Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

    Здравейте, искам да си вдигна Витарата с 5 см . Въпроса ми е : може ли да стане с подложки или трябва да се сменят пружините и амовете ? И още: сега съм с летни 235/60 /16, след лифта искам да сложа тънки и високи зимни гуми заради предназначението й, та кой е максималния размер за този лифти джанта. Имам фланци 35 мм. Предварително Ви благодаря и моля за извинение - лаик съм в темата.

  • #2
    От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

    Има много писано по темата, и щом не си намерил значи не си на зор никак. Накратко, напиши Иван Попов в търсачката, намери му телефона от подписа и му звънни.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

      След повдигането се получи товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180817_120456 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5796594 отзад с нови пружини и амове, отпред с подложки - 5 см. Сега искам да й сложа зимни гуми и се колебая между 215/80/16 и 225/75/16. притеснявам се 80-ките да не закачат, та ако някой има опит, моля да сподели. Разликата във височината според калкулатора спрямо оригиналните 235/60/16 при първите е 62 мм., а при вторите е 56 мм.

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

        И двата размера ще закачат, иска подрязване и отпред и отзад на подкалниците, освен това, ако не сложиш фланци или джанти поне -30ЕТ ше стържат и в шасито при завой.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

          Благодаря, забравих да пиша, че съм в момента с фланци 35 мм.

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

            225/75/16 и фланци - ОК!

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

              Благодаря, сега започва драмата с марка и модел зимна гума, ама тук вече ще се оправям според бюджета - 8-900 лв.

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                Че добър е бюджета.Аз миналата зима си взех 2 нови гуми максис виктра сноу за 160 кинта парчето. Ако и тази година ги има на сходни пари отнасям още 2 и готово.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                  Гледам класацията на АМС , но онлайн не намирам почти нищо от посочените. Затова съм се спрял на някое от предлаганите в БГ марки: GENERAL TIRE FR SNOW GRABBER PLUS; BF GOODRICH WINTER SLALOM KSI GO; NexenWinguard WT1 121/120R 10PR; COOPER WEATHERMASTER WSC;KUMHO POWER GRIP KC11; някой, ако има опит да сподели, моля.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                    Преди 4 години си купих AVALANCHE XTREME-215/75/15 за Витарата и съм много доволен.Цената беше 165 лв. за бройка.Имат символ снежинка и М+S.Има и 16 цола.Стават и за лек офф.Сега съм ги сложил на ХЛ-а и не са мръднали.
                    Нека силата да бъде с нас!
                    Suzuki Grand Vitara
                    +34 642 91 4154

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                      Аз отдавна спрях да сменям летни и зимни. Едни АТ и си ОК!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                        Преди 4 години си купих AVALANCHE XTREME-215/75/15 за Витарата и съм много доволен.Цената беше 165 лв. за бройка.Имат символ снежинка и М+S.Има и 16 цола.Стават и за лек офф.Сега съм ги сложил на ХЛ-а и не са мръднали.
                        Да не би да става въпрос за това https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...225-75r16-115q, и на мен ми допада шарката, а и цената е в бюджета.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                          Първоначално публикуван от mitcoo Преглед на мнение
                          225/75/16 и фланци - ОК!
                          При пълен завой в момента остава около 1 см. от ръба на гумата до подкалника и около 2 см. до калника. Ти рязал ли си ги ? При 225/75/16 разликата от сегашния размер го дават 56 мм. диаметър или около 27 мм радиус, което ще е доста и няма как да стане без подстригване ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                            Рязал съм само предните подкалници, които са пластмасови и не е проблем. На място въртиш волана и където опира режеш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане и нови гуми за ГВ 2004 дизел

                              Колеги някой слагал ли е 235 75 16 с джанта ет 5 с 2 инча лифт

                              Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X