Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

    Най-накрая след хиляди перипети с моята лебедка тя зае своето правилно място в купето зад дяснaта седалка.Предимствата на този монтаж са неоспорими писано за него ефекта е голям така че ще кача само снимките без особенни обяснения.






    Както е видно от снимките въжето се навива перфектно което е супер защото сега не мисля как е застанал джипа и къде е въжето.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

      Много готино,и аз си мисля за нещо такова,че отпред си е тежко.Зад седалката само за купето ли я хвана?
      [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

      Коментар


      • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

        Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
        Много готино,и аз си мисля за нещо такова,че отпред си е тежко.Зад седалката само за купето ли я хвана?
        Няма да е само за купето.
        Този начин на монтаж и за мен е най-доброто решение.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

          Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
          Много готино,и аз си мисля за нещо такова,че отпред си е тежко.Зад седалката само за купето ли я хвана?
          В никакъв случеи за купето само за рамата се хваща ползвам оригиналта монтажна плоча за лебедката която е захваната за рамата,наложи се да изрежа отвор в пода с размер малко по голям от този на плочата за да няма досег с купето след което малко силикон и боди и всичко е ок в момента.Относно самия монтаж на плочата не бързам да пиша защото имам някои работи които ще преработвам но следващия уикенд ще има сериозен тест за да се види дали всичко е както трябва наистина и тогава ще пиша по подробно.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

            Леле Мите горд съм че те познавам братко.Луд фен си ти,ако почета още малко от твойте публикаций и ще си купя и джип.Евала за мерако.
            [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

            Коментар


            • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              В никакъв случеи за купето само за рамата се хваща ползвам оригиналта монтажна плоча за лебедката която е захваната за рамата,наложи се да изрежа отвор в пода с размер малко по голям от този на плочата за да няма досег с купето след което малко силикон и боди и всичко е ок в момента.Относно самия монтаж на плочата не бързам да пиша защото имам някои работи които ще преработвам но следващия уикенд ще има сериозен тест за да се види дали всичко е както трябва наистина и тогава ще пиша по подробно.
              Ще чакам след тестовете да споделиш,ако ли не надявам се на края на месеца да го видя на живо.На сбирката ако видиш нЕкой да ти лЕга под джипа да знайш,че съм аз
              [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

              Коментар


              • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
                Ще чакам след тестовете да споделиш,ако ли не надявам се на края на месеца да го видя на живо.На сбирката ако видиш нЕкой да ти лЕга под джипа да знайш,че съм аз
                Залягаи колкото и където искаш това е целта на сбирката.
                Първоначално публикуван от goranov Преглед на мнение
                Леле Мите горд съм че те познавам братко.Луд фен си ти,ако почета още малко от твойте публикаций и ще си купя и джип.Евала за мерако.
                Ванка знае че като се решиш за 4х4 грижи нямаш и аз и Мишо сме готови да помагаме стига да се решиш.
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                  Много добре направено. Нещо взех да се замислям.

                  Коментар


                  • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    Залягаи колкото и където искаш това е целта на сбирката.

                    Ванка знае че като се решиш за 4х4 грижи нямаш и аз и Мишо сме готови да помагаме стига да се решиш.
                    Абе аз съм се решил,само трябва да продам малката кола че ще ми станат 100 каруци за потдръжка.То и сега ми дотяга та камо ли и джип.Но дам ли мишлето влизам в отбора на Сузуки на 100%!!!На сбирката на 27-ми съм на линия,живот и здраве(без джип де,да не ме разберете погрешно).
                    [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

                    Коментар


                    • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                      Сбирките и съборите на форума винаги са ме обогатявали с идеи и желание за подобрения по колата,както и с отваряне на голяма дупка в бюджета ми и километража които правя със Спиро.До сега винаги все март месец нещо се случва със бедния Спиро,тази година раздатката ме предаде в най-важния момент добре че има добри хора та помагат.Обикновенно тези случки ме подтикват да претворя идеите които с маи в главата в значителни подобрения по Спиро или поне аз така си мисля.Е разбира се след като и тази година дежурната мартенска беда не ми се размина реших че пак е време за творчество.Като начало нещо в окачването не ми харесваше и то беше че задницата има значите;но по малък ход от предницата също така местенето на предните люлки от зад въпреки положителните си ефекти имаше и един отрицателен лош ъгъл на карето на кардана от към раздатъчната кутия това неми харесваше и реших да пробвам поредния тип окачване в случея по дълги ресори с двойни люлки отпред и от зад,знам че има много противници на двойната люлка но аз съм решен да пробвам още повече задните ще са заключваеми така че при движение по асфалт не би трябвало да имам осезателни проблеми то не че се и движа с невероятна скорост.След като успях да понаглася предницата се получи преместване на предния мост напред което ми хареса не само визуално ами и от гледна точка на това че Самурая е кола с пределно късо междуосие което при офоруд експлоатация си казва отрицателната дума на моменти,така че без много мислене реших че може още да поудължим междуосието местейки и задния мост малко назад което не беше особенна трудност честно казано и сега Спиро е с 11см. по голямо междуосие от оригинален Самурай.Все още сме на етап проби и колата не е подвижна но се надявам до края на юни да е готов за бои ето и една снимка от пробното пускане на гуми с новото междуосие.
                      Прикачени файлове
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • От: До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                        Макар и да е най-удобното време за работа по колата лятото нямах почти никакво време за да обърна внимание на Спиро и така той си отстоя маса време без да пипам нищо по него,за сметка на това явно ми е писано да работа в дъжд и сняг та с пукването на есента и освобождаване на малко време от моя страна започнахме с работата по купето на джипчето.Тъй като междуосието е променено гумите стоя някак си неправилно в калниците за това с дизаинера ми взехме решение за промяна и мигом калниците бяха запознати с чичко флекс и батко телоподаващо,успяхме да постигнем задоволителен резултата.Следващото нещо което не харесахме беше предната решетка която е рязана заради лебедка и вобще си беше изтрадала сътворихме една от рифел тя все още не е довършена.След поредната смяна на позицията на лебедката се наложи да променя и предната броня.И накрая грозния миши цвят не ни хареса което предопредели съдбата на Спиро той вече е черен мат много му отива.За съжалението шоуто не е свършило чакат се детаили от САЩ и се почва сложната операция по преминаване на пружинно окачване.




                        ю
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • От: До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                          Евалата , винаги съм Ти се кефел на работата по джипа ! Респект !!!!!!
                          Лудак

                          Коментар


                          • От: До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                            Супер Спиро, спроред мен трябва да бъде прекръстен за Злобен Спиро.
                            Чакаме подробен отчет с окачването.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                              Брабо мите получила се е една хубава и краси машина.Надявам се и съм сигорен че върви достатачно.
                              Имам само един въпрос на голям наклон и товар на лебедката при този тунел как разпределят навиването и?Може аз да не догледах добре снимката но всяка такава лебедка има тези проблеми.Особенно при каране в дълбока и тинеста кал.
                              Иначе колата е перфектна оваций.Обратно на това което бях обещал стига да стане до март месец дай боже ще дойда да се повозим на среща стига да има за да пробваме техниката!Много ми хареса идеята за свалянето на горната част на купето защо не я запази?
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар


                              • От: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                                Почти готови сме с новата визи от пред ето какво събрахме в днешния хубав ден.
                                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                                тел.088четири 9едно9 4нула4
                                -------------------------------------------------------

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X