Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най удачния мотор за Витара ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е най удачния мотор за Витара ?

    Няма изписано много по темата,повечето наблягат на смяна на мотор при Самурая,понеже вьншната му раздатка лесно се нагажда.Кажете обаче как стоят нещата при Витарата и как може да се поправи загубата на мощност при по големи гуми освен чрез по голям мотор.Има ли големи различия при напасване на 2000 или 2500 от Гранда на модела от 92 г.Разбрах че проекта е осьществяван няколко пьти но не е коментирано по вьпроса,ако има запознати по вьпроса с напасване на 6 цилиндровия мотор да помагат.Идеята е да се използва кутията и раздатката на стария модел кьм които да се напасне 6 цил.мотор,има доста неизвестни за които се надявам да помогне някой...
    Последно редактирано от belata; 20-10-08, 12:19. Причина: добавка
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
    как може да се поправи загубата на мощност при по големи гуми освен чрез по голям мотор..
    Това е основен въпрос и по него има изписано много: чрез промяна на предавателното число в дифовете - по големи гуми - по бавни дифове.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

      Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
      ...чрез промяна на предавателното число в дифовете...
      Или в раздатката. Може да се направят тук, само трябва да се намери кой. За някои джипки даже има и готови китове.

      Ама, по-големия двигател си е най-доброто решение. Дето се вика, козата си сака пръч.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

        Мдаа, но не искам да барам дифовете за сега искам да сменя мотора с 2000 или 2500 V6,межу другото задния диф на Витара от тази серия са с добри предавателни числа за мен лично 5.125:1,проблема им е в предницата на Витарите според мен ,но пьрво мотора който е сьщо усновен недостатьк когато започнеш да се заиграваш по витарата разбира се носи с себе си подсилени полуоскир чугунен диф преден ,по вьзможност завьртян, но започваш да се питаш защо да се занимаваш толкова с тези елементи когато може да ги конпенсираш с цял мост и така до безкрайност..........пьрво мотора!
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Или в раздатката. Може да се направят тук, само трябва да се намери кой. За някои джипки даже има и готови китове.

          Ама, по-големия двигател си е най-доброто решение. Дето се вика, козата си сака пръч.
          Раздатката на Витарата е малко сложна материя,но и така се справя добре ,има качества джипката с нея,даже има и някви бьрзи 4h ,в тоя си вид абсолютно не нужна екстра вече.Разбира се че може да се подобри,например бавните да станат още по бавни а бьрзите да заемат тяхното място,но това бих го направил с готов кит за които не сьм чувал изобщо,за Самурая и Джимнито има всичко което не е справедливо,но той живота е гаден сьщоЗа тва пьрво мАторя !
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
            ...за Самурая и Джимнито има всичко което не е справедливо,но той живота е гаден сьщо
            Питай ме ти мене. За фероза няма НИЩО. Дори и окачвнето е малко зор. А смяната на двигател е приключение с неизвестен край.

            Успех, пък все някога ще ви дойда пак на гости, да видя до къде си го докарал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

              Мое мнение:V6 моторите на Сузуки,не се славят с особена здравина.Точно обратното...Но има и изключение,разбира се.Но фирмата има и 4 цилиндрови 2,0 литрови двигатели с мощност над 140 коня и доколкото знам,пасват на тия скорости...Там,моделите SX,Baleno...
              Иначе има и други вариянти...От КИА-комплект(мотор,скорости,раздатка),а само мотор,аз лично,бих си сложил от Голф,ама трЕбва фланец,напасване,иначе с един АБФ ще стане страшен звяр...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Мое мнение:V6 моторите на Сузуки,не се славят с особена здравина.Точно обратното...Но има и изключение,разбира се.Но фирмата има и 4 цилиндрови 2,0 литрови двигатели с мощност над 140 коня и доколкото знам,пасват на тия скорости...Там,моделите SX,Baleno...
                Иначе има и други вариянти...От КИА-комплект(мотор,скорости,раздатка),а само мотор,аз лично,бих си сложил от Голф,ама трЕбва фланец,напасване,иначе с един АБФ ще стане страшен звяр...
                Мисьлта ми беше да мога да го закача на оргиналните захващания и тампони ,от Сузикитата не би трябвало да има разлика,за другите просто нямам нужни условия да се занимавам с напасването им,вадя и слагам това е идеята.Затова тьрся информация която може да да даде най оптималния вариант за безболезнено поставяне на мощен мотор който би задоволил по нататьщните ми амбиции евентуално.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #9
                  До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                  Ми..Иван попов беше направил една Витара с 2,5л,V6 мотор.И ми даде едно кръгче с нея.С 33-ки вървеше повече от обикновена с малки гуми.Доста повече.Но си мисля,че спомена нещо за преправяне на лапите за захващене,че идвал бая голям мАторя...Що не го потърсиш?Той има много опит...
                  П.П.А доколкото знам,от SX мотора пасва идеално...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Ми..Иван попов беше направил една Витара с 2,5л,V6 мотор.И ми даде едно кръгче с нея.С 33-ки вървеше повече от обикновена с малки гуми.Доста повече.Но си мисля,че спомена нещо за преправяне на лапите за захващене,че идвал бая голям мАторя...Що не го потърсиш?Той има много опит...
                    П.П.А доколкото знам,от SX мотора пасва идеално...
                    И аз знам за неговите проекти,чух даже че при пьрвоначалния старт на Витарата след доработката и ,задния диф заминал на кино,искренно се надявам да се включи и тои сьс сьвет,ако не, ще го потьрся наверно,между другото ме запали много с тоя АБФ на Фолца 2000-150коня,ами VR6-16V-174 коня,как ти се струва,доста надеждни двигатели и доказани най вече.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                      АБФ-а освен това е 180 нютъна.Верно на 4800 об/мин,ама на ниските има над 150,щото го сравнявам с моя,който е 166нт/2600об/мин.Сметай...
                      За VR6-а по-добрия вариянт е 2,9л 192кс.Този,който даваш за пример е 2,8 и от капацитети знам че главата е доста натоварена термично.И често се пука.На по-големия явно този проблем е решен.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                        Мога да се оредя с един 150 коня,и да мисля фланец кьм кутията,захващането ще е зор малко,но пьк ако се докопа един VR6 194K работата по захващането му е сьщата,обаче голяма рядкост и са 97-98 год май.....цифра ще е ,ще трябва и електрониката......
                        Прикачени файлове
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Ми..Иван попов беше направил една Витара с 2,5л,V6 мотор.И ми даде едно кръгче с нея.С 33-ки вървеше повече от обикновена с малки гуми.Доста повече.Но си мисля,че спомена нещо за преправяне на лапите за захващене,че идвал бая голям мАторя...Що не го потърсиш?Той има много опит...
                          П.П.А доколкото знам,от SX мотора пасва идеално...
                          Жена ми кара една такава. Тази от снимката http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...271#post500271
                          И дифовете и са здрави, и мАторя също.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Жена ми кара една такава. Тази от снимката http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...271#post500271
                            И дифовете и са здрави, и мАторя също.
                            Е това май е същата,въпросна Витара...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Мога да се оредя с един 150 коня,и да мисля фланец кьм кутията,захващането ще е зор малко,но пьк ако се докопа един VR6 194K работата по захващането му е сьщата,обаче голяма рядкост и са 97-98 год май.....цифра ще е ,ще трябва и електрониката......
                              Олеле,сърцето ми спря...?
                              Какво точно можеш да уредиш,да видя с какво да се уредя и аз...
                              П.П.Електрониката не е кой знае какъв проблем.Ш'та светна,споко...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X