) Здравей приятелю,

                          Не бива да бъркаме понятието "блокаж на диференциалите на двигателните мостове" с "блокаж на раздатъчната кутия" Работата на раздатъчната кутия е да увеличи предавателното число на скоростите /бавни/, както и да изравни въртящия момент към предния мост спрямо задния - 50/50. Даже не е и правилно да се казва блокаж, но както и да е. В крайна сметка под блокаж се разбира блокирането на сателитното каре в диференциала, така че усилието от пиньона през короната директно да отива към двете колела. Е само за движение направо, доколкото при блокиране на сателитките, вече не може да се променя ъгловата скорост на въртене. При включване на т.н. лост на раздатъчната кутия просто към двата моста чрез карданите отива еднакъв въртящ момент ! Няма кръстосано ляво или дясно колело !
                          Изводите си правете сами.

                          С наи-добри пожелания.

                          Ванка разбра ли


                          ПП Не се сдържах сори.

                          Коментар


                          • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            А товакоето го кара Алекса го взе от мен много е готино и евтино и го дадох като пример по горе в темата
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Здр на всички колега мисля че челното зацепване е по добрият вариянт а що се однася до вилката движеща муфата при мен няма лагер та то и в скоростите вилките са зацепени ву забчатките без лагери,а що се однася до проекта ти съм на 100%за да си очешим крастата,а ако не стане пак отново докато стане

                              Коментар


                              • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                                Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
                                (Механичен Блокаж на заден мост !!!) Здравей приятелю,

                                Не бива да бъркаме понятието "блокаж на диференциалите на двигателните мостове" с "блокаж на раздатъчната кутия" Работата на раздатъчната кутия е да увеличи предавателното число на скоростите /бавни/, както и да изравни въртящия момент към предния мост спрямо задния - 50/50. Даже не е и правилно да се казва блокаж, но както и да е. В крайна сметка под блокаж се разбира блокирането на сателитното каре в диференциала, така че усилието от пиньона през короната директно да отива към двете колела. Е само за движение направо, доколкото при блокиране на сателитките, вече не може да се променя ъгловата скорост на въртене. При включване на т.н. лост на раздатъчната кутия просто към двата моста чрез карданите отива еднакъв въртящ момент ! Няма кръстосано ляво или дясно колело !
                                Изводите си правете сами.

                                С наи-добри пожелания.
                                Интересно къде видя в темата да се споменава раздатката ?
                                Не знам дали видя добре схемата, но точно със зацепването на муфата движението се предава от "пиньона през короната директно да отива към двете колела" Пределно ми е ясно че няма да се променя ъгловата скорост,ще го преживеем някак
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X