Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

    Аз разкарах перката с виско-муфа и сложих електрическа с датчик + копче за принудително включване. Сега определено ми държи по-височки температури, а и загрява по-бързо! Стария виско съединител беше леко поспекъл и държеше сравнително високи обороти на перката - до толкова, че в задръстване колата не можеше да загрее...

    Коментар


    • #32
      До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

      Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
      Аз разкарах перката с виско-муфа и сложих електрическа с датчик + копче за принудително включване. Сега определено ми държи по-височки температури, а и загрява по-бързо! Стария виско съединител беше леко поспекъл и държеше сравнително високи обороти на перката - до толкова, че в задръстване колата не можеше да загрее...
      Качи малко снимки да видим как си го направил, дай инфо за перката ?
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #33
        До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

        Че какъв е проблем? Купуваш вентилатор, жици и ключа, и всеки жичкаджия ще ти го направи за 2-3 часа.......
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #34
          До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Че какъв е проблем? Купуваш вентилатор, жици и ключа, и всеки жичкаджия ще ти го направи за 2-3 часа.......
          Вентилатора искам да видя
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #35
            До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

            Аха, разбирам идеята ти......Да ползваш готово решение, нали. Лошо няма, наистина.... Обаче, понеже говорим за някакви "гаражни" доводки, метода е елементарен, поне за мен...... Мериш от вътрешна страна размери на радиатора, и тръгваш по автоморги, примерно, като търсиш ел.вентилатор с дифузор, пак от вътрешна страна, къв ДВГ-то, който по размер същия/пълно щастие/, или леко +/-, спрямо твоя. И вся любовь. Успех.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #36
              До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Вентилатора искам да видя
              Бе от снимките нищо няма да се види, пък и при майстор го правих Перката до колкото разбрах е взета от Опел Омега или Астра. Има реленце, коете управлява самата перка. То от своя страна се управлява от термодатчик 87-82 градуса, който се намира заварен за пробка на тръбата излизаща от радиатора. Към релето има също така свързано ключе вътре на таблото - за принудително охлаждане + едно LED-че, което свети тогава, когато и перката работи. Доста добре охлажда.

              Коментар


              • #37
                До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                Бе от снимките нищо няма да се види, пък и при майстор го правих Перката до колкото разбрах е взета от Опел Омега или Астра. Има реленце, коете управлява самата перка. То от своя страна се управлява от термодатчик 87-82 градуса, който се намира заварен за пробка на тръбата излизаща от радиатора. Към релето има също така свързано ключе вътре на таблото - за принудително охлаждане + едно LED-че, което свети тогава, когато и перката работи. Доста добре охлажда.

                На мен системата ми е ясна Искам само да ползвам информацията за перката
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #38
                  До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                  Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                  Аз разкарах перката с виско-муфа и сложих електрическа с датчик + копче за принудително включване. Сега определено ми държи по-височки температури, а и загрява по-бързо! Стария виско съединител беше леко поспекъл и държеше сравнително високи обороти на перката - до толкова, че в задръстване колата не можеше да загрее...
                  Аз също съм убеден че спеклата вискомуфа е основната причина за по-ниската температура на мотора - особено през зимата. Мислех да я разглобя и евентуално да я почистя, ако е възможно, но болтовете които държат капака са мацнати с червена боя - предполагам означава "не пипай" и не посмях да ги отвия. Въпроса ми е ти разглоби ли я тази муфа след като си се отказал от нея и ако не си, би ли пробвал в името на науката, за да разбереме ние останалите какво толкова има вътре, та са боядисали така заплашително? Мисля че вискомуфата (може би вискомуфТа?) е по-добрия вариант за регулиране на температурата на мотора - поне е по-плавен и равномерен, така че ако може да се пораздвижи "спеченото" го предпочитам този вариант пред монтирането на ел.мотор.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #39
                    До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Мисля че вискомуфата (може би вискомуфТа?) е по-добрия вариант за регулиране на температурата на мотора - поне е по-плавен и равномерен, така че ако може да се пораздвижи "спеченото" го предпочитам този вариант пред монтирането на ел.мотор.
                    Със сигурност е по-добрият вариант, макар че и аз я изхвърлих ВискомуфТа е руският вариант на думата, а ако потърсиш с "вискомуфа" във форума ще намериш много изписано. Най-общо - не става за ремонт, силиконовият гел вътре нито можеш да го източиш докрай, нито можеш да дозираш нов, а изобщо дали може да се намери такъв - не знам.
                    Аз я разглобих, винаги трябва да знам какво свири в гайдата...

                    Коментар


                    • #40
                      До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Със сигурност е по-добрият вариант, макар че и аз я изхвърлих ВискомуфТа е руският вариант на думата, а ако потърсиш с "вискомуфа" във форума ще намериш много изписано. Най-общо - не става за ремонт, силиконовият гел вътре нито можеш да го източиш докрай, нито можеш да дозираш нов, а изобщо дали може да се намери такъв - не знам.
                      Аз я разглобих, винаги трябва да знам какво свири в гайдата...
                      Мерси за съвета, Колега - наистина има много писано по темата. Гледам че всичко се върти около този гел и неговото стареене или изтичане. Аз се чудя няма ли вариант нещо да задържа клапана управляван от пластината? Дали се прецаква нещо ако го отворя за преглед (око да види...) че тия числа за нова муфа хич не ми харесват! При мен перката е почти еднакво втвърдена и на студен и на топъл мотор - не се върти по инерция, та реве малко като Джуган, поне в началото.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #41
                        До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                        Абсолютно идентичен проблем с моята Витара 1.6 моноинжекция. Смених термостата - никаква промяна. Смених температурния датчик, който подава инфо към таблото - без промяна, показва доста под средата на скалата, радиатора е хладък, защото го охлажда перката, като смених и виското същата работа. не знам празния ход от кой датчик се регулира, защото като загрее и я изгася и след 10 мин я запаля работи на смукач 2 -3 мин. преди да паднат оборотите. Кажете добър сервиз в София за диагностика!

                        Коментар


                        • #42
                          До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          При мен перката е почти еднакво втвърдена и на студен и на топъл мотор - не се върти по инерция, та реве малко като Джуган, поне в началото.
                          Тъй като принципът на действие на вискомуфата се основава едновременно на две физически явления - центробежната сила при въртене и действието на биметална пластина при температура, тя (муфата) работи само в движение. При спрял двигател не можеш да я провериш поради липса на центробежната сила. Топъл, студен - все едно, гелът се събира долу и увлича еднакво перката. Важно - ако пък не увлича в това положение и си се върти свободно - значи гелът е изтекъл и... нова муфа.
                          Нормално при пуск на двигателя имаме шумно развъртане на перката, докато гелът се разпредели равномерно по съединителя вътре, след това вентилаторът засмуква въздух през радиатора и температурата на този въздух обдухва биметалния клапан. В зависимост от температурата:
                          а/ горещ - клапанът затваря, гелът остава да действа върху съединителя и върти перката
                          б/ студен - клапанът отваря, гелът вследствие налягането от центробежната сила изтича през каналче в камера, откъдето може да се върне при съединителя само при спадане на оборотите.
                          Възможните неизправности, освен изтичането, за което споменах са:
                          а/ Задиране, блокиране, задържане в лагера
                          б/ повреда в задвижването на клапана (моят случай)
                          в/ други макар че не се сещам

                          Коментар


                          • #43
                            До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                            б/ повреда в задвижването на клапана (моят случай)

                            Аз проверих перката както го пише в инструкцията - някъде из форума - там пише че при спрял мотор, на ръка се проверява усилието с което се върти перката и при топъл двигател трябва да се върти по-трудно отколкото при студен. Така както го обясняваш всичко изглежда логично и сигурно си прав, интересно ми е че си имал механична повреда, на която и аз разчитам, не можа ли да оправиш задвижването на клапана? Също така ще мога ли аз да отворя мойта муфа без да я съсипя и да хвърля едно око на този клапан - как мислиш?
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #44
                              До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                              Колега и аз имах същия проблем като купих моята от швейцария не загрява най много до половината между средата и нулата.Смених 2 термостата втория е от сузуки оригинален и същатата работа.Лятото при 35 градуса в балкана яко каране едвам стигна малко преди средата .Смених и датчика без резултат.Моята е дълга база.Не е проблем.

                              Коментар


                              • #45
                                До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                                Преди време имах и аз сащия поблем при сузуки суифт и самурай. Не искаха да загряват, стрелката едвам помрадваше. А за парното да не говоря пускм на топало та то си знае все студено. Сменях термостати, датчици и прочие, но не. По разпитах тук там и накрая един приятел който имал самурай със сащия проблемми каза да източа антифриза от системата и да я промия с препарат (мисля, че беше за промиване на газови котли). По начало не вярвах но пробвах. Ефекта бе поразителен.
                                загряваха си както си е нормално, а парното правеше в купето "африка".


                                След промиването излязоха утаикй с голрмина на гайка 4мм в големи количества.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X