Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Посъбра се малко материал за тази тема:

    Облсужване на мотора - масло, филтри, ангренажен ремък и ролка, антифриз. И останах приятно изненадан от разходка - 8.6 на дълъг път, газ.
    Нови стъпенки - яки, много прибрани, тествани вече - вършат си работата отлично. Изпълнени са с помоща на Митака(ders4) за заварките.
    Междувременно измислих и ново място на крика. Трябва само да поработя над закрепването, в смисъл да го опростя.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 001.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5270972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 003.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5270970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_ 009.jpg
Прегледи:1
Размер:261.5 КБ
ID:5270971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_ 003.jpg
Прегледи:1
Размер:261.1 КБ
ID:5270973
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Днес измих витарата.
      Е честита баня,де!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Първоначално публикуван от boby2 Преглед на мнение
        При постоянно отворен дебитомер центровката малко бяга и компа вече следи сигнала от сондата.Сондата прекъснал ли си я?
        Ламбда сондата си е закачена и си работи добре. Дори газовото си регулирам по нея.
        Досега бях с балансирана система за газта и дебитомера работеше. Но реших да пробвам с отворен дебитомер и по-голям смесител за газта.
        Три дена беше добре, но днес нещо качи оборотите. Дори и загряла седи на 1500 об. Чека не свети. Като засека разход ще реша какво ще я правя.
        А центровката ми е около 10градуса базова.

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          пробвал ли си с откачена сонда дали има разлика в вървежа особенно в нанагорнище че мойта има

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Ламбда сондата си е закачена и си работи добре. Дори газовото си регулирам по нея.
            Досега бях с балансирана система за газта и дебитомера работеше. Но реших да пробвам с отворен дебитомер и по-голям смесител за газта.
            Три дена беше добре, но днес нещо качи оборотите. Дори и загряла седи на 1500 об. Чека не свети. Като засека разход ще реша какво ще я правя.
            А центровката ми е около 10градуса базова.
            Ъъъ... Ванка, ако си с G16B, нали знаеш, че центровката се прави малко по-сложно?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
              Ето го и резултата
              Диваци .Какви пръжини са това ?Гледам че на снимките няма амовте те ще ограничат ходовете..... . Какви амове мислите ?
              Лудак

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Амовете няма да ограничат ходовете понеже сме намерили доста дълги към 80 см разпънати със 33 см ход
                Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  лоол... от какво са тези амове 80 см ?
                  Сузуки Витара 1.6 М.И. - R.I.P. 1995-2016
                  Мъжът е като хладилна чанта, ако го напълниш с бира, може да го носиш на всякъде.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Ъъъ... Ванка, ако си с G16B, нали знаеш, че центровката се прави малко по-сложно?
                    Знам. Направил съм я както се прави на около +10 градуса, заради газта. Тези 1500 об продължава да си ги държи, но падат след 10-15 сек.
                    Засякох разход на дълъг път, с каране 90-100 - 10,5 газ. Май тоя изпарител си е изпял песента. Имам чисто ново БРЦ, но последния път хич не ми хареса работата и разхода с него и го свалих. Сега пак ще пробвам.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Навий малко болтчето за обороти на празен ход и ще се оправи .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Знам. Направил съм я както се прави на около +10 градуса, заради газта. Тези 1500 об продължава да си ги държи, но падат след 10-15 сек.
                        Засякох разход на дълъг път, с каране 90-100 - 10,5 газ. Май тоя изпарител си е изпял песента. Имам чисто ново БРЦ, но последния път хич не ми хареса работата и разхода с него и го свалих. Сега пак ще пробвам.
                        10.5 не е много, зависи колко ти тежи крачето. В момента моята съм я направил при тая скорост да лапа около 9.2-9.5 газ, НО е малко спъната. А и е късак, предполагам, че е по-лека.
                        За центровката - мисълта ми беше, че на 16Б искаше да се вкара предварително компа в режим, и за запалването и за ниските обороти.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Колега обесни малко по подробно за центровката на G16B че и аз нещо немога да я докарам ако не е тайна де

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Е, аз съм писал колко ми тежи
                            Настройките на газовата ги правя винаги по ламбда сонда и гледам да не я оставям бедна(спъната). Това пази от гърмежи, прегряване, пукнати глави, блокове и т.н.
                            За центровка на запалването се окъсяват долните два извода на буксата до акумулатора:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ugol.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5273403
                            Така се фиксира аванса и не се мени от оборотите. Наглася се на 5 градуса или на 10 за газ. Откача се мостчето.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Навий малко болтчето за обороти на празен ход и ще се оправи .
                              И на витарата и на астрата тези винтове съм ги завил докрай. Нямам никакви грижи.
                              Разхода на астрата напоследък ме изненадва приятно-днес зареждах газ-за 270 км събра 23 литра. И още малко, но не си спомням колко точно. Не, че има значение де.
                              Витарата няма да казвам колко гори
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                аз заредих 17,76л за 228 км на витарата но максималната скорост никога не превишаваше 90км , ама зимата и аз ще замълча колко гори , ама немога се стърпя около 14,16 на 100, иван обеща да направи разхода колкото лято толкова и зима ама невярвам
                                Последно редактирано от jimito; 27-04-11, 21:13.
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X