Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се разглобява странично огледало на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се разглобява странично огледало на Витара

    Здравейте,
    От почти месец се сдобих с Витара '96. Беше с десен волан, но сега е вече с ляв и по нищо не личи. Остана ми само един проблем и искам да попитам за съвет. Огледалата са ел., но са предназначени за дясностоящ водач и максималното им изместване не позволява добра видимост. Мисля да ги разглобя и да подложа нещо вътре, но незнам как се свалят стуклата или откде се разгобяват. На някои автомобили са с пружинни пръстени, на някои има винтове, но на Витарата не виждам нищо подобно. Страх ме е да напъвам стъклото за да не го счупя. Ако някой знае как се разглобява ... ще съм много благодарен
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    До: Как се разглобява странично огледало на Витара

    Ами моята е 95 година и така като гледам огледалото е хванато с двойнозалепваща лента за механизма за настройка.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #3
      До: Как се разглобява странично огледало на Витара

      Добре дошъл в клуба!!!
      Колега Славин,мисля,че огледалата(стъклата)са на щипки.Измести ги докрай в едната посока и виж през процепа между стъклото и пластамасата.На всички коли са разглобяеми.Ти сам ли си обръща волана?Какви части са необходими за процедурата като изключим таблото?Моята също е с десен волан и съм свикнал вече,ама мога да взема да си поиграя малко От къде си и мога ли да погледна твоята да видя как с е получило,ако не си много далече де
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        До: Как се разглобява странично огледало на Витара

        колега отдолната страна на огледалото трябва да има дупка. По - на вътре в нея има едно болче за кръстата отверка. След като го развиеш огледалото пада от държача си. От там вече е лесно.

        Поздрави за страхотния ти избор.

        Коментар


        • #5
          До: Как се разглобява странично огледало на Витара

          Здравейте,
          Искрено благодаря за отговорите. Ще проверя още тази вечер като се върна и дано го оправя.
          Иначе обръщането на волана отнема около седмица на двама човека.
          Трябва да имаш:
          Табло, кутията за парното в средата, десен вентилатор, стойка за волана с носача за педалите, секторна кутия (хебела се обръща без проблеми). Малко дупчене за сервото с помпата за спирачките, за жилото на съединителя и газта, за кирмилния вал...
          Много нерви за кабелите. От дясно влизат около 60 кабелчета в пакет, които трябва да удължиш до лявата врата. От ляво влизат пък около 30, кото трябва да пратиш в дясно.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Как се разглобява странично огледало на Витара

            Здравейте и благодаря за отговорите.
            Още явно съм новобранец и не мога да се справям с форума. Веднъж писах след вашите отговори, но не излиза. Дано сега излезе, че доста дълго беше описанието за обръщане на волана.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              Славин,благодаря за отговора

              Славин,ще започна и аз да си търся "донор" Ти откъде си,ако не представлява проблем да видя как се е получило,пък и някой акъл да дадеш Предполагам че още не можеш да пращаш на "лични",затова ти оставям и-мейл " nikman@abv.bg "
              Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 31-08-08, 07:10.
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #8
                До: Как се разглобява странично огледало на Витара

                Огледалата се разглобяват отдолу с кръстата отверка, за което благодаря на PRAVDO. Обаче се оказа невъзможно да се подложи нещо за да се промени ъгъла. Все пак успях да вмъкна някакви 2-3мм и малко се подобриха нещата. Премерих от външният ръб на огледалото до задната колонка на вратата и се оказа, че между лявото и дясното има разлика от 3см. Явно корпусите са различни. Сега се налага да си търся ляво огледало - имам останала още боя.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X