Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Grand Vitara и няколко въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова Grand Vitara и няколко въпроса

    Здравейте колеги и аз да се похваля наканих се и си купих джипка.
    Grand Vitara 2006 2.0i автомат дълга база. Машината е на малко километри.
    Разбирасе обслужването започна, за сега съм сменил двигателното масло и филтрите.
    Предстои ми смяна на маслото в скоростната кутия, а от сузуки сервиза ми казаха, че
    оригиналния филтър заедно с гарнитурата е около 300 лв. Множко ми се видяха, та първият
    ми въпрос е:
    1. От къде да купя маслен филтър и гарнитура на прилична цена (филтъра миещ се ли е)?
    2. Какво масло да сипя на автоматичната скоростна кутия (разбрах че наведнъж неможе да се смени)?
    3. Масло за дифовете и раздатките?
    4. Спирачна течност?
    5. Антифриз?

    Автомобилчето е било газифицирано на скоро (преди около 10 000км) газовото е с омаслител на клапаните
    но няма OBD корекция. Тази грешка смятам да я поправя лесно ли ще стане? (Само смяна на компютъра или трябва да се преправя цялото газово)
    Разбира се притеснявам се от прослувутото потъване на клапани и легла заради пропан бутана нека запознати споделят опит и решения.

  • #2
    От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

    Колеги току що видях че с макетно ножче са ми изрязали левият преден подкалник откъм бронята.Нямам првдстава какво са търсили там и за какво да гледам дали липсва.
    Моля помагайте!

    Коментар


    • #3
      От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

      Първоначално публикуван от Kamikaze Преглед на мнение
      Колеги току що видях че с макетно ножче са ми изрязали левият преден подкалник откъм бронята.Нямам првдстава какво са търсили там и за какво да гледам дали липсва.
      Моля помагайте!
      Удряна е, кво да са търсили, замаскирали са това дето са го о...ли.

      Коментар


      • #4
        От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

        къде я сервизира !?! освен маслата и филтрите.

        Коментар


        • #5
          От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

          Това с клапаните и газта е глупост, спокойно можеш да ожениш омаслителя за някой наивник който вярва на такива гъзарии.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

            За сега я сервизирам при един познат но кажете къде във Варна има майстор който разбира от Suzuki.

            Коментар


            • #7
              От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

              Мимо сервиз, на Кракра, той има същата витара къса база, успех.

              Коментар


              • #8
                От: Нова Grand Vitara и няколко въпроса

                Да ти е честита придобивката, смени задължително маслото на предните дифове
                моето не е било сменяно, въпреки перфектна сервизна история от бургаските дилъри
                човека явно я е водил добре, но понеже е трябвало да се свали мисля полуоска.
                Моята също е имала челен удар и под фаровете ги няма едни уплътнения, виж твоите там ли са.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X