Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силно тресене на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Силно тресене на Витара

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    кви 600 кинта бе? То по-евтино излиза да ти направят нов по поръчка, баси.

    Ако не си покривил кардана (което както казах и по-рано е трудно, но далеч не невъзможно), ти остават следните варианти:
    -ужасно ментарливи карета (не съм попадал, което не значи, че няма).
    -предишна ебавка с направилни карета и от там някаква деформация - обикновено си личи, но ...
    -на майстора кунките му са... мда. Не го казвам с лошо, не познавам човека, просто е възможен вариант.

    Ако в и около София не намериш кой да ти смени каретата, значи просто не си търсил.
    Каретата бяха японски. Държах да са качествени, а не евтини. Кардана беше с оригиналните карета, карах го до преди да ги поразбие и нямаше вибрации. Единият кардан просто при опит за вадене (или вкарване) на карето изкриви ухото. Вторият кардан за да няма такава драма се кисна по една седмица от всеки край в някакви смеси и въпреки това като го събрахме с хубавите карета вибрираше.

    Затова търся някой дето като му закарам кардана ще му смени каретата, но ако след това има проблем като вибрация ще се хване и ще си оправи нещата. А 600лв е оригинален кардан от Миркат. Ама не мисля да ги давам тия пари, малко грешни ми се вижда. До 300 бих се прежалил, ама за тия пари няма нов кардан.

    Коментар


    • #17
      От: Силно тресене на Витара

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      А 600лв е оригинален кардан от Миркат. Ама не мисля да ги давам тия пари, малко грешни ми се вижда. До 300 бих се прежалил, ама за тия пари няма нов кардан.
      Ясно. Първоначално помислих, че толкова ти искат от моргата, сори.
      Съдейки по описанието, просто сте блъскали неправилно с чука. С голяма вероятност, да сте изръсили някоя игла при сглобяването във втория случай. Или да е влезнала напречно на остналаните. Никак не е трудно, ако не се внимава.
      Виж, нищо страшно или сложно няма в тая операция. Трябват ти стбилна подложка, да не бързаш и да мислиш. При най-малкото подозрение, че нещо не се сглобява правилно, разглобяваш, проверяваш, наместваш разместеното и пак отначало. След като наскоро си играл смяна, моята препоръка е да пробваш още веднъж, сам, без бързане. ще ти се получи.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Силно тресене на Витара

        Каретата се свалят и с помоща на здраво менгеме, ако няма преса. Рисковете от изкривяване на ушите се свеждат до минимум. Ако мислите че е стегнало, леко загряване на ухото, дори и с газова горелка, разхлабва, и работата става. Да, и две приспособления за дорници. Едното с малко по-малък диаметър от чашката, я другото тръбичка с вътрешен диаметър малко по-голям от чашката, където тя да пропадне при избутването. Не ви трябват специални умения. Просто внимание и търпение.

        Коментар


        • #19
          От: Силно тресене на Витара

          Ще търся освен 3ти кардан да пробвам. Първият беше при Соти, ако той не знае как се правят тия работи ме съмнява някой да знае. Вторият при приятелче дето съм го гледал как работи и също е наясно с нещата.

          Т'ва с нагряването обаче е идея. Ще го мъча тоя път аз на менгеме за да съм сигурен, че нищо няма да мръдне на никъде. С преса два кардана дадоха фира ...

          Коментар


          • #20
            От: Силно тресене на Витара

            Добре, щом казваш че са го правили хора дето си разбират от работата, защо се получва така? Данеби причината за тресенето да е друга?
            Зора е докато тръгне. Обикновенно се чува едно изпукване. Двете уши се нагряват едновременно, но не се прегряват. Трябва да се вземат мерки, чашките да са по-охладени. Например, допри до челото им мокро парцалче или гъба.
            И внимавай да не счупиш менгемето без майтап.
            Последно редактирано от ctef; 30-08-15, 07:51.

            Коментар


            • #21
              От: Силно тресене на Витара

              Аз проблема вече го разреших,смених карето и вибрацията изчезна.
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
              Toyota Hilux III

              Коментар


              • #22
                От: Силно тресене на Витара

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                Добре, щом казваш че са го правили хора дето си разбират от работата, защо се получва така? Данеби причината за тресенето да е друга?
                Зора е докато тръгне. Обикновенно се чува едно изпукване. Двете уши се нагряват едновременно, но не се прегряват. Трябва да се вземат мерки, чашките да са по-охладени. Например, допри до челото им мокро парцалче или гъба.
                И внимавай да не счупиш менгемето без майтап.
                В кардана е. Слагам друг кардан - всичко на 6, слагам отремонтирания - вибрации повишаващи се със скоростта (почват от 60-70км/ч). А за внимаване - ще внимавам. Има и преса къде да ползвам - ако видя зор ще я ползвам. Ама ще нагрявам за да охлаби и да излезне лесно. Само да намеря сега един горе-долу читав кардан без вибрации и ще го помъча. Тоя дето е в момента на колата няма да го рискувам, че още се държи с оригиналните карета от едно време.

                Коментар


                • #23
                  От: Силно тресене на Витара

                  Под друга причина, имам предвид опашката в раздатката. Предполагам разменяш карданите с все опашките, защото си вървят заедно. Погледни за всеки случай тоя дето тресе, какви луфтове има в раздатката и дали не са износени много шлиците му и да се клати повече от другия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Силно тресене на Витара

                    Ще погледна. Ама малко ме съмнява. Преди ремонта работеше добре (като изключим, че карето имаше луфтове). След ремонта карето няма луфтове, ама има вибрации.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Силно тресене на Витара

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Ще погледна. Ама малко ме съмнява. Преди ремонта работеше добре (като изключим, че карето имаше луфтове). След ремонта карето няма луфтове, ама има вибрации.
                      То хубаво няма луфтове, обаче ... движи ли се? Не се майтапя.
                      Наскоро го гледах тоя цирк с на баща ми Хондата. Не знам какво го бяха правили карето, обаче трябваше наистина сериозно усилие (например да се застъпи с крак!), за да помръдне нанякъде. А познай, дали не тресе...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Силно тресене на Витара

                        Разбира се че се движи . Ако имаше видим проблем щях да почна с него.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X