Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напукан хардтоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Напукан хардтоп

    Витарата и тая година бе закърпена да не гние с парафин. Ама загледах хардтопа - напукан е на разни места. Дребни, но не всички - на места може спокойно да се бръкне с клечка за зъби.

    Предната кора на тавана е лесна, продават се хардтопи правени тук и може да се купят отделни части (уж, не съм го проверил това). Обаче задната кора е проблемна, че на правените тук хардтопи няма нищо общо с оригиналните.

    Та подлежи ли на някакво възстановяване тоя хардтоп?

    Примерно си мисля за полиестерна смола и плат за един слой от горе, после малко боя. Ама не знам ще стане ли добра адхезия към тавана и дали няма да е крайно грозно после.

    Друг вариант е калъпи за предната и задната кора, ама работата няма да е много лесна, защото и отгоре, и от долу тая кора има някаква форма. И си нямам никаква идея това въобще подлежи ли на лесна изработка.

    Предполагам може и да се поръчат от някъде си, но си нямам идея от къде и предполагам цените ще са доста солени ...

  • #2
    От: Напукан хардтоп

    Запълних пукнатините с полеуретаново лепило (подобно на силикон). Има доста добра адхезия и предполагам ще си остане там където е сложено по-дълго от колкото ще оцелее тавана. Пък и не пуска вода. Та се надявам да съм решил проблемите.

    Коментар


    • #3
      От: Напукан хардтоп

      А защо не с авто кит? Сетне шлаифане и боядисване. По-добре ще хване, ако разшириш малко пукнатините.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Напукан хардтоп

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89307

        При желание попрочети я, може модератор да добави мненията към тази моя тема. Иначе аз използвам кит за пластмаса и шкурка, после щприц и накрая боя с лак.

        Коментар


        • #5
          От: Напукан хардтоп

          Чел съм я . Ама т'ва за кита съм го пропуснал.

          Та има ли къде в Италия да се поръчат оригинални части от тия хардтопи? Моя е от тия, дето са италиански, на Берман (май така се пише). Дето задната врата се отваря заедно със задното стъкло закачено за нея.

          И да - ако модератор премести това към дръгата тема може да е полезно на някой.

          Коментар


          • #6
            От: Напукан хардтоп

            Надали може да се поръча, ако знаеш италиански пробвай, на мен на английски не ми отговориха.
            http://www.berman.it/en/home.html

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X