Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични хъбове на Витара.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматични хъбове на Витара.

    Здравейте!Наскоро купих Витара92г. казаха ми, че предия мост е със
    автоматично заключващи се хъбове.От един приятел със Фронтера знам ,че след като изключи предния мост трябва да спре и да върне 2-3метра назад.Питането ми е трябва ли и аз да правя така всеки път , като ползвам предния мост.Ако при включен преден мост карам на задна той изключва ли се?

  • #2
    Re: Автоматични хъбове на Витара.

    Питането ми е трябва ли и аз да правя така всеки път , като ползвам предния мост
    Да. А ако си с ръчни трябва да слизаш с клещите, които си държиш в жабката специално за това. Мисля, че не е толкова трудно
    Ако при включен преден мост карам на задна той изключва ли се?
    Не. Трябва да изключиш от лоста на раздатката първо

    Най-общо авт.хъбове са полезни за мързели като мен, за такива дето не обичат да се цапат насред лайната и за дами естествено, защото включването на ръчните понякога изисква сила+клещи. Но са сложни и не са дуракоустойчиви в смисъл, че трябва да предвидиш с няколко метра нуждата от включването на предното, а не след като си се окопал до прага. Тогава обикновено се чува "тряс" и до там.
    Ръчните пък ако те мързи да ги изключиш след като си изключил 4Х4 увеличават разхода защото се въртят още 2 полуоски, диференциал и кардан напразно.
    Дано да съм бил полезен

    Коментар


    • #3
      Труперът ми също е с авт. хъбове и на вратата отвътре пише, че превключването на раздатката трябва да става при спрял автомобил а при изключване на предния мост трябва да върнеш бавно на задна един метър.
      Кофти е, че като затънеш обикновено докато хъбовете зацепят задните колела боксуват няколко оборота, което понякога е повече от достатъчно да се окопаеш качествено - така, че по-добре включвай предното преди да влезеш в калта, а ако все пак се наложи да го включваш постфактум не давай много газ докато хъбовете зацепят - иначе рискувш да ги строшиш. Ако имам ръчно заключващи се хъбове бих заменил с тях автоматичните.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Re: Автоматични хъбове на Витара.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Да. А ако си с ръчни трябва да слизаш с клещите, които си държиш в жабката специално за това. Мисля, че не е толкова трудно

        Не. Трябва да изключиш от лоста на раздатката първо

        Най-общо авт.хъбове са полезни за мързели като мен, за такива дето не обичат да се цапат насред лайната и за дами естествено, защото включването на ръчните понякога изисква сила+клещи. Но са сложни и не са дуракоустойчиви в смисъл, че трябва да предвидиш с няколко метра нуждата от включването на предното, а не след като си се окопал до прага. Тогава обикновено се чува "тряс" и до там.
        Ръчните пък ако те мързи да ги изключиш след като си изключил 4Х4 увеличават разхода защото се въртят още 2 полуоски, диференциал и кардан напразно.
        Дано да съм бил полезен
        Колега не го заблуждаваите човека е,има толкова много писано по темата за хьбовете,с тея автоматичните кат влезеш у гиолу как че изкочиш е батка,разликата е че се налага да слезеш при едните а при другите да викаш тракторо,тва за клещите сьщо е абсурдно,с два прьста става номера и много любов.Поздрави.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Re: Автоматични хъбове на Витара.

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          Колега не го заблуждаваите човека е,има толкова много писано по темата за хьбовете,с тея автоматичните кат влезеш у гиолу как че изкочиш е батка,разликата е че се налага да слезеш при едните а при другите да викаш тракторо,тва за клещите сьщо е абсурдно,с два прьста става номера и много любов.Поздрави.
          Колега,погледни датата на публикацията.От 2005 година е.Ти откога си тука?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Re: Автоматични хъбове на Витара.

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Колега,погледни датата на публикацията.От 2005 година е.Ти откога си тука?
            Верно е тька е нинджа.Сорка
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X