Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум от студена Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум от студена Витара

    Здравейте! Имам Витара дълга база 94 година. От няколко дни се появи едно виене, когато колата е студена. Водих машинката на "доктор" и ми казаха, че е от ремък. Сменихме всички ремъци, но шума остана. Според "доктора", проблема е от маслената помпа, но смяната и била много сложна и бля, бля... Възможно ли е според вас да вие като на ремък и след като загрее - шума изчезва.
    P.S.
    Сменен е и датчика за маслото и е проверено, че налягането на маслото не намалява.

  • #2
    От: Шум от студена Витара

    И защо не свалихте ремъка на хидравликата и динамото да запалите без тях да се види дали е от динамо/ хидравлична помпа ?

    Коментар


    • #3
      От: Шум от студена Витара

      Проверено е, но не е от тях. Пък и динамото и хидравликата ще вият и на загрят двигател, нали така?

      Коментар


      • #4
        От: Шум от студена Витара

        Моята хидравлична помпа на Витарата само сутрин се обажда засега, след 1 минута работа е на мушичка. Проверихте ли ремъка да не опира в капака примерно. Или ролак на ангренажа да е за смяна ?

        Коментар


        • #5
          От: Шум от студена Витара

          Сменен е агренажен ремък и ролка.

          Коментар


          • #6
            От: Шум от студена Витара

            Като го откриете какво е моля сподели тук за да видим останалите Витароводи, какво може да ни сполети

            Коментар


            • #7
              От: Шум от студена Витара

              Здравейте,

              при мен също на студен двигател при външни температури над 6/7 градуса се чува едно тракане около 15/20 секунди, ако е по студено примерно около нула продължава към 30/40 секунди.

              С ангренажни вериги съм и водих неотдавна колата на общ преглед, който беше преминат успешно. Явно трябва и на студено да я прегледат.

              Vitara XL-7 2.7 2005 АТ
              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

              Коментар


              • #8
                От: Шум от студена Витара

                Не знам как е при витарата,но аз съм имал кола с ангренажни вериги,и при студено време,претраква масления обтегач,който обтяга веригите.Задейства се от налягането на маслото.Може и при витарата да е така.Само предположение.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: Шум от студена Витара

                  Първоначално публикуван от vitara69 Преглед на мнение
                  Проверено е, но не е от тях. Пък и динамото и хидравликата ще вият и на загрят двигател, нали така?
                  Лагери на динамото, задължително смъквате ремъка, не е гаранция че ще вият и ори загрял. Ролката на ремъка каква марка, аз слагам само INA.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум от студена Витара

                    Засега се насочваме към хидравлика, тъй като шума се променя при въртене на волана. Утре ще я водя на поредния майстор и ще пиша след това.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум от студена Витара

                      Нали беше палена без ремък на хидравликата и динамото......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум от студена Витара

                        Задължително при завъртане на волана се променя шума на мотора, дори и с рейка е така. Не е помпа. Ако беше, щяхте да имате проблем с завиването, заради недостатъчно налягане. Пишете от къде сте да я погледне някой колега, който знае какво прави или в София Иван Попов. Успех.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум от студена Витара

                          От Благоевград съм. И последния майстор не успя да я оправи. За сега съм безсилен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шум от студена Витара

                            Само в движение ли се случва или го има и при работа на място?
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шум от студена Витара

                              София не е далеч, Иван Попов също, после ще се забавляваме с тъпотиите, дето са ги наредили майсторите, но за това вие ще пишете. Няма смисъл от повече гимнастика, докато времето е хубаво и не сме се запили покрай празниците. Успех.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X