Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

    Колеги, някой знае ли, какви са размерите на маншоните на рейката на волана на ГВ 2.0i, 2000г. Предстои ми смяна на вътрешните накрайници на въпросната рейка и искам да сменя и маншоните с полиуретанови, но за да ги поръчам ми трябва размер.
    Great Wall Steed 6.

  • #2
    От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

    Оня ден сменяхме на моята вътрешните накрайници,но маншоните си бяха здрави и не сме ги пипали.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

      Те и моите са здрави, но искам да ги сменя с полиуретанови, много здрави и не са скъпи. Утре ще лягам под Витарата да меря.
      Great Wall Steed 6.

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

        В момента сменям вътрешен накрайник-ляв и маншона е в рацете ми. Моята е 2000 дизел 109 коня, не знам дали имат разлика.
        -Дължината на маншона в свободно положение е около 170мм.
        -Мястото където маншона стяга на накрайника е 15мм.
        -Мястото където маншона стяга на рейката е 45мм.

        П.С. Размерите 15мм. и 45мм. са размерите на накрайника и на рейката. На самия маншон тези отвори са с по половин един милиметър по-малки, за да е стегнато.

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

          Първоначално публикуван от mimors Преглед на мнение
          В момента сменям вътрешен накрайник-ляв и маншона е в рацете ми. Моята е 2000 дизел 109 коня, не знам дали имат разлика.
          -Дължината на маншона в свободно положение е около 170мм.
          -Мястото където маншона стяга на накрайника е 15мм.
          -Мястото където маншона стяга на рейката е 45мм.

          П.С. Размерите 15мм. и 45мм. са размерите на накрайника и на рейката. На самия маншон тези отвори са с по половин един милиметър по-малки, за да е стегнато.

          Благодаря, колега. Мисля че размерите , които си дал ще станат и за ГВ 2.0i, 2000г. Измерих през маншона, горе-долу размерите са такива. Маншона към рейката има борд, а към накрайника е с канал.
          Great Wall Steed 6.

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

            Само за информация, питах в пловдивската фирма, нямат такъв размер маншони.
            Great Wall Steed 6.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

              Първоначално публикуван от Живко Петров Преглед на мнение
              Само за информация, питах в пловдивската фирма, нямат такъв размер маншони.
              Пробвай тук колега пак пловдивска 0887922577

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

                Благодаря колега, но вече смених накрайниците. Все пак ще питам.
                Great Wall Steed 6.

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

                  Колеги, от известно време волана се върти трудно и на тласъци. Първо помислих че е от рейката, но след разглобяване се оказа карето на кормилния прът. За ново ми искат 470лв.и естествено си поръчах втора употреба, дано да излезе читаво. Да попитам, ако някой е сменял хидравличната течност, каква марка и с какви спецификации да търся?
                  Great Wall Steed 6.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

                    Първоначално публикуван от Живко Петров Преглед на мнение
                    Колеги, от известно време волана се върти трудно и на тласъци. Първо помислих че е от рейката, но след разглобяване се оказа карето на кормилния прът. За ново ми искат 470лв.и естествено си поръчах втора употреба, дано да излезе читаво. Да попитам, ако някой е сменял хидравличната течност, каква марка и с какви спецификации да търся?
                    Я дай размери на това каре. На мен за един форд ми търсеха 320лева в мотофое ...
                    Свалих каренцето и бегом в магазин за лагери и карета - там пича беше категоричен -16 лева японското и 8 българското .
                    Познай кое взех

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

                      В момента съм на работа колега. Цената е за двете карета ( гуменото и това със шлиците непосредствено до рейката ). В Ямбол нямаме ткъв магазин. Лошото е че, колата е вдигната на подемника на един приятел и му спирам работата, докато намеря каре.
                      Great Wall Steed 6.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Витара- маншони на рейката на волана?

                        Поръчах каре от една автоморга в Габрово, но докато ми го доставят, рециклирах моето каре в Сливен. Стана много добре и сега имам каре в излишък / всъщност са двете карета и гумения маншон между тях /. Та ако на някой му трябва да свирка, давам го на цената на която го взех-60лв.
                        Great Wall Steed 6.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X