Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V16?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V16?

    Здравейте, колеги. Не можах да намеря отговор на следните въпроси:

    1. Кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V16?

    2. Как се различава японска от испанска витара? Освен № на двигателя, който започва с "V", има ли нещо друго, което трябва да се знае?

    Надявам се, че ще намерите време да отговорите.

    Поздрави

  • #2
    От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

    Моно 1,6 с J

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

      Аз предпочетох карбуратор, по-малко електроника - по-малко проблеми.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

        Тоя ще да е много интересен мотор. 1,6 V8.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

          Не не, по-интересен е V16. Може би човек е имал предвид W16 от Гранд Витарата.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

            Първоначално публикуван от mario6 Преглед на мнение
            Моно 1,6 с J
            туй е истината...Карбуратора даже ми се струва по-лошия вариант...
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

              Да започва с J па другото не е толкова важно. Според мене де.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

                Благодаря ви за коментарите, колеги.

                Направо ме разбихте....... Сега възникнаха повече въпроси, отколкото имах преди да задам първите

                Ок, нека да уточня за маниаците какво ще представлява 4-колесната проекто-хубавица.
                Качества - здрава.
                Произход - твърдо съм за чистокръвна японка. Никакви испанки!!!!
                Години - до 1996-та.
                Скорости - автоматика е добре дошъл, но и на механика съм доволен.
                Двери - най-добре 4, но и на 2 няма да се мръщя.
                Позиция на волана - за предпочитане ляв, но и десен става.
                Двигател - единствено и само 1,6 бензин (е, ако има газ си е "+"). Не сАкам, ни' 2000сс, ни' дизел.
                Габарити - абе, знам, че е малка и трудничко ще я управлявам, предвид ръста си, но машинката ще мандръса единствено моето тазобедрие, нЕкое вЕрно куче (или кучка). И толкоз. Жената няма да се вози в таз колица, оти она сака коНфорт.
                Цели и задачи - ще покоряваме само полета. Ще се кара и по асфалт. Няма да катерим планини, няма да превземаме ровове и сукаци. Няма да товарим камънье и дървье. Леко, кротко и лежерно, без напрежение в кръста.

                Питане, каква е разликата между "карбуратора" и другите двигатели? Как това се отразява на работата и здравината на двигателя?
                До колко имат значение тия чуждици - "J...", "JLX", "G16B", "G16BS" (ако има и други, споделяйте знания, моля ви)?
                Има ли значение, дали скоростната кутия при двигател 1,6; 8V ще е автомат или механика или и в двата случая машинката ще работи безупречно?

                П.П. От един от тук списващите колеги (
                belata) прочетох заветният израз "...1.6, 8 клапановия идиотоустоичив мотор..." . ...И още от същия човек (Господ здраве да му дава!) "...Мога само да кажа по повод оргиналните мотори, че не съществува нищо по здраво от 1.6 - 8кл. мотор на витара, най-надеждния мотор в индустрията на Витара, макар и малко по слаб от 16 кл., който е доста злополучен..." -

                ...Това колеги, внесе лека свежест в замъгленото ми съзнание. Зарадвах се. Май се изчистват "облаците над планината". Надявам се още някой да се ангажира с конкретно мнение, като това на колегата
                Питането, обаче е следното -

                А сега, ако обичате пощадете ме и обяснете кой каквото знае. Благодаря ви

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

                  Колега искаш да се пишат неща по които има доста писано разрови темите СУЗУКИ и ще разбереш и ако остане един или два конкретни въпроса задай ги че ако започнем да пишем всички които знаем по нещичко за сузуки ще стимулираме китайската икономика -ще потрошим много много клавиатури-. Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос към Витароманиаци - кой е по-добрият двигател - 1,6 моно; 1,6 V8 или 1,6 V

                    това исках да си спестя, колега EIvanov. ПРосто търся по-сбита информация. Но разбрах... Благодаря.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X