Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново с Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Отново с Витара

    За амортисьорите-на Франко съм сложил и отпред и отзад такива от камиони. Вярно среден клас-от рода на Мерцедес 814, но все пак предназначени да спират люлеенето на 8 тона...
    И откъм амортизация съм доволен, няма клатене, доста добре стои в пътя, та си мисля, че дискавърските няма да са твърди, особено ако не търсиш супер возия от витарата.
    То и без това возията не е от най-силните места на витарите...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Отново с Витара

      Що бе кво и е, на мен ми харесва. Е не е като диското, ама и вървенето и шума не са като при него.
      Няма как да ги сложа, без много рязане и заваряване, а не знам дали си заслужава.

      Коментар


      • #63
        От: Отново с Витара

        Витарката от днес е с нови обувки - Дуратрак 235/75-15.
        Сега ще трябва да се задействам и да направя лифта, че опират.
        И да отстраня проблема с предницата - наляво завива повече, отколкото надясно и лявата гума опира в рамата. И не е от ограничителите, а от регулирането на накрайниците. Сега е така, че ако преместя хебела с един зъб, ще се оправи.
        А и как беше разкрачена, събрах малко сходимоста и сега върви доста по-леко.

        Коментар


        • #64
          От: Отново с Витара

          Пружини Самара, амортисьори Nissan Vanette 32.5/55.5 маслени. Отзад е добре и вози много меко.
          Следва отпред, мисля за пружини, не искам подложки на пружините. Ще трябва да сваля и дифа, каретата са с късите полуоски.

          Коментар


          • #65
            От: Отново с Витара

            Амортисьорите от Ванет се оказаха къси за тези пружини. Ще ги сменям.
            Поръчах на Травелинг подложки, професионална работа. Отпред 50мм, но дойдоха големи, сложих рязани пружини от МБ124 300ТД по препоръки от руски сайт.
            Каретата са от онези с дългите чаши и сега не мога да включа предното, ще се строшат.
            Както адаша Попов каза, при пълен завой пружините опират в спирачните апарати и при първото натискане на спирачката педала потъва. Ще мисля дали да ги сменя с оригиналните с подложки или да огранича завиването.
            Както казах, сложих по-големи гуми. Очаквано разхода се вдигна, градското с около 2л. Очаквах километража да показва грешно, напротив:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00068.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5713732

            Сега пазарувам мостове с 5,125 предавателно число(моите са с 4,875), понеже ускорението съвсем умря, на 5-а се кара трудно а и заради каретата. Вярно, че 1,8 двигателя седи и чака, но засега нямам време да се занимавам с него. А не става за ден-два.

            П.С. Тоя форум съвсем се е бъгнал, не мога да кача повече от една снимка.
            Последно редактирано от Ivan_J; 01-05-16, 07:46.

            Коментар


            • #66
              От: Отново с Витара

              Скоростомера показва вярно, но километража си лъже с по-големи гуми. При мен разликата е 5% по калкулатор и при засичане на разстояние няколко пъти дава 500м. грешка на 10км., което е 5%. Като си смятам разхода също ги отчитам тези 5%.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #67
                От: Отново с Витара

                Сложих диференциал 5,125, сега съм в -2%, вече има достатъчно мощност за по-големите гуми.
                За информация, задни амортисьори, ставащи за лифтната Витара:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-13_13-29-19_191.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5715420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-13_13-33-17_7.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5715421
                На втората снимка отляво надясно: Toyota Starlet KP6, 4runner, Nissan Vanette C22 bus, оригиналните на Витарата.

                Коментар


                • #68
                  От: Отново с Витара

                  Търся пластмасовите водачи за предните стъкла. Фирмите, които продават такива части, нямат за витара. Някакви идеи?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Отново с Витара

                    Дай някоя снимка, да видя кво съм прибрал в склада.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Отново с Витара

                      Като махна кората отново някой ден...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Отново с Витара

                        И аз търся. Търсих из нета, но се продава само целия механизъм с жилата и моторчето. Мога да снимам утре или вдругиден.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Отново с Витара

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Сложих диференциал 5,125, сега съм в -2%, вече има достатъчно мощност за по-големите гуми.
                          За информация, задни амортисьори, ставащи за лифтната Витара:
                          [ATTACH=CONFIG]867859[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]867860[/ATTACH]
                          На втората снимка отляво надясно: Toyota Starlet KP6, 4runner, Nissan Vanette C22 bus, оригиналните на Витарата.
                          Колега задните амортисьори зависят от повдигането на колата. За повечето са еднакви( пример с пружини от варбург) но зависи от кола, амортизация на пружини и т.н.
                          Пример за мен тези,който си посочил идват къси.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160705_162616.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5720595


                          П.п. Моля не считайте мнението ми за спам или нещо друго, само внасям пояснение.
                          Поздрави.
                          ARO 243 D
                          TATA SAFARI 4x4
                          VITARA ДБ 16v
                          Всичкото с лебедки 😂

                          Коментар


                          • #73
                            От: Отново с Витара

                            Повдигането на витарите е ограничено от предните карета.
                            Отзад ако щеш и два метра я вдигни, все тая.
                            Аз съм показал амортисьорите, които ми се търкалят из гаража и които съм намерил на ниски цени.
                            Най-доволен съм от нисанските, бусчето е с теглото на витарата и амортисьорите са смятани да носят на товар и на бой.
                            Вярно, че са малко къси за самаровите пружини, но с тях колата е изравнена. Отпред съм с рязани мерцедесови и подложки на амортисьорите 50мм.
                            На предната вирата бях сложил отзад амортисьори от опел, каквито се рекламират доста из този форум, но се разбиха на втория ден и возията стана ужасна.

                            Още нещо относно лифта: вече второ А-рамо трябва да сменям. Първото беше без подложка, второто е с 50мм подложка, но шарнира пак стои накриво. Идеи някакви?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Отново с Витара

                              Аз си взех ''А''рамо от Иван попов,като там е отрязан шарнира и е заварен друг шарнир,но по под друг ъгъл,който е подходящ при лифта.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Отново с Витара

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение


                                Сега пазарувам мостове с 5,125 предавателно число(моите са с 4,875), ...
                                От какво са тези мостове?
                                И понеже така и така става дума за усилване, а ти имаш опит с Витарите.
                                Има ли разлика в окачването и трансмисиите на разните модификации Витара - 8кл., 16кл., 2000 кубика редови, и дизелите?
                                Полуоските на по-мощните усилени ли са, а и в предните пружини има ли разлика заради по-тежките двигатели?
                                Също и разлики къса/дълга база? там занм за пружите, но друго?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X