Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми горят крушките на таблото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо ми горят крушките на таблото?

    Здравейте.
    За около шест месеца, за втори път ми изгарят крушките на таблото. Мисля, че не е нормално!
    Неприятно е да не си виждам уредите нощем. Ако може някой да сподели, има ли възможност да се монтират друг вид крушки(диодни примерно). И има ли начин да се отвори таблото отпред, че последния път беше голяма мъка с откачане и закачане на жилото за скоростомера и други разни манипулации. Колата е Витарата от подписа ми. Благодаря.

  • #2
    От: Защо ми горят крушките на таблото?

    Всичките ли? Те как са вързани? Последователно, паралелно?

    Винаги можеш да сложиш светодиоди. Ама е малко направи-си-сам - според диода се смята един резистор и комбинацията диод+резистор замества крушката.

    Аз имам няколко изгоряли (2-3) и се каня от доста време да сваля таблото за да видя какво се случва. Ще съм благодарен ако споделиш последователността на работа при сваляне на таблото .

    Коментар


    • #3
      От: Защо ми горят крушките на таблото?

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Всичките ли? Те как са вързани? Последователно, паралелно?

      Винаги можеш да сложиш светодиоди. Ама е малко направи-си-сам - според диода се смята един резистор и комбинацията диод+резистор замества крушката.

      Аз имам няколко изгоряли (2-3) и се каня от доста време да сваля таблото за да видя какво се случва. Ще съм благодарен ако споделиш последователността на работа при сваляне на таблото .
      Те общо са три броя. Първия път изгоряха всички, но не на веднъж, може би за седмица две, не помня точно.
      Сега пак така, но за сега една свети все още...
      Не знам как точно са вързани. Имат едни пластмасови "калпачета" върху тях, които определят цвета на светлината. Мисля, че те допринасят за допълнително нагряване на крушките и от там горят!

      Коментар


      • #4
        От: Защо ми горят крушките на таблото?

        Малко развитие по темата.
        След поредното изгаряне и подмяна на крушките(издържаха само един ден), реших да сложа диодни такива.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_113324.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5684110

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_113335.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5684111

        Струват по 1,40лв броя. Тези са с 4 диода бели на цвят. Има различни цветове и с различен брой диоди.
        Сваля се горния пластмасов капак на волана(този, през който минава бутона за аварийките).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_115219.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5684112
        След това се сваля другата пластмаса(не знам как се казва), която уплътнява арм.табло и после, самото табло.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_115233.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5684113

        Преди да извадиш целия модул, трябва да разкачиш куплунгите с кабели - три на брой и жилото на километража, което е най-големия чанч.
        Като поставиш новите крушки и ако не светнат, извади ги и ги завърти обратно, защото няма указано + и –. Поне аз не видях
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_115837.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5684114

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_120009.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5684115

        После по обратния ред сглобяваш.
        Като закачиш жилото на километража, направи едно кръгче, да видиш дали работи. Иначе пак чанч...
        Това е в общи линии.

        Коментар


        • #5
          От: Защо ми горят крушките на таблото?

          А свети ли нормално след смяната с такива светодиодни ламБи таблото - че обикновено след замяната на крушки със светодиоди, осветеността не е равномерна, а има ярко осветени и много слабоосветени участъци?
          Или са сменени днес и няма данни как се вижда през нощта на тъмно?!?

          Коментар


          • #6
            От: Защо ми горят крушките на таблото?

            Днес ги смених и нямам впечатления. Не знам и колко ще издържат.
            Ще пиша дали са ОК.

            Коментар


            • #7
              От: Защо ми горят крушките на таблото?

              Няма как да стане добре със светодиодни. Особенно с такива. Има светловоди дето хващат страничната светлина на крушката и я "водят" там където е нужна. Ама за тая цел трябва да светят на всякъде равномерно, а не като тези крушки.

              Другото е, че умишлено крушките са с малка мощност, май 3.4 вата. И със зелено "чорапче" върху тях. Намираш си едни такива читави крушки и няма да имаш проблеми. Сменях 4те преди 2 месеца - за сега няма изгоряла. Таблото свети идеално - нито е тъмно, нито е ярко. Сметнали са си го хората на времето .

              Коментар


              • #8
                От: Защо ми горят крушките на таблото?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1443889437815.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5684126 по-добре сложи такива. Мисля че ще светят по добре.
                На времето ако е ималко диодни предполагам са щели да сложат диодни
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Защо ми горят крушките на таблото?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_191614.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5684127

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151003_191627.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5684128

                  Ами това се получи.
                  Мисля, че е в пъти по-добре от обикновените крушки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо ми горят крушките на таблото?

                    Ей, това ще ти изгори волана от вътрешната страна....намали го малко, че ще станеш като Стиви Уондър...

                    Добре се е получило!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо ми горят крушките на таблото?

                      Щом ти горят често крушките не е зле да премериш напрежението на зареждане ....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо ми горят крушките на таблото?

                        То ако е от презареждане няма да дават фира само те, обикновенно и габаритите заминават .
                        Най вероятно е случил на калпава серия . Аз една кутийка 5 ватови - само на преден ляв габарит ги смених (друга кола - не тази )
                        Правих едни интервенции с диодчета от запалки ,Запоявах ги на парче печатна платка със резистор разбира се . Разликата е че свети по студено , видимост има достатъчно за през ноща.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо ми горят крушките на таблото?

                          Големите ти крушки са T10. Лично ползвам ей такива:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5684920

                          Малките индикаторни са ти Т5, лично ползвам такива:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5684919


                          По-добри резултати с друго не съм постигал, а съм опитал 5-6 вида. Топло бяло, защото стават и з индикаторни. Студеното бяло зад червен или жълт индикатор изглеждат гадно. От над година всичко по интериора ми е с такива, с изключение на лампата на алтернатора и горивото - поради специфичности и двете трябва да са обикновени, и пак поради специфичности и двете живеят много дълго при мен, защото работят на понижено напрежение.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо ми горят крушките на таблото?

                            Благодаря за предложенията момчета.
                            Ще покарам известно време с тези, с които съм сега и ако ми се блещят много, ги сменям.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо ми горят крушките на таблото?

                              А, те тия ако ти се блещят, ония съвсем. За индикаторни обаче са перфектни - понеже не светят напред, а настрани, индикаторите са си с нормална яркост. А за осветлението - при мен са 5-6, покрай тях също има светловоди, и пак защото не светят напред, осветлението на таблото ми не е прекалено ярко, но за сметка на това е много по-равномерно от оригинала.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X