Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мета, пропан бутан или без?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мета, пропан бутан или без?

    Много се триумя от 1 седмица дали да слагам газ или не
    Карам по около 40-50 000км годишно, а понякога по 100 и повече (зависи от годината)
    Събирам лични впечатления от тези, които имат на витарите си газ - споделете моля за ползата и вредата (+/-) от метановата и пропановата уредби. Моля дайте мнение от личен опит!
    Основно ме интересува мощността, и разликите със и без инжекцион, помагат ли защитните клапи (или както там се казват) ако не е инжекция уредбата, на 16v мотора как му се отразява тази операция и т.н. Темата не съм я пуснал в раздела за гозови уредби защото ме интересува САМО ЗА ВИТАРА. Имам още 4 коли и понеже при рзаличните марки и модели се държи по съвсем различен начин, затова ... казвайте
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    До: мета, пропан бутан или без?

    Имам я същата,всъщност не съвсем-моята не е червена,ама нейсе.Със обикновена газова която за три години ми е гърмяла веднъж-когато я купих.След това газовата уредба бе настроена ,монтиран защитен клапан,но досега не е влизал в действие.Разхода в момента е около 10.5-11л газ .Разликата газ-бензин е почти неосезаема.Ако слагаш газова уредба искай да ти монтират плочката преди дебитомера.По трудно е и изисква малко творчество
    но ще ти спести едно преправяне,защото когато плочката се постави точно пред дроселната клапа се получава много неприятен ефект при по рязко подаване на газ колата да губи обороти и да гасне. Това за газовата уредба.Сега относно метана.Другия ми джип е фронтера и е на метан.Осезаемо по слаб.На метан джипа стана с типично камионска динамика,но пък от друга страна по лесно изхранване на 2.2литровия двигател.Теглото на амбалажа обаче не е за пренебрегване,за витара според мен не е подходящо,ще ти напълни багажника,ще легне долу,а ти както чета в другия ти пост се каниш да я вдигаш.Е това е което се сещам и безаварийно каране.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      До: мета, пропан бутан или без?

      мерси за съвета - май ще го послушам
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: мета, пропан бутан или без?

        Колега Sineto и на мен ми се върти в главата да си слагам АГУ,но мисля да си е монтирам сам.Искам да те помоля да споделиш на твоита има ли някакви симулатори,автоматичен ли ти е ключа(първо сама да пали на бензин),работи ли ти бензиновата помпа когато колата е на газ.....Ако мога да те помоля и за малко снимки ,каде е монтиран изпарителя ,плочката и газовия клапан.Също и откъде се захранва изпарителя с вода(срязани са маркучите на парното ли?)Къде се прекъсва инжекцията...Благодаря ти предварително...
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          До: мета, пропан бутан или без?

          Привет!
          Здравейте момци...
          Да си призная и аз днес пощурях и ходих да питам из Добрич за цени на газово...Мамицата им кожодери...с риск модераторите да ми се карат...
          За инжекционо газово ми искат 1400 лева...само на едно място ми казаха 1300...
          Както и да е...май ще ходя във Варна...там ми каза един авер, че ги слагали по евтино и били по майстори...може пък и да е вярно...
          Реших да сложа бутилката на мястото на резервоара, обаче къде да сложа резервоар...има един е направил някъде по купето ама не казва къде и кой му е направил...за резервуара става на въпрос...Май утре ще я качвам на канал да гледам дали някъде не може да се направи...под купето...не искам да бъде при двигателя...
          Ако някой знае нещо повече по въпроса моля да сподели мнение...
          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
          .................................................................................................
          Е. Абу

          Коментар


          • #6
            До: мета, пропан бутан или без?

            Няма ли да е малко сложно тип :иди ми дойди ми?
            като ще слагаш резервоара в купето, а бутилката на негово място, то какво те спира просто да сложиш бутилката в купето?
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              До: мета, пропан бутан или без?

              Първоначално публикуван от Upimen Преглед на мнение
              Няма ли да е малко сложно тип :иди ми дойди ми?
              като ще слагаш резервоара в купето, а бутилката на негово място, то какво те спира просто да сложиш бутилката в купето?
              Е па оти да е просто, като може да е сложно.

              Но аз сега имам същият проблем, махнах резервоара и карам само на газ. Но идеята малко 15-20л. резервоарче скътано някъде като резерва.
              Я клапан ще откаже, я заплес ще те хване.... А в гората трудно се носи 1 туба ГАЗ
              Прикачени файлове
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #8
                До: мета, пропан бутан или без?

                Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение

                .... А в гората трудно се носи 1 туба ГАЗ
                Може да си носиш една малка бутилка за туристически газов котлон
                ... може да си правиш кафето докато чакаш да започне състезанието, а като свърши горивото да я закачаш към изпарителя
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  До: мета, пропан бутан или без?

                  Привет!
                  Ха...ха...Не бе момчета искал съм да напиша под ама едната буква съм я изял...сори...
                  Въпреки, че е мъничка по някога се налага доста да я понатоваря...за витарката става на въпрос...та за това не искам да слагам нито газова бутилка нито резервуар вътре в купето...
                  За това се налага и друго решение...абе трябва да се измисли нещо...
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • #10
                    До: мета, пропан бутан или без?

                    Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                    Привет!
                    Ха...ха...Не бе момчета искал съм да напиша под ама едната буква съм я изял...сори...
                    Въпреки, че е мъничка по някога се налага доста да я понатоваря...за витарката става на въпрос...та за това не искам да слагам нито газова бутилка нито резервуар вътре в купето...
                    За това се налага и друго решение...абе трябва да се измисли нещо...
                    Аз си сложих 50л. бутилка и 10л.резервоарче,на мястото на оригиналния резервоар.
                    Днес,ако не забравя,ще снимам как съм го направил,и ще кача снимки...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Upimen

                      Първоначално публикуван от Upimen Преглед на мнение
                      ...Карам по около 40-50 000км годишно, а понякога по 100 и повече (зависи от годината) ...защото ме интересува САМО ЗА ВИТАРА. Имам още 4 коли и понеже при рзаличните марки и модели се държи по съвсем различен начин, затова ... казвайте
                      Извинете, ама нещо не разбирам. Защо точно с Витарата се налага да минавате такъв голям пробег? В гората ли е това? Нали имате други коли?
                      Считам, че при пробег над 30 хил. км на година си струва да се търси най - евтин начин на придвижване, а не най - проходим автомобил и най-евтино гориво. Има автомобили като Опел Корса, Фолксваген Поло и др. подобни. Ако имате багаж има и Берлинго на метан!
                      Но "три в едно", според мен за сега няма.
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: мета, пропан бутан или без?

                        Привет!
                        Ники 776 моля те да качиш обещаните снимки...интересно решение си намерил...дано и при мен стане нещо подобно...
                        Ники предварително ти благодаря приятелю.
                        Жоро ами аз имам една жипка...за всичко, за града, за гората и т.н.
                        В скоро време не смятам да купувам друга кола така, че ще ми се наложи на тази да и слагам газово...
                        Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                        .................................................................................................
                        Е. Абу

                        Коментар


                        • #13
                          До: мета, пропан бутан или без?

                          От снимките не се вижда мн.ясно,но все пак обещах....
                          Направил съм нещо,като шейна,която се хваща на местата,където се захваща оригиналния резервоар,и на тази "шейна" съм захванал бутилката,а зад нея е резервоарчето.И двете са на шейната...
                          оригиналната предпазна ламарина,за резервоара си пасва,идеално.В смисъл,бутилката не е паднала,под нивото,което е бил оригиналния резервоар!
                          Витарата е дълга база...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: мета, пропан бутан или без?

                            Адаш,мерси много за снимките...Интересно ми беше само как си решил проблема с помпата-или си сложил външна?А нивомера монтирал ли си го?Резервоара от какъв материал си го направил?Прилича ми на неръждавейка...Преградни стени направи ли вътре в резервоара?Да ти кажа твоето решение ми харесва...Мисля и аз да взема да си направя едно такова...А...и да питам-Газов инжекцион ли си или обикновенна?Благодаря предварително...
                            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                            Коментар


                            • #15
                              До: мета, пропан бутан или без?

                              Привет!
                              Благодаря...Моята е къса база, но другата седмица като остана по свободен ще мера и ще шеря...може и при мен да стане нещо такова...
                              Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                              .................................................................................................
                              Е. Абу

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X