Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

    Здравейте. От близо година съм с въпросната Гранд Витара. След навъртяни 7000км започнаха и проблемите.
    В момента при запалване (незнайно защо но не всеки път) през ауспуха излиза гъст бял дим правейки облак зад колата. След натоварване на двигателя светва грешка на таблото "Check Engine" и след анализиране греката показва "Fuel Injector Leak".

    Малко история на манипулациите:
    Първо се появи шум в мотора (лявата страна) което в последствие се оказа износени вериги.
    От Благоевград съм, и след като се появи шума я карах на няколко "майстора" и всеки казваше или че няма време, или че неможе, или че ако отвори този мотори "ще да умре от глад".
    Както и да е. Намерих ентусиаст, който отвори мотора и каза, че проблема с тракането е от веригите, но тъй като нямало нито оптегачи нито успокоители било нужно да се подменят всички вериги + зъбни колела. Купих ремонтен комплект, който струваше 750лв, и тъй като ми харчеше и малко масло си казах: "Така и така мотора е отверен нека да подменим и гумичките. Въпросният майстор ми каза, че щяло да ми излезе доста скъпо но аз все пак се бях навил и така купих още гумички + комплект гарнитури за главите и въздуховодите. И така за ремонта до тук за части дадох 1400 лв.
    След като въпросният майстор зглоби мотора, коата започна да пуши с гъст бял дим и стана по-зле от колкото беше преди въпросните манипулации.
    Върнах се при него и обясних за проблемите, и след оглед каза че и двете генерации били спукани, и пушека и грешката били от там. Както и да е свалихме генерациите (наистина бяха пукнати и двете на едно и също място) заварихме ги стабилно и ги монтирахме.
    Всичко добре, но колата отново си пушеше и вадеше грешка която въпросният майстор неуспя да анализира. Закарах колата на диагностика в друг сервиз и от там "CHECK ENGINE" излезна че е "Fuel Injector Leak".
    Върнах се отново при майстора и обясних за анализираната грешка, след което каза че проблема е в инжекторите, мотора се давил и от там идвал и въпсорният пушек и грешката. Оставих колата за поредния ремонт, и след като отидох да я взема нямаше абсолютно никаква разлика. Колата отново пушеше и след малко натоварване на мотора светва грешката на таблото. След като му зададох въпроса "сега какво правим" той ми заяви, че незнае какво може да е и да отида на другия ден за да откараме колата при негов колега да я погледнал той.

    След като до тук дадох на въпросния "Майстор" над 2500лв за ремонт от който смисъл явно няма реших повече да не се връщам при него.

    Моля за компетентен съвет, или ме насочете към човек разбиращ от това което прави.

    Поздрави - Иван !

  • #2
    От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

    Освне белия пушек други проблеми има ли? Неравномерна работа?

    Аз бих проверил ангренажното зацепване.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Освне белия пушек други проблеми има ли? Неравномерна работа?

      Аз бих проверил ангренажното зацепване.
      Точно веригите за ангренажа сменя тоз майстор ... има ли вариянт да не е направено както трябва ?
      Иначе освен пушека и грешката на таблото за сега не усещам !

      Коментар


      • #4
        От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

        Веригите за ангренажната система са сменени. Има ли вариант да е от там проблема ?
        Иначе за сега поне не усещам друг проблем освен пушека и грешката.

        Коментар


        • #5
          От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

          Обади се на Иван Попов 0886706147, ако можеш да я дотътриш до София. От петричкия мошеник ли я купи?
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Обади се на Иван Попов 0886706147, ако можеш да я дотътриш до София. От петричкия мошеник ли я купи?
            Точно от там я купих ...
            Ще видя да се свърза с Попов.

            Коментар


            • #7
              От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

              Не е тук мястото, моля модератор да го коригира. Лицето Ников, тел. 087872900, 0878385652, иженаречен NIKI с местонахождение село Беласица общена Петрич е вносителят на Витари, закърпени за продажба. Колите са тотални гробове, освен мен и колегата са му яли попарата още дузина. Мисля, че е редно съфорумниците да го знаят. Поздрави!
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

                А картерна вентилация гледана ли е на колата?
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #9
                  От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

                  Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                  А картерна вентилация гледана ли е на колата?
                  За мое най-голямо учудване точно там е бил проблема, но този който прави колата е трябвало първо там да погледне.
                  След доста четене и благодарение на колегата PIJO78 открих сам проблема:
                  Първоначално публикуван от PIJO78 Преглед на мнение
                  Скоро имах такъв проблем с такава витара,в капаците на клапаните има едни ламарини които са с дупчици и тези дупчици се бяха запушили и маслото което отидеше над ламарината не може да се оттече и мотора го засмукваше през маркуча за картерните газове
                  Отидох при майстора и му казах да пробваме да извадим маркучите за картерните газове, и от клапанчето излизаше масло. След като му казах да отвори и всмуквателния колектор, и двама бяхме удивени ... "какво по дяволите прави това масло тук"?
                  Разглобихме, извадихме ламаринките, измихме, монтирахме, и когато припалихме колата нямаше и капчица дим през ауспуха.
                  Грешката "CHECK ENGINE" също се отстрани. Оказа се, че клапанчето за връшане доизгаряне на газовете (незная как точно се казваше мисля че беше егер) беше спекло.
                  А само като си помисля, че всички ме съветваха да сменям бутала и сегменти .. СЛАВА БОГУ ЧЕ НЕ СТИГНАХ ДО ТАМ!!!
                  Благодаря на всички за компетентните мнения и съвети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

                    Кой номер грешка ти записваше? И какво направихте с ЕГР клапана? По спомен се намира на много завряно място - между двигателя и купето, точно над скоростната кутия?
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: GRAND VITARA (FT, GT) 2.5 V6 24V (144KC) Бял Пушек + грешка

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Кой номер грешка ти записваше? И какво направихте с ЕГР клапана? По спомен се намира на много завряно място - между двигателя и купето, точно над скоростната кутия?
                      Номера не помня, но грешата беше fuel injector leak.
                      колкото до клапанчето също незнам. Това каза майстора.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X