Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

    За мен този вариант в случая с ван/ джип, както и при леките коли не е добър поради една проста причина (е може би и втора, която спомена Алекс Марков, че там където опира притрива боята) - нямам достъп или достъпа е силно затруднен до багажното отделение на колата. Сиреч, как товаряш задната врата с този багажник? Ако разбира се, имаш нужда от това... Но на мен това ми пречи...

    Коментар


    • #17
      До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

      При мен такъв багажник неможе да се олзва,защото имам резервна, но да речем, че нямам резервна..
      защо да е затруднено отварянето....моята врата се отваря на страни
      пък и не виждам при пътуване какво толкова ще се отваря багажника
      говоря за път в БГ
      за по-дълъг естествено, че ще се наложи

      а относно драскането на боята - според мен може да се предотврати, като се сложи примерно парче плат, или дунапрен, или гума на местата, където багажника има допир с боята


      ЕДИТ: пък и аз не обичам да спирам когато тръгна за някъде
      не, че винаги бързам, но тръгна ли....карам до край
      имам здрав пикучен мехур
      пък и за 2-3 часа няма да умра от глад
      спираме когато сме повече автомобили, но дори и тогава рядко се налага отваряне на багажника
      по-проблемно би било, ако багажника се закача за теглича
      тогава за да отвориш багажнка, трябва да махаш целия велосипеден багажник
      а в случая от линка багажника за вело. си върви с вратата

      незнам
      за мен проблем няма
      освен резервната гума естествено
      :!:Предлагам пароструйка и ламелен компресор.

      Коментар


      • #18
        До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

        http://www.mtb-bg.com/reklama/sls/Thule_article.html

        Коментар


        • #19
          До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

          Това определено беше полезно.

          Ако отида в магазина ще е възможно ли да се направи слагане на багажника за да се види пасва ли...пречи ли резервната гума.
          Както спомена Яро - как е отварянето...или просто трябва да купиш.
          :!:Предлагам пароструйка и ламелен компресор.

          Коментар


          • #20
            До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

            Първоначално публикуван от Toni Tunkoff Преглед на мнение
            Това определено беше полезно.

            Ако отида в магазина ще е възможно ли да се направи слагане на багажника за да се види пасва ли...пречи ли резервната гума.
            Както спомена Яро - как е отварянето...или просто трябва да купиш.
            Нямам идея, просто се опитах да намеря линкове към сайтове, където въпросните се продават.

            Надявам се обаче да са наясно, че докато не се постави на съответното МПС, едва ли може клиента да е сигурен, че точно този модел му пасва.

            Успех

            Коментар


            • #21
              До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

              Извинявам се, че пак аз, но това в момента ми е приоритетна покупка и за това не спирам да мисля варианти.

              Та какво се сетих....ами ако се вземе багажник, на който велосипедите се слагат вертикално, а не хоричонтално...Или те стават само за каравани, кемпери и т.н.????
              :!:Предлагам пароструйка и ламелен компресор.

              Коментар


              • #22
                До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

                Аз имам подобен проблем, но с багажник за ски. Моят таван е пластмасов и немога да си намера багажник който да дйржи на пласт масаат

                Коментар


                • #23
                  До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

                  Аз също имам нужда от багажник за велосипеди, но вече повече от година не мога да реша кой е правилния избор. Въздържах се от покупка и защото се чудех какъв модел да взема - за колата или за джипа?
                  Значи да спомена някои от недостатъците (според мен) на различните видове:

                  1. Този за резервната гума - и при Самурая вратата се отваря на страни. Освен това имам (все още) здраво стъкло на нея, което обаче е без рамка - уплътнява направо в пластмасовия таван! И без багажник ми се струва, че гумата тежи доста и натоварва пантите и се притеснявам вратата да не увисне и стъклото да се счупи.

                  2. Тези модели, които са за задния капак на комби/ ван - не мисля, че има проблем с боята, тъй като те опират на стъклото и с каишки се придържат към ръбовете на капака. Но колата е Ситроен, а капака от стъклопласт! Притесняваме както си карам по магистралата, да не си тръгне багажника и с колелетата и с капака.

                  3. Тези на теглича ми се видяха добра идея. Въпреки, че теглич имам само на колата. Т.е. всички видове до тук имат недостатъка, че стават или за колата или за джипа - не и за двете.

                  И докато се чудя - взехме, че сменихме колата.

                  Та истината за мен е - модел за тавана. Универсално решение (ако приемем, че за всеки автомобил или джип има багажници), е ако разбира се не пътуваш често с ферибот.

                  И поради това, че е универсален и може да се запази при смяна на автомобила мисля, че си струва да се инвестира в по-скъп и надежден марка и модел.
                  По-добре късно, отколкото по-късно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

                    И аз имах проблем с малкото простронство в джипчето и до някъде го реших , като си направих багажник на резервната гума.На него слагам 4 сноуборда без проблем , но все още не ми е достатъчно.Ако някой продава или има идея за багажник на тавана да пише.
                    А ето го и моя
                    1. Тръбата е облицована с изолация за тръби , след което е облепена с опаковачно тиксо и накрая е изолирбланд
                    2. Геобразен винкел с прикрепено дървено трупче за да не надира дъските.
                    3. Дупки с шпилки ,с които се прихвоща към гумата. Мая съвет е да ги пробиете по надолу , за да не закрива светлините и номера.

                    Дано да ви свърши работа !
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

                      Така не било разрешено.
                      Трябвало да се виждат номерата и светлините на автомобила.

                      Аз още съм без багажник.

                      Пробвах един, но не беше особено стабилен и от тогава не съм търсил.
                      :!:Предлагам пароструйка и ламелен компресор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Съвет за багажник за велосипеди на ВИТАРА

                        Ами колега той номера си се гледа . Просто снимката е направена от висока , а и в момента е вдигнат . Аз до преди 2 седмици преди да пробия долните дупки 3 години си го карах така ( турция , Пампорово , София и тн.) Надявам се да нямам проблеми за в бъдеще , а и тава е само предложение .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X