Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГВ пружини от мерцедес 124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГВ пружини от мерцедес 124

    Здравейте колеги,
    Имам лифтната ГВ дълга база, на която преди врече счупих задна пружина. По теми от форума разбрах, че пасват предни пружини от мерцедес 124.
    И речено - сторено, в събота взех пружини, махнах подложките и сложих мерцедесовите. Возията много ми допадна, стегната, но не прекалено твърда и в същото време поема меко и стабилно неравности и дупки извън пътя. Обаче прекалено много се навири задницата
    Питането ми е , дали някой е подрязвал такива пружини и има ли проблем след това.
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

  • #2
    От: ГВ пружини от мерцедес 124

    Аз съм рязал такива пружини,преди време имах една 124ка и явно е имала някакъв проблем защото от едната страна беше с около 2 сантиметра по висока от другата.След като надникнах се оказа че по високата пружина е с друга маркировка от по ниската.Взех флекса извадих я и я резнах с една витка по надоло,направо заспа.Карах я така 3 години без проблем.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      От: ГВ пружини от мерцедес 124

      И аз съм с рязани пружини от e39. Нямам проблеми.

      Коментар


      • #4
        От: ГВ пружини от мерцедес 124

        Ами май ша ги резна, щот ми стои грозно, задницата е 5-6 см. по висока, пак ще го видим после.
        Благодаря колеги.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #5
          От: ГВ пружини от мерцедес 124

          жалко за пружините . ами повдигни и предницата . добре де колко см. беше и колко стана ? при мен отпред беше 855 мм, отзад 895 мм (до веждата)и то с гуми 235/60/16. преди време добавих малко и отпред . сега предницата не виси. между другото имам едни пружини от вартбург. аз съм със такива отзад вече на втора витара . пусни размери на тези от 124-та като височина преди да ги резнеш. говорим високо /ниско, а никакви размери. мненията са много противоречиви за пружините отзад . може да направим бартер .
          899180483

          Коментар


          • #6
            От: ГВ пружини от мерцедес 124

            В момента предницата е 850mm до веждата, с подложки и гуми 225/75/16, а задницата в момента е 920mm пак до веждата. Ако тръгна да повдигам още предницата ъгъла на каретата ще стане много голям. Иначе размера пружините от 124-ката го мерих преди да ги сложа - 425mm. оригиналната пружина беше 335mm + 60mm подложка , като височината на задницата беше 855mm. След бакалска сметка задницата трябваше да стане около 880-890mm което щеше да е перфектно, да - ама не. Явно тез пружини са по твърдички и задницата се навири.
            Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
            Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

            Коментар


            • #7
              От: ГВ пружини от мерцедес 124

              да. наистина не става .голяма е разликата . причината вероятно е ,че от 124та са по твърди. при мен от вартбурга с преходния фланец бяха около 435 мм.
              но те са по меки . някой не ги харесва ,че при по голям товар много лягали и дори опирали . аз може би рядко и то на лова качвам 4 човека по горски пътища. нямам проблеми .
              ами почвай да режеш по малко и да пробваш. като знам колко пъти разглобявах/сглобявах докато оптимизирам височините. 3-4 колеги ползваха чертежите и им се получи добре .
              успех.
              помниш ли колко мм са подложките под предните пружини . щото ,малко ми се види с тези гуми. може би е от по тежкия мотор .
              899180483

              Коментар


              • #8
                От: ГВ пружини от мерцедес 124

                Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                ...........
                помниш ли колко мм са подложките под предните пружини . щото ,малко ми се види с тези гуми. може би е от по тежкия мотор .
                По спомен около 40mm и са над пружините , които е възможно и да са малко уморени , защото се е случвало на по-големи ями из гората да ударят тампоните, ама пък гумите си влизат без да опират във веждите. Като това е макс размер без да се режат подкалници, даже лявата много леко лъска ламаринката при пълен ляв, ама за сега нямам намерение да предприемам мерки.
                Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                Коментар


                • #9
                  От: ГВ пружини от мерцедес 124

                  аз мисля , че отпред носи по вече . аз например започнах с подложка на предната пружина с L46 mm . стоеше перфектно , ама пусти страх за каретата ,намалих на L=37 mm . отначало изглеждаше добре , но след по малко от месец (дори по малко след последната намеса го забелязах) предницата висна. е не много . тази пролет се наложи смяна на предни амове и добавих на подложките още 6 мм. за проба от стара изпечна транспортна лента ,т.е. стана L=43 mm , като махна 1-1,5 мм от деформацията след 3000 км все още е много добре . не съм смъквал предния диф със нови планки. според мен това оптималната дебелина на подложката .
                  моят съвет е да повдигнеш отпред и да си вземеш планки от краси (травлинг) все пак сте от един град. не бързай да режеш задните пружини.
                  жалко ,че не мога да ти пусна актуални снимки от моята защото е в бокса и двигателя е на вън за ревизия и обновяване.
                  успех
                  899180483

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГВ пружини от мерцедес 124

                    Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                    .............
                    моят съвет е да повдигнеш отпред и да си вземеш планки от краси (травлинг) все пак сте от един град. не бързай да режеш задните пружини.
                    ......................
                    успех
                    Точно тази мисъл разглеждах тази седмица, мерих, прайх, струвах. В крайна сметка, поръчах на Краси лапи за да смъкна предния диф и ще подложа още 10mm, въпреки това ще режа, защото тази седмица, като покарах забелязах някои негативни страни в поведението на пътя. Като минавам през неравност която не е равномерно разпределена на двете задни колела се чувства осезаема нестабилност и второ - удължението на планката за захващане на задната стаб щанга не може да поеме тази височина и задния мост е 10mm изместен в дясно. така, че мисля да се ориентирам към височина : отпред 860-870mm, отзад 880-890 mm до веждата, което е приблизително 40mm скъсяване на пружините.
                    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГВ пружини от мерцедес 124

                      днес докато си работех по двигателя ,ми дойде на ум за твоят проблем и ударих една рулетка , макар ,че отпред ги няма едни 30-40кг и какво измерих: отпред до веждата 850 мм .???? не можах да повярвам нямаше ги 25-30 мм .отзад също 30 мм. явно това е реалността ,умората на пружините не прощава . така , че имай едно на ум като режеш отзад и като вдигаш отпред . знаех , че имам умора , но очаквах двойно по малко.
                      успех и поздрави.
                      899180483

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГВ пружини от мерцедес 124

                        Да вметна че при мен за една година клекна с около 2см заради лебедката(9500лб). Говоря за стария модел витара.
                        ARO 243 D
                        TATA SAFARI 4x4
                        VITARA ДБ 16v
                        Всичкото с лебедки 😂

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГВ пружини от мерцедес 124

                          Да споделя резултата : след подрязването на задните пружини височина отпред до веждите - 845mm, отзад 880mm. Визията отсртани вече е определено по-добра , не кат на тунингован Москвич , Возията е доста приятна, нито дървено- друсаща, нито като лодка. Стабилността в завой и по черно е много добра, няма полюшване или опасно клатене. Иначе казано, доволен съм от резултата. И въпреки всичко, у мен остава едно съмнение, че джамбаза ме излъга и това не са пружини от 2-ка мотор, а са от някой по-голям дизелак, ама майната му, важното е ,че крайният резултат е добър.
                          Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                          Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГВ пружини от мерцедес 124

                            не е ли голяма разликата? май можеш да повдигнеш с подложка +10 мм отпред. т.е. би следвало да стане 865-870 като обща височина до калника
                            като я погледаш малко и като покараш ще решиш.
                            честито.
                            май и аз ще потърся за проба такива .
                            899180483

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X