Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Не знам на вас но на мен 5 вратата версия ми изглежда много добре.



    Между другото някой виждал ли е на живо 4 и 5 врати Джимни и Самурай
    За тези става дума



    Е те такова животно нема. Хората шопят здраво. Наричат ги Джимни лавърс.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #92
      От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Това вече е по-разпространено. SJ410k или SJK се води.
      Тези съм ги виждал в Гърция наравно с Голф единичка с каросерия.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #93
        От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

        Вече и тунинг

        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #94
          От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

          Отдавна не бях чел тук... Хубава тема, с много информация и разностранни мнения. Но не знам какво да мисля. Моето "Джимни" си го купих (втора ръка, ама и доста скъпо) преди 11 години и почти незабавно го вкарах в гората, и му дължа куп интересни приключения. Може би по навик - но ми изглежда по-симпатично от новото, което сигурно има куп предимства. Не знам, засега...
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #95
            От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

            Ето го вече в Миркат:

            http://suzuki.bg/cars/jimny.html

            Още е безценно. Представяне в края на годината.

            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #96
              От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

              Още един клип представящ добре новата машина:



              Изгледах го внимателно заедно с други клипове. Май се очертават някои проблеми. Артикулацията на целите мостове като че ли е ограничена спрямо старата версия.
              Прекалено често остават колела във въздуха при преминаване на препятствия. Това намалява проходимостта и обезсмисля окачването от този тип.
              Скоростните кутии са си старите - 5 степенна ръчна и 4 степенна автоматик. Това в съчетание с новата "аеродинамика"(на тухла четворка) и повишения работен обем на двигателя е
              довело до повишаване на разхода. Последните версии на старото купе бяха слезли до 5.5 литра при най-малките стокови гуми,а на това му дават от 6.8 нагоре. Това е почти разхода на първите от 1999г.
              В съчетание с малкия резервоар и гориво бензин в Гърция с него не е добре. По магистрали също. Моето със 110 км/ч на магистрала стигаше 13 на сто. А това с тази аеродинамика не знам.

              Ето и едно с лифт. Но проблема с артикулацията на мостовете го има и тук.





              Ъглите на атака на предната и задната брони са добри,просвета също. Повдигане само с максимално голями гуми ще е добра опция.

              Изглежда са 2 модела. Чисто Джимни и Джимни Сиера. Имат разлики в ъглите на атака и просвета. Последното клипче е много полезно.
              Теглото е колкото на старото - около 1080 кг.
              Последно редактирано от Валери Недялков; 21-08-18, 16:00.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #97
                От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                Направо ме гръмна с тоя разход при 110.Че то гранда гори толкова магистрално бензин при тая скорост.Чак пък толкова да му пречи и аеродинамиката и маломерният мотор.
                Ще ме откажеш да пробвам новото.Имам мерак,а и миркат са ми на два светофара по надолу.Да дойде пък ще го видим.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #98
                  От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                  За съжаление пречат. И старата скоростна кутия също. Магистралите не са им силната страна.
                  Караш с 90 и горе долу става. Да се има предвид,че моето беше 1999 година с най-стария мотор - G13B.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                    В Гърция е дошла доставката на 4.09.
                    Цената която е обявена за начална е 16 270 евро.
                    Усетили са, че е секси.

                    Коментар


                    • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                      1.5 GL VVT 102HP p.s., a/b(6), abs, p.w., p.m., r.p.l., RRCD-Mp3, c.c, ESP, TCS, a/c, bt, h.h, DRL, f/l, DSBS, h/d, seat heater,a/l 16.270 E
                      1.5 GLX VVT 102HP p.s., a/b(6), abs, p.w., h.p.m., r.p.l., c.c, ESP, TCS, aa/c, bt, h.h, DRL, f/l, DSBS, h/d, seat heater, a/l, LEDprojectors, sl7, navi, p.g, al.w., ltw 17.670 E
                      1.5 GL VVT 102HP 4AT p.s., a/b(6), abs, p.w., p.m., r.p.l., RRCD-Mp3, c.c, ESP, TCS, a/c, bt, h.h, DRL, f/l, DSBS, h/d, seatheater, a/l 18.670 E
                      1.5 GLX VVT 102HP 4AT p.s., a/b(6), abs, p.w., h.p.m., r.p.l., c.c, ESP, TCS, aa/c, bt, h.h, DRL, f/l, DSBS, h/d, seat heater, a/l,LED projectors, sl7, navi, p.g, al.w., ltw 20.170 E

                      Коментар


                      • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                        https://fakti.bg/avto/330354-novoto-...e-na-euro-ncap

                        Коментар


                        • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                          Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
                          Това е коментар от статията който ми хареса и затова го цитирам :

                          " За всеки влак си има пътници, приятелю. Точно дизайнът на колата е едно от нещата, което ме грабва в новото поколение. Дизайнът е решителен и недвусмислен - това е кола, която ще бъде и трябва да бъде удряна от клони в гората. Малко козле, което ще го връткаш върху камънак и канафки и няма да се "окантари" на първата бабуна, щото ще го вкараш в "ситуацията" без жал и с мръсна газ. Това не е кола ала нисан джука, с която ще впечатляваш кифли, нито камион от 2.5 тона уона би адвенчър. Колата е с "достатъчни" габарити и с приличен разход за дневен комют от вилата в планината до работното ти място. Не е кола с която ще ходите на море със семейството. "
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                            Някой имали информация, дали се появиха вече ценови листи и дати за доставка?
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                              В сайта на Сузуки за България все още няма никакво инфо.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                                Изцяло е произведено в Япония, затова и доставките се бавят.

                                Ако Миркат пуснат по-високи цени от съседите, ще са най-смотаните.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X