Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за теч на бензин от Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за теч на бензин от Витара

    Здравейте колеги,
    Днес вечерта усетих миризма на бензин и като вдигнах капака видях че капе от тази "джаджа" която съм снимал. Честно казано не мога да видя дали капе от дифтунгите , дали е пробито, а и незнам това каква роля играе. Витарата беше на беше на баща ми, и незнам нищо по нея. 98 година е 1.6 16V.
    Та въпросът ми е какво е това, дали може да тече от дифтунгите . Кара се по принцип на газ , но дори и на газ оттам пак тече. Явно помпата не спира когато е на газ.
    Поздрави
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Помощ за теч на бензин от Витара

    Пробвай да го стегнеш, може и да спре,ако е сваляно нещо преди това. Това е клапан преди бензиновата рейка. Там е и ЕГР-а и не е добре да има теч. Опасно е.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за теч на бензин от Витара

      Благодаря за светкавичният отговор , ще пробвам да го стегна , ако не да сменя дифтунгата.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за теч на бензин от Витара

        Пробвах да го стегна но продължава да тече. Свалих го и ще взема нови дифтунги. Само незнам дали да взема обикновени или от тези които са като тръбичка , кръгъл профил.
        Имам и още един въпрос, това винче което е челно на клапана, е шмало нещо като О-пръстен. Ще го сменя и него

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за теч на бензин от Витара

          Ето и снимки на клапана и на винтчето отпредНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20151215_182932.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5695042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151215_182922.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5695043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151215_182940.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5695044

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за теч на бензин от Витара

            Първоначално публикуван от toma_tomov Преглед на мнение
            Пробвах да го стегна но продължава да тече. Свалих го и ще взема нови дифтунги. Само незнам дали да взема обикновени или от тези които са като тръбичка , кръгъл профил.
            Имам и още един въпрос, това винче което е челно на клапана, е шмало нещо като О-пръстен. Ще го сменя и него
            какво се случва с проблема?
            на сушата и град помага

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за теч на бензин от Витара

              Взех от един колега от форума втора употреба клапан (изпрати ми го без винтчето отпред , но сложих моето) , смених дифтунгите , и О-пръстенче сложих на винтчето , и сега е перфектно.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X