Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Подобренитята по Самурая ми!

    Ето я полезната тема на Чавдар за "Защитата на праговете - заварка или болтове".

    Аз също съм на мнение, че не трябва страничните степенки да се захващат не към купето, а към рамата. И не трябва да са със заварки, ами на болтове, а най-добре според мен е варианта да не се дупчи дори и рамата, а степенките да са захванат към гредите с планки и болтови съединения.(виж прикачените снимки)
    Не знам защо е показан вариант на подобни степенки само за Витара и не виждам причина да не могат да се сложат подобни и на Самурай.

    Единствено на снимката забелязвам, че Витарата има body-lift и разстоянието между рамата и купето позволява поставянето на захващащите болтове. Не съм сигурен, дали без body-lift ще има необходимото разстояние.
    Прикачени файлове
    ... to be continued

    Коментар


    • #17
      До: Подобренитята по Самурая ми!

      Има още един вариант за усилване на прага както е направено тук при този самурай дайте мнения за или против.
      Прикачени файлове
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #18
        До: Подобренитята по Самурая ми!

        Колкото и да се мъча да регулирам пръскалката за предното стъкло все нещо не ми харесва за това съм решил да направя следното искам да си направя пръскалки като на Самурая от долната снимка въпроса ми е как,ясно ми е горе долу как да ги направя но имам няколко питания примерно има ли някъде готови маркучета с фитинги за тях или ще трябва да се мъча на струга в къщи с разни щуцери и накрая слага ли се нещо като малък струйник.Също така ако някой знае нека каже от къде да си намеря две закопчалки като тези на предния капак на Самурая на снимката.
        Прикачени файлове
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #19
          До: Подобренитята по Самурая ми!

          ако праговите ти са тръгнали или са намачкани ги изрежи.и на тяхно място сложи тръба заварена към шасито.
          ако са здрави пак тръба заварена към шасито но изнесена настрани и нагоре да равни с вратите.

          Коментар


          • #20
            До: Подобренитята по Самурая ми!

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            Колкото и да се мъча да регулирам пръскалката за предното стъкло все нещо не ми харесва за това съм решил да направя следното искам да си направя пръскалки като на Самурая от долната снимка въпроса ми е как,ясно ми е горе долу как да ги направя но имам няколко питания примерно има ли някъде готови маркучета с фитинги за тях или ще трябва да се мъча на струга в къщи с разни щуцери и накрая слага ли се нещо като малък струйник.Също така ако някой знае нека каже от къде да си намеря две закопчалки като тези на предния капак на Самурая на снимката.
            Митко аз лично бих си удалжил тръбичките и бих купил пръскалки от някой модел микробус на който пръскалките се намират върху рамената на чистачките.Но мисля че само пръскалките няма да намериш за чистачки!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #21
              До: Подобренитята по Самурая ми!

              Ето че след многото идеи и въпроси който нахвърлях тук днес най-накрая пристъпих и към деиствие,с баща ми изработихме по идея взаимствана от интернет стойка за захващане на ванти и в по късен период и на допълнителни светлини.Първо изработихме нови дистанционери(аз така ги нарекох не им знам името) за предния капак старите не стават за моите цели пластмасови са.


              След коетно на едноимните дистанционери заварихме тръба Ф25мм. смикната е в прекалено суров вид.


              За тръбата заварихме и уши за вантите.

              За съжаление нямам снимки в готов вид тъй като стойка в момента е грундирана и утре ще се боядисва след което ще я монтирам на джипа и ще пристъпя към по нататъшната работа.
              Последно редактирано от Дявол Коледа; 08-01-08, 19:44.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #22
                До: Подобренитята по Самурая ми!

                Все отнякъде се почва.

                Коментар


                • #23
                  До: Подобренитята по Самурая ми!

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  Все отнякъде се почва.
                  А главният въпрос е докъде ще се стигне?
                  ... to be continued

                  Коментар


                  • #24
                    До: Подобренитята по Самурая ми!

                    Като го знам, чака ни дълга и интересна тема
                    LZ1GYY
                    0898 436 956

                    Коментар


                    • #25
                      До: Подобренитята по Самурая ми!

                      Днес след като изсъхна боята на стойката за вантите побързах да я монтирам за да видя как стой на Спиро е оказа се даже по-добре от очакванията ми.




                      И докато аз се кефех на новата джуфка на Спиро баща ми се зае да твори по задната броня,идеята която бях показал по горе в последствие претърпя промени отпаднаха извивките които както каза колегата V93 са непрактични и тръбата стана права.Почнахме от изработването на ушите за зхаващане на бронята.


                      те имат леко видоизменение но съм забравил да го снимам на светло така че утре.След което монтирахме тръбата да видим как ще изглежда




                      Смятам че се получава добре,за съжаление тъй като почнахме късно се стъмни а и ни липсва една тръба за завършващата джуфка която ще си набавя утре за това за сега бронята е леко незавършена но напредваме.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #26
                        До: Подобренитята по Самурая ми!

                        Добре се движиш Дяволе,продължавай така

                        Коментар


                        • #27
                          До: Подобренията по Самурая ми!

                          Днес успях да закача вантите на Спиро мисля че стана добре:


                          Задната броня е боядисана и почти готова утре ще я слагам и нея стана супер но това ще го видите утре.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #28
                            До: Подобренията по Самурая ми!

                            Малките подобреня хващат окото Екстра е станало
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #29
                              До: Подобренитята по Самурая ми!

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              ... има ли някъде готови маркучета с фитинги за тях или ще трябва да се мъча на струга в къщи с разни щуцери и накрая слага ли се нещо като малък струйник...
                              Виж по магазините за аквариуми. Има тръбички, тройници, щуцери и т.н. или болнични системи за преливане.

                              Спиро става супер. Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Подобренитята по Самурая ми!

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                Виж по магазините за аквариуми. Има тръбички, тройници, щуцери и т.н. или болнични системи за преливане.

                                Спиро става супер. Поздрави!
                                Благодаря колега за съвета ще проверя.
                                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                                тел.088четири 9едно9 4нула4
                                -------------------------------------------------------

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X