Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
    (с изключение на дебелата избивка - която незнам как изглежда)
    Ами как-едно плътно парче стомана, с подходящия диаметър, и дължина нещо като 20 см. Трябва да е дебело за да не "тръпне" от удара, а да предава цялата енергия на удара към вътрешната част на карето. Някои му казват "звезда". Тази част която се нанизва на шлиците на полуоската... Да не се допира никъде другаде, само на тази част. Със силен отсечен удар излиза от първи опит. Стига шлиците да не са прецакани от предишни опити...

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    И двете вътрешни карета имат една скоба , която се маха , като ихлузиш маншона от големия диаметър, бъркаш в единия от каналите на съчмите с отвертка и я вадиш, после карантията се изсипва навън заедно с полуоската . Мисля че ще стане и без да се отделя от дифа, но не съм пробвал .
    Е, аз вътрешни карета не съм свалял. Само веднъж де-на Албена. И като чуя за смяна на карета и маншони си представям моят кошмар с външно дясно.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Мерси за инфото
      898450701

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Аз се справих със задачата - смяна на маншон (външно ляво каре). Отне ми около час и тридесет минути(нали съм още шматка), но съм доволен от резултата. Оказа се, че и единия спирачен цилиндър беше запекъл и едната накладка се беше изтъркала повече от другата, но разликата не е фрапираща. С този проблем не знаех как да се справя и право в сервиза. Има време ще се науча и тази манипулация да извършвам.

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Горелка му е майката .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ама като сложа целия мост ще се отърва от карета и маншони.

            И ще спра да минавам оттам отдето съм минавал заради по-големия клиренс отпред

            Ама знаем за пълното щастие...
            Редукторни модтове за уаз има, сменяш и задния с уазов и остава само да набавиш паричките. Паричките... тяхната мамица......
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
              Редукторни модтове за уаз има, сменяш и задния с уазов и остава само да набавиш паричките. Паричките... тяхната мамица......
              Дет са вика-миришат ми чорапите...
              Иначе знам къде има едни мостове дето се продават, ама много миришат пущините.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Дет са вика-миришат ми чорапите...
                Иначе знам къде има едни мостове дето се продават, ама много миришат пущините.
                Коле слагай два портални моста от Болгар,хем и клиренс ще имаш,хем ще са ти почти без пари.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  Коле слагай два портални моста от Болгар,хем и клиренс ще имаш,хем ще са ти почти без пари.
                  ...хем ще може да слага каквито си иска гуми
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                    Коле слагай два портални моста от Болгар,хем и клиренс ще имаш,хем ще са ти почти без пари.
                    Ако за теб 3000 лева за мост не са пари...
                    Иначе съм си я мислил тази идея. Не за витарата де, за някаква траялна машина, ама само с мислене и умуване не става...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ако за теб 3000 лева за мост не са пари...
                      Иначе съм си я мислил тази идея. Не за витарата де, за някаква траялна машина, ама само с мислене и умуване не става...
                      Недей така с лошата.Със сигурност по обмените пунктове има мостове от Болгар с двойно.А ако трябват 6000лв.за два моста,то тогава няма смисъл.За 6000лв..........
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Здравейте колеги, смяната на шсито започна с пълна сила но са съжаление нямах с какво да права снимки защото жената замина с детето при баба и взеха фото апарата с тях, но големите мъки на флекса с кеасалиите болтове започна, от осемте болта захващащи купето за шасито само 2 успях да развия благополучно. вече сме на фаза задно окачване леко позакърпване на изгнилото купе и старт. Малко ми се обаркаха работите с крана и затова се забавихме толкова но мисла до края на седмицата всичко да е ок. Поздрави

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Някой да има идея откъде мога да закупя тия болтове или по скоро гайки за бодилифт? Защо ли няма отделна тема за бодилифта.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2bodylift.jpg
Прегледи:1
Размер:31.4 КБ
ID:5315594

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                            Някой да има идея откъде мога да закупя тия болтове или по скоро гайки за бодилифт? Защо ли няма отделна тема за бодилифта.
                            [ATTACH=CONFIG]378726[/ATTACH]
                            Аз направих такива при стругар-6бр. за 20лв./на Самурая другите 4 бр.са цели болтове,а на Витарата са общо 8бр./Ако ще слагаш гумени тампони по-добрият вариант е да са с 2мм.по-широки от отвора.Например на тампон с 10мм.отвор поставихме гайки направени на конус,с размер 12мм.в началото и 14мм.в края към глававата на гайката.Така реших,защото Витарата след скока в Глоджево скъса точно тези гайки,т.е.гайките бяха с много тънка стена и се откъснаха точно до резбата.При тези размери стената на гайката е достатъчно дебела и здрава.
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Какъв материал ползвахте. На стругар, ако ги правя ни якост, нито корозоустойчивост ще му докара.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Сложих си задна броня, импровизиран шнорхел, нови джанти с гуми Fedima 225/75-15









                                TT-Tuning Team
                                АСК Добрич

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X