Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт 3'' Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт 3'' Самурай

    Началото е сложено. Ресорите на на място. Горе долу 3'' лифт отпред. Амортисьорите и тях ще ги измислим. Сега остават за мен няколко въпроса.
    1)Трябва ли фланец на кардана. Калмини в комплекта 3'' нямат такива екстри. Колко е допустимия ход на шлиците за постоянна употреба.

    2)Управлението. Като нямам красив крив нов кормилен хебел какаво да направя. Да правя ли въобще нещо? Волана МАЛКО се позъвъртя..това е...

    3)Стабилизираща щанга. Няма я. Ще Проверя колко ми е хода с нея и без нея и ще реше дали да я върна.

    Довечера снимки
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: Лифт 3'' Самурай

    1) някои слагат парче дебела гума вместо фланец, гумата е подложена като шайба с дълги болтове и си готов удължение 15-20мм...

    2)при всеки значителен лифт бяга геометрията на предницата, коригира се знаеш как и къде...

    3) за там не знам как е при тебе, при мен не се наложи да пипам ама аз съм на А рамена отпред

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: Лифт 3'' Самурай

      давай да видим снимките какво е станало зверчето..
      провери си карданите дали са ти къси дигаш е на подемник
      и пробваш да ги закачиш ако това стане няма нжгда от фланци
      ако не можеш правиш на струг от алуминй..
      поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Лифт 3'' Самурай

        Ето няколоко снимки за сега... В темата за Самурая скоро ще има повече обяснение. Само да поясня,че вече не е 16см както на втората снимка а 17.5. Не бяха сложени още и двата ресора а само десния.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Jimi; 15-11-07, 00:06.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          До: Лифт 3'' Самурай

          изглеждат малки тези гуми сега поне имаш място
          за по големи.....
          смени си кормилния хебел поне за сузуки самурай ги има
          поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Лифт 3'' Самурай

            Хмммм...
            Аз все си мисля че това е оптималния размер за самурай 1300 - 215R15. По-нагоре за всекидневна употреба не мисля че е целесъобразно и съединителя ще замине. Това са ми М+S за зимата, все пак. На пролет ще видим в какво настроение ще съм. Хебел, демпфер след нова година се надявам.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              До: Лифт 3'' Самурай

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              1) някои слагат парче дебела гума вместо фланец, гумата е подложена като шайба с дълги болтове и си готов удължение 15-20мм...
              Това някой да не се излъже да го пробва че ще стане голяма беля.

              Коментар


              • #8
                До: Jimi

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Началото е сложено. Ресорите на на място...
                Би ли споделил какви са ресорите, къде са правени? Извинявай, ако си писал някъде - не съм видял.
                За амортисьори мога да споделя моя опит - стават 1 към 1 (без лифт обаче) от Вартбуг.
                По-добре късно, отколкото по-късно.

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт 3'' Самурай

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Това някой да не се излъже да го пробва че ще стане голяма беля.
                  И на мен ми се видя супер смешо ама.....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт 3'' Самурай

                    По този супер смешен начин няколко Уазки и Самурая си карат от години и не знаят дори, че е смешно... за тях си работи добре...

                    А и си мисля, смешките не са в този раздел...

                    Много поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт 3'' Самурай

                      Здравей колега!
                      Дай малко инфо за лифта??
                      Какви ресьори си сложил отпред и от зад?
                      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт 3'' Самурай

                        Отдавна се каня да снимам и да напиша по подробно, ама все няма време. Накратко. 4 пакета ресьори от трабант, по възможност по-малко използвани. Отваряш ги и започваш да нагласяш. Аз отпред съм подложил 5 листа като съм ги взел подред от най-късия нагоре и съм запазил оригиналния основен. След това трябват и по-дълги У-болтове. Мойте се от Москвич нови като само десните предни са прековани с но голяма дъга, другите са точни като махнеш ламаринките за тампоните. Тампоните обаче задължително трябва да ги има! И последно по дълги амортисьори, нови, газови.

                        Резултата:

                        1) 6см лифт (което и максималното допустимо без други препработки)
                        2) възможност на окачването да носи лебедка и броня
                        3) джипа е по стабилен при завои на скорост
                        3) леко влошаване на ходовете на окачването

                        Тук мисля, че е удачно да спомена че след поставянето на това окачване махнах удължените люлки отпред, което увеличи свеса осезателно. А и приунципно ударите по тези люлки са най-честата причина за проблените с предните ресьори
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт 3'' Самурай

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Отдавна се каня да снимам и да напиша по подробно, ама все няма време. Накратко. 4 пакета ресьори от трабант, по възможност по-малко използвани. Отваряш ги и започваш да нагласяш. Аз отпред съм подложил 5 листа като съм ги взел подред от най-късия нагоре и съм запазил оригиналния основен. След това трябват и по-дълги У-болтове. Мойте се от Москвич нови като само десните предни са прековани с но голяма дъга, другите са точни като махнеш ламаринките за тампоните. Тампоните обаче задължително трябва да ги има! И последно по дълги амортисьори, нови, газови.

                          Резултата:

                          1) 6см лифт (което и максималното допустимо без други препработки)
                          2) възможност на окачването да носи лебедка и броня
                          3) джипа е по стабилен при завои на скорост
                          3) леко влошаване на ходовете на окачването

                          Тук мисля, че е удачно да спомена че след поставянето на това окачване махнах удължените люлки отпред, което увеличи свеса осезателно. А и приунципно ударите по тези люлки са най-честата причина за проблените с предните ресьори
                          Колега може ли да направиш някоя снимка да ми стане по ясноблагодаря предварително
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт 3'' Самурай

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=39
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лифт 3'' Самурай

                              колега да те питам от каде си взел новите ресьори и дали е удобно да кажеш някаква ориентировачна цена а също така при това навдигане с 5 см трябва ли да се правят фланци за карданите ?
                              „глупава глава на краката почивка не дава”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X