Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

    Здравейте , колеги!
    Самурая имаше проблеми с ниските обороти. Държеше 1500-2000 об/мин. на празен ход. Играх си да ги оправя , но като резултат получих нещо странно за мен. Като запаля не може да държи ниски, трябва да му помагам с педала за газ. Ако включа вентилатора на парното или фаровете държи пак 1500-2000 об./мин.
    Моля, ако някой знае как се регулира въпросният карбуратор да напише няколко реда, ще съм му признателен.
    Лек ден!

  • #2
    От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

    Имах подобен проблем, реших го като ударих карбуратора от земята и си направих една преходна плочка, и сложих карбуратор от Самара. После смених и двигателя, но това е отделна тема.
    До колкото съм наясно самурайския карбуратор е един от най-сложните и се поправя доста трудно, но това може да не важи за някои майстори

    Коментар


    • #3
      От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

      И аз имам подобен проблем, когато си иска държи високи обороти, или ниски след като е загрял, съмнявах се че е от пружинката, която е закачена за карбуратора да връща жилото на газта и я скъсих малко, но уви продължава да прави същото и съм на път и аз да сменя карбуратора с ладов, но не знам как да направя тази преходна плочка, ако някой колега има излишна или има чертеж нека да пише.

      Коментар


      • #4
        От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

        В тази тема има инфо. Разбира се може да ползваш търсачката

        Коментар


        • #5
          От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

          Здравейте, колеги!
          Благодаря за инфото.
          Аз също съм събрал карбуратор от Самара 1500с-почти чисто нов и имам какрб. от шкода 120л.
          Пиша Ви 'щото искам да е с оригиналния карбуратор Самурая. Поне за сега де.
          Лек ден!

          Коментар


          • #6
            От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

            По спомен, първо регулирай оборотите на свободен ход при загрял двигател от винта, който е за крайно положение на първа клапа (винта за ниски обороти). После когато колата е струдена, трябва да регулираш реглажния винт на автоматичния смукач (термоампула свързана с кръга на антифриза). При включени консуматори имаш един допълнителен вакум с мембрана, който се задейства през електромагнитен клапан. Този вакум е свързан пак с крайното положение на първа клапа и би трябало да има начин за реглаж, но не си спомням.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              По спомен, първо регулирай оборотите на свободен ход при загрял двигател от винта, който е за крайно положение на първа клапа (винта за ниски обороти). После когато колата е струдена, трябва да регулираш реглажния винт на автоматичния смукач (термоампула свързана с кръга на антифриза). При включени консуматори имаш един допълнителен вакум с мембрана, който се задейства през електромагнитен клапан. Този вакум е свързан пак с крайното положение на първа клапа и би трябало да има начин за реглаж, но не си спомням.
              Здравей, Jimi! И аз знам, че има реглажи за ниски-клапата; автоматичен смукач-но къде му е самият винт за реглажа не знам; не знам и къде е винта или каквото и да е там зза реглаж при натоварване на двигатела с консуматори. Ако можеш да приложиш снимка или снимки с местата на тези реглажни винтове/устройства/ ще съм ти благодарен.
              Лека вечер.

              Коментар


              • #8
                От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

                http://bbs.zuwharrie.com/content?act...posts;start=20

                Ako това е карба, разгледай тук. Интересуват те: wax device, idle up actuators.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

                  Благодаря, Jimi!
                  Приятна вечер!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

                    Моля, моля.

                    Хайде за да е по-прегледно:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:O01.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5693669

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:O07.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5693670

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:O12.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5693671
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се регулира карбуратора на Самурай 1,3 произведен 1990г.?

                      ЕЕЕЕЕ, Благодарско , колега! Жив и здрав да си и много безаварийни километри!
                      Само да се прибера за уикенда и нямам търпение да регулирам Самурайчето!
                      Лек ден!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X