Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчни хъбове Aisin за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчни хъбове Aisin за Самурай

    Привет. Дойде време да монтираме ръчните хъбове на Самурая и о, изненада- не стават. Свалени са от Самурай (поне за такива ми ги продадоха), обаче опират в контра гайката на главината и ще трябва фланец 3-4 мм. Предполагам, че разликата идва от това, че моя е испанска сглобка. Някакви идеи къде има готови фланци или направо да търся стругар?
    Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
    Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

  • #2
    От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

    Пробвайте ги на витара, и ако там не стават значи наистина са от самурай, от витара на самурай стават, но обратното-не. Самурайските са по плитки, има и вариант да са от дайхатцу?!

    Коментар


    • #3
      От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

      И от Самурай на Витара стават, но се подлага една "шайба" (фланеца дето ти цитираш) изрязана на лазер с форма на монтажната повърхност на хъба за да има разстояние. Дебелината обаче не е 3-4мм, а по-скоро около милиметър. Така карам от няколко години.
      Я снимай къде точно опира (гайката) и самият хъб.
      И мисля, че имам такъв фланец, но трябва да се разровя. Минаха доста годидни от тогава .

      Коментар


      • #4
        От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

        Капачките, с които беше Самурая фабрично, видимо са малко по-дълбоки и поемат гайката, а хъба не може и трябва шайба/фланец. На слабозатегнати болтове хъба си работи нормално, като се затегнат не може да изключва, тъй като гайката на главината притиска механизма на хъба. Има в нета подобни фланци, които вървят комплект с по-дълги болтове и са предвидени за Джимни, но са по-дебели и ще трябва или да слагам дългите болтове, което не ми се ще или да се престъргват на струг. Ще пробваме в събота с един човек на струг и фреза какво ще измайсторим. Но определено не стигат около 2 мм, та затова искам да ги направим 3-4 за всеки случай. Ето това намерих:https://www.jimnybits.com/jimny/driv...er-plates.html
        Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
        Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

        Коментар


        • #5
          От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

          Става и гумена гарнитура.

          Коментар


          • #6
            От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

            Значи проблема е аналогичен. Само дето при мен беше с хъбове от Самурай на Витара. Странно защо го има и в обратната посока. С аутокад можеш ли да работиш ? Чертаеш фланеца и изрязваш на лазер. Цените са съвсем приемливи (очаквам около 15-20лв за 4те фланеца с материала). Бих ти пратил моят чертеж, ама нещо не го откривам... При монтажа - леееко силикон от двата края, че да не влиза вода.

            Коментар


            • #7
              От: Ръчни хъбове Aisin за Самурай

              Измайсторихме ги: 3,5 мм от алуминий:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4684AC8B-13C5-4278-9B72-353DEDEDC10C.jpeg
Прегледи:1
Размер:1.38 МБ
ID:5788212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2FF80F51-9173-460C-96B7-01F6BB99BEF1.jpeg
Прегледи:1
Размер:1.21 МБ
ID:5788213
              Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
              Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X