Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на нов двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на нов двигател

    Колеги, има ли някой който си е сменял мотора и после да го е регистрирал? Ако може да сподели какви са процедурите и дали има смисъл цялата работа - в някои страни от ЕС двигателя си е резервна част и не подлежи на регистрация, може пък и при нас да се случи нещо смислено и да отпадне тази простотия?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    До: Регистрация на нов двигател

    За регистрацията на новия двигател доколкото съм информиран от КАТ ще ти искат сертификат от ТехноТест за данните и др. на новия. За съжаление при нас май няма да отпадне тая глупост с двигателите и са си мъки да регистрираш нов двигател, хеле пък новозакупена кола със сменен такъв. Другия вариант е да се вземе удостоверение от производител/вносител за това, че на тази кола е монтиран този двигател и да са описани параметри и номера.
    Отделно ако е двигател на кола/джипка и новия двигател е над границата за акциз там става йощ по-интересно!
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #3
      До: Регистрация на нов двигател

      По принцинп няма проблем ако имаш документ че си го придобил и талона на колата на която е бил и е същия , като твоя стария .Ако е с по-голяма мощност отиваш на техно тест (минах през това преди година) даваш едни пари предполагам около 100 лв , след това в КАТ и си готов.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        До: Регистрация на нов двигател

        Аз преди няколко месеца сменях двигателя на буса ми.Старият беше воден боксер 1.9 , а новия от Голф 3 1.9 TD, понеже се сменя типа гориво се минава технотест.Издават ти протокол че си го модифицирал както трябва, вземат ти паричките и си готов за канала.Пак те ми казаха че ако съм останел с бензинов мотор направо щели да ме регистрират без да се налага технотест.Цената за процедурата беше около 60 лв. + още 10-15 лв. за някакви такси.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Регистрация на нов двигател

          При мен искаха технотест , защото невия бил с 10 коня повече , а двата изглеждаха абсолютно еднакви на външен вид.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            До: Регистрация на нов двигател

            Аз махнах 2.8 тд и сложих 4.2 бензин който е с около 50кс отгоре и нямах никакви проблеми.Не съм минавал никакъв технотест,искаха ми документ за новия дв.вклюцително преведен на български и това е.

            Коментар


            • #7
              До: Регистрация на нов двигател

              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
              Аз махнах 2.8 тд и сложих 4.2 бензин който е с около 50кс отгоре и нямах никакви проблеми.Не съм минавал никакъв технотест,искаха ми документ за новия дв.вклюцително преведен на български и това е.
              Късметлия В Бургас понякога са много педантични
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                До: Регистрация на нов двигател

                Благодаря на всички за отговорите. Явно хората си регистрират новите двигатели, въпреки че проблем може да има само при промяна на собственост и то при продажба в друг град (демек при минаване на канал), така че и аз ще направя същото. Иначе мотора е абсолютно същия като стария - 1.6 16V G16B, само му се разминава серийният номер и е със здрав блок . Надявам се да мина без проблеми.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  До: Регистрация на нов двигател

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за отговорите. Явно хората си регистрират новите двигатели, въпреки че проблем може да има само при промяна на собственост и то при продажба в друг град (демек при минаване на канал), така че и аз ще направя същото. Иначе мотора е абсолютно същия като стария - 1.6 16V G16B, само му се разминава серийният номер и е със здрав блок . Надявам се да мина без проблеми.
                  Пренабий си кадърно номера и не се занимавай
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    До: Регистрация на нов двигател

                    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                    Пренабий си кадърно номера и не се занимавай
                    Честно казано ако можех нямаше да се поколебая и за миг! Но трябва 12764 да стане 21442 - бая трудничко!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      До: Регистрация на нов двигател

                      Не се занимаваи най-добре отиди изчисти нещата в КАТ колкото може по скоро защото не можеш да си представиш после в какъв филм може да се вкараш като мен , иначе като го направиш на време и имаш нужните документи става много бързо и лесно и забравяш за проблема.В твоя случай няма да се прави технотест и ще дадеш пари само за смяна на талона просто не си заслужава постоянно да караш с едно на ум .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Регистрация на нов двигател

                        Щом е сьщия мотор няма да е трудно да се регистрира,но ако е по мощен и няма доказан произход избягваш големи разправии с малко шлаиф,аргон вьрху старите номера и цифричките си набиваш кат пич
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Регистрация на нов двигател

                          Ако новия мотор е като твоя - отговарящ в кс.и кубатура,в никакъв случай не си и помисляй за пренабиване на цифрите отговарящи по талона на стария ти двигател - тогава гаранция,че ще се впуснеш в истинско приключение!!!
                          Ако е закупен от БГ - автоморга,просто искай фактура с фискален бон!Монтирай смело и от там в КАТ с гореспоменатите документи и си готов!
                          Ако новазупеното ДВГ е от чужбина,са необходими куп други документи и доста нерви!
                          Успех.
                          Последно редактирано от STEF BMW; 26-09-08, 19:57. Причина: допълнение!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Регистрация на нов двигател

                            Благодаря Колеги, за пренабиване ми искат 400лв - май ще ми излезе по-евтино и по-спокойно да си го регистрирам като хората.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              До: Регистрация на нов двигател

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Благодаря Колеги, за пренабиване ми искат 400лв - май ще ми излезе по-евтино и по-спокойно да си го регистрирам като хората.
                              400 лв. ?!! Е на това му казвам наглост.
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X