Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

    Ясно, ще се придържам към оригиналния размер. Имам някаква отстъпка в Диана, но ако там няма Ат2 ще ви помоля за съдействие.
    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

    Коментар


    • #17
      От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

      Моите са 225/ 70/ 16 и не опират никъде, без лифт е г. витарата. А HANKOOK AT съм ги карал на всякакъв терен кал,пясък, лед едиствено на мокра трева са малко пикливи като се напълнят с кал. На гудрич ат цената му е доста висока, незнам защо, на кал и сняг не са нещо особено, и какво ат е тогава.
      Пък и на ВИТАРА и стоят добре тия гуми
      Последно редактирано от Plamen0401; 25-08-16, 17:29.
      СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
      ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

      Коментар


      • #18
        От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

        Е аз на изложба няма да ходя, пък и с този размер избора ми пада на половина.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • #19
          От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

          Можеш да промениш размера, но не каза на какви дажнти ще ги слагаш, ако е на металните от ДБ нямаш голям избор, трябва да се съобразиш с широчината на джантата.

          Коментар


          • #20
            От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

            Колата идва с лети джанти оригиналните, смятам да купя още един комплект за зимни гуми пак оригиналния размер.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #21
              От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

              Аз карам целогодишно грабера на джипа, на 3-4 година ги сменям. Нямал съм проблеми, нито зиме, нито лете, нито на плажа, нито в гората. Ако ще караш с различни по сезонност гуми, вземи си още едни джанти, избиват се за 4 години.

              Коментар


              • #22
                От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                Аз карам с контитентал кросконтакт А/Т и съм много доволен.

                Коментар


                • #23
                  От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                  А от към шум при движение по-сух асфалт как се представят, не само континентала а и другите гуми които се коментират в темата?
                  SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                    Koлеги още един въпрос от коневръза
                    Моите гуми са 235/60/16 някакво зимно Кумхо, стандартен размер за модела. На пролет ще трябва да се сменят и въпроса ми е с кой размер гуми може да се замести стандартния, за да се спечели някой сантиметър към височината на купето, без разбира се гумите да опират при пълен ляв/десен на волана?
                    Колата е в заводски вид, и без интервенции по-окачването.
                    Примерно нещо от рода на 215/75/16?
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                      Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                      Koлеги още един въпрос от коневръза
                      Моите гуми са 235/60/16 някакво зимно Кумхо, стандартен размер за модела. На пролет ще трябва да се сменят и въпроса ми е с кой размер гуми може да се замести стандартния, за да се спечели някой сантиметър към височината на купето, без разбира се гумите да опират при пълен ляв/десен на волана?
                      Колата е в заводски вид, и без интервенции по-окачването.
                      Примерно нещо от рода на 215/75/16?
                      Моите са 225/ 70/ 16
                      СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                      ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                        Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
                        Ако ще е АТ си вземи HAKOOK DINAPRO AT'M, доста над грабера са.
                        Тук подкрепям с двете си ръце! Второ лято ги карам АДСКИ съм доволен както НА така и ИЗВЪН пътя! Сняг, киша, лед, кал.... Няма проблем!
                        ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

                        с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                          Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
                          Моите са 225/ 70/ 16
                          По-първия калкулатор който намерих ги дават с 3,3см. по-големи, ако не опират никаде това напълно ме устройва, за сега съм се спрял на Ханкук Динапро, благодаря и на колегата Boko91 за инфото което ми даде
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                            Зимата на 2012, големият сняг, Русе след бедствието и Зареза, отивам на кафе с братовчеда и двама мои приятели. По улиците се движат само 4х4 и тук таме се пързалят ентусиасти с коли. Спирам в дясно в полуразораният сняг назад, преспи по метър и кусур. Пием кафе, тръгваме си, лашкам аз леко да мина кишавият и тук таме отъпкан сняг, да премина прага от 25 см и съм в коловозите, да ама не. Още иедин напън, буксувам, оп оп, смях в колата, айде бе нали си 4х4 с нови гуми, хаха. Газ и излязох, мълчание-момчета аз съм само на задно, вижте лоста, не съм го мърдал. И това с грабера, евтина гума, страхотно качество.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                              Грабера също е опция, както обясних на колегата Boko колата се кара като ежедневна такава, често се налага и жена ми да я кара и да вози детето, за това ми е най много притеснено как ще се държат на сняг и при зимни условия. Едната опция е да му купя чисто зимни гуми, и после някакви АТ. Или да заложа само на АТ гума, която да караме целогодишно. Като тази АТ гума трябва да се държи прилично и на асфалт сух/мокър както и да е прилично тиха. Ценово и двете са ОК, въпроса е коя е по-добрата гума, поне в зимни условия?
                              Отделно си ходим по-разни разходки с колата по-разни каменисти пътеки, и други черни пътища и все ми се струва че едни обикновенни гуми няма да изкарат дълго, в момента съм с някакво зимно Кумхо, с него купих колата и след няколко разходки вече го виждам как са започнали да се късат парчета от грайферите.
                              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                                Аз си имам и баланс машина и всичко, обаче как не ми се правят гуми два пъти годишно идея си нямаш, а и така съм свикнал, пада снега врът-врът и съм с другите джапанки, а и все пак няма да ме свали толкова да си взема изцяло зимни гуми, понякога ми се налага да ходя посред зима по Плевенско и Тръстеник, а там на моменти наистина е сташнО.
                                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X